Komentowana treść: Nowa wersja xvs.library
[#1] Re: Nowa wersja xvs.library
I to jest mega news! Cenna, niespodziewana i potrzebna rzecz.
[#2] Re: Nowa wersja xvs.library
Autor mógłby xvs mógłby też zrobić kilka wirusów żeby był sens uruchamiać program antywirusowy.
Generalnie czy ktoś zajmuje się archiwizacją amigowych wirusów? Bo mam wrażenie, że już nie da się ich znaleźć, bo wyginęły jak dinozaury. szeroki uśmiech
[#3] Re: Nowa wersja xvs.library

@MDW, post #2

Włóż do Amigi z dyskiem kilka starych dyskietek, albo zakupionych z Alledrogo/OLX i zobaczysz, że nie wymarły :D
Happy New Year i to kilka wersji z lat '90, Saddam zawsze się znajdzie :)
[#4] Re: Nowa wersja xvs.library

@flops, post #3

Hoho, serio? Czyli jednak przetrwały. szeroki uśmiech Happy New Year 96 i Saddam były ładnie wykrywane przez antywirusy. Dziwne, że tego nie wytępiliśmy do zera. Swoją drogą to ciekawe jak on się przenosił u tych tylko dyskietkowych użytkowników traktujących Amigę jak SNESa na dyskietki. Przecież tam żadnego systemu operacyjnego nie było, Amiga była restartowana między każdą grą. On przeżywał reset?

Ja mniej więcej w 2000-2001 przestałem używać stacji dysków. Paradoksalnie mniej więcej wtedy kupiłem do A1200 gęstą stację dysków. Ale użyłem jej może 3 razy. Raz żeby sprawdzić czy faktycznie standardowo formatuje się na 1,76MB i jeszcze ze 2 razy gdy sobie coś skanowałem w pracy i przenosiłem do domu. Zawsze to 1,44MB, a nie 720KB (FAT pomimo tego, że w pracy miałem klasyczne Maki, a nie PC). W 2001 miało się już całodobowy internet przy Amidze, jakiś drugi dysk do przenoszenia, pojawiły się tanie nagrywarki płyt CD-RW. Dyskietki (nawet HD) za mało mieściły. Pamiętam, że nawet chciałem sobie zrobić taką bootowalną dyskietkę gdyby HDD padł ale uparłem się na to żeby było tam trochę narzędzi, odpalał się na karcie graficznej, miał biblioteki do PPC i... wkurzyłem się, bo było za ciasno na 1,76MB i dałem sobie spokój. A 3 lata później stanął już pierwszy Pegasos G3, który do dzisiaj nie obsługuje stacji dysków. szeroki uśmiech Zresztą MorphOSa to już zupełnie nie dałoby się zabootować z nośnika o pojemności 1,76MB. No ale to nie ma znaczenia, bo tu się bootuje z CD/USB.
[#5] Re: Nowa wersja xvs.library

@MDW, post #4

Pegasos G3, który do dzisiaj nie obsługuje stacji dysków.

Obsługuje. (tylko FAT)
Sterowniki są na aminecie
[#6] Re: Nowa wersja xvs.library

@Norbert, post #5

Serio? Zaczynam żałować, że go sprzedałem. ;)
Dzięki za info.
[#7] Re: Nowa wersja xvs.library

@MDW, post #6

obsluguje dyskietki pecetowe, tak samo jak dowolna stacja usb za 20zl podlaczona do dowolnego komputera z morphosem i usb

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 00:14:15 przez michal_zukowski
[#8] Re: Nowa wersja xvs.library

@michal_zukowski, post #7

obsluguje dyskietki pecetowe, tak samo jak dowolna stacja usb za 20zl podlaczona do dowolnego komputera z morphosem i usb

Aaaa, na USB też? No to fajnie. Spodziewam się, że za chwilę ktoś podrzuci link do sterownika magnetofonów dla MorphOS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem