Komentowana treść: Iris 1.0
[#1] Re: Iris 1.0
No ładny skok w wersji. :) Mnie się szukanie nie podoba. Odbywa się w osobnym oknie i dobrze, ale nie widać tam przy znalezionym mejlu skąd on pochodzi - znaczy z jakiej skrzynki/folderu. Brakuje mi jednak prostego zaznaczania w w oknie z mejlami, mejli zawierających jakieś podane słowo (w temacie, emailu czy nazwie nadawcy) - chodzi o takie zaznaczanie jak pliki w listerze, tylko że bez * i ?. By potem móc coś zrobić z tymi znalezionymi, np. przenieść gdzieś indziej. No chyba że jest takie coś, a ja nie wiem gdzie.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 23:09:33 przez lubmil
[#2] Re: Iris 1.0
Noooo, świetna informacja dla niebieskich pasożytów. OK

Kiedyś obiecałem sobie, że dotknę Iris dopiero wersji 1.0. Ech, jaki byłbym głupi... Na szczęście nie wytrzymałem i przy wersji 0.100 się złamałem, a przy 0.102 byłem już w pełni zadowolonym użytkownikiem.
[#3] Re: Iris 1.0

@MDW, post #2

To już 5 lat rozwoju, a ja dopiero niedawno zacząłem używać Irisa - w sumie z przymusu bo Yam przestał działać, nie wiedzieć czemu. Szczerze mówiąc to bardziej mi odpowiadała filozofia Yama, że ściąga wszystkie maile z serwera na dysk, jednocześnie kasując je na serwerze. No ale lepsze to niż nic - czyli sprawdzanie poczty przez www. Zresztą coraz bardziej lubię Irisa.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 00:20:48 przez lubmil
[#4] Re: Iris 1.0

@lubmil, post #3

Ja właśnie przez brak IMAP przestałem używać poczty pod MorphOSem. Na wszystkich używanych urządzenich (Mac, iPhone, iPad, MorphOS) muszę mieć dokładnie taką samą pocztę. Nie mogę się zastanawiać z którego urządzenia wysłałem który mail. Oszalałym gdybym musiał ganiać między czterema urządzeniami. W życiu nie ogarnąłbym poczty, nie wiedział czy już odpisałem, nie mógł nic znaleźć. Musiałbym sobie ustalić, że mam tylko jedno urządzenie do poczty. No ale teraz które? Przynajmniej jedno przenośne i jedno „duże”. No ale synchronizacji między nimi też by nie było. To bez sensu… IMAP w dzisiejszej poczcie to podstawa. Tylko poprawnie działający, nie jak w np. SinpleMailu.

Jeżeli wolisz filozofię lat 90 i potrzebujesz lekkiego programu do poczty to jest też SimpleMail. Wybierasz w nim POP3 zamiast IMAP i będzie działał poprawnie. On ma tylko problemy z IMAP (od chyba 10 lat). Jak widać po Iris, nie jest łatwe ogarnięcie IMAP, bo ile poczt tyle odstępstw od standardu. szeroki uśmiech Jaca musiał się naprawdę ostro zawziąć żeby doprowadzić ten soft do takiego działania.
Zresztą Iris to nie tylko IMAP. To generalnie kupa fajnych elementów zgodnych z dzisiejszymi standardami. UTF, normalnie pokazywane maile inne niż tekstowe, sprawdzanie pisowni w locie podczas pisania maila
1
[#5] Re: Iris 1.0

@lubmil, post #3

to czy sciaga wszytsko i kasuje, czy nie to kwestia ustawien, w yamie. po prostu inaczej sie z POP3 nie da. mozna tez ssac samo nowe, zostawiajac kopie na serwerze, ale cokolwiek zrobisz to tylko lokalnie. to bylo fajne 30 lat temu, a poniewaz czas mijal, YAM coraz bardziej obyssal zamiast ssania, to do czasu az Jaca katapultowal nas znowu do terazniejszosci, YAM robil u mnie za archiwum a z czytaniem i pisaniem musialem przejsc no thunderbidra. dopiero ak sie Iris zjawila (-/o) to wreszcie mam znowu poczte w ami
[#6] Re: Iris 1.0

@Valwit, post #5

Niemniej ustawienia YAM-a warto sprawdzić przed pierwszym użyciem - nie wiem jak teraz, ale kiedyś domyślnie było kasowanie na serwerze po pobraniu. Fajny "ficzer", byłem nieźle zaskoczony, i jak wytłumaczyć w robocie, że wszystkie mejle mam na amidze ;]
Ach, przypomniałem sobie że pod AmigaOS 4 wymagał dociągania wielu klas MUI. Poza tym rozwój odbywał się jako "nightly builds", jakoś suma tych drobiazgów skierowała mnie w swoim czasie na SimpleMaila. Z YAM-em pożegnałem się bez żalu.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 15:32:31 przez adam_mierzwa
[#7] Re: Iris 1.0

@Valwit, post #5

Teraz z tego co widzę to głównym problem jest obsługa dziwnych trybów logowania (oauth2 w tysiącach wersji). Taki yam czy simplemail raczej się już tego nie dorobią i jak serwery pocztowe powyłączają pop3 to można będzie powiedzieć bye bye natywnym programom pocztowym na Amidze.
[#8] Re: Iris 1.0

@michal_zukowski, post #7

W Yamie można też same nagłówki ssać, ale to mi się nigdy nie podobało. Ru wyżej MDW świetny post napisał. Przekonał mnie. Trzeba się po prostu przekonać do tej filozofii IMAP
[#9] Re: Iris 1.0

@lubmil, post #8

Wersja 1.1 do zassania pod tym samym linkiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem