Komentowana treść: AmiTube - YouTube dla 68k
[#1] Re: AmiTube - YouTube dla 68k
Ciekawa sprawa z tym zakazem umieszczania archiwum programu w innych miejscach niże strona autora. Rozumiem, że chce mieć panowanie nad udostępnianymi. Ale mógł przynajmniej zrobić wyjątek dla Aminetu. Drugie źródło to zawsze warto mieć gdy padnie pierwsze. A nad tym co jest na Aminecie (więc i wszystkich jego mirrorach) też można panować.
[#2] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@MDW, post #1

Mogę tylko przypuszczać, ale jak bym zrobił podobny w działaniu program to bym miał świadomość, że może to być nie do końca zgodne z warunkami użytkowania serwisu. Z tego względu raczej kłopotliwe byłoby mieć kopię takiego oprogramowania na serwerze. Trzeba by było się liczyć z tym, że YouTube może pozwać lub najpierw wysłać prośbę o usunięcie. Po co komu taki kłopot?
[#3] Re: AmiTube - YouTube dla 68k
Odpaliłem, wpisałem w wyszukiwarce "10 second", pokazało wyniki video, pierwszy z góry to teledysk "Jazmine Sullivan - 10 seconds", dałem download, przerobił i ściągnął. Czyli niby OK. Dałem "Start Movie" i w małym okienku odtwarza tego CDXL, tylko że czarny ekran, dźwięk co prawda leci ale przyśpieszony.

No to zassałem ze strony autora tego AGABlaster co ma lepiej odtwarzać CDXL, niestety archiwum lha nie da się rozpakować, 6 plików z błędem "Unknown compression".

Testował ktoś już AmiTube? :)


edit-----

Działa!

Filmik 1 minutowy z pieskiem. Gdyby ktoś szukał krótkiego filmiku, to w wyszukiwarce "1 minute video", pierwszy filmik od góry na liście "1 Minute Video - Doggie".
Fajna sprawa :)




Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 19:22:23 przez karolb
[#4] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@karolb, post #3

Najnowsze archiwum AgaBlaster ładnie się rozpakowuje.
Czy na pewno sciagnales archiwum lha ?
[#5] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@karolb, post #3

działa nawet spranie, archiwum z AGABlaster rozpakowałem przez VooDoo-X, unLHA wysypał błędy.
Odtwarza dobrze, pierwsze próby wskazuje na to że obraz zgrywa się z dźwiękiem.
Fajne i ciekawe.
1
[#6] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@Norbert, post #4

https://drive.google.com/file/d/1etrFVcfmJh9ND_p8CJG1E6LN_IcfRWig/view?usp=sharing

Plik o nazwie: "agablaster_0_9_83.lha".

ShowHEX w Filemaster2.2 pokazuje taki początek pliku:


Usiądę nad tym jak wrócę z pracy i będę miał chwilę :)

@Risc: No właśnie, może trzeba czymś innym rozpakować niż LHA, obadam :)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 23:48:02 przez karolb
[#7] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@grxmrx, post #2

O tym nie myślałem. W sieci jest tyle tych różnych "ściągarek" i konwerterów filmów z YouTube, że nie wpadłoby mi do głowy, że to może być jakiś problem prawny. No ale jeżeli tak to pewnie.
[#8] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@karolb, post #6

A masz najnowszą wersję LhA? Na PC 7Zip dał radę rozpakować, na Amidze XAD.
1
[#9] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@mailman, post #8

Poszedłem na łatwiznę i 7zipem rozpakowałem. Pod AGABlaster filmik CDXL idzie bez problemu, otwiera się na osobnym ekranie, no super :).

I pomyśleć że program AmiTube powstał w Pascalu, no szok :)
1
[#10] Re: AmiTube - YouTube dla 68k

@karolb, post #9

zaciekawilem sie tematem i nie jest tak kolorowo. sam AmiTube zasadniczo nic nie robi oprocz wyslania informacji na serwer jaki plik nalezy przerobic do cdxl, a nastepnie sciagniecia tego pliku i odpaleniu go przez player. plusem jest odczytanie informacji o video (wyswietlenia itd)

w sumie mozna bylo to prosciej zrobic, konwerter www i wywolanie w stylu:

wget -O film.cdxl "http://youtube2cdxlconverter.pl?v=XXXXX(video_id)XXX"
agabluster film.cdxl

sprawdzilem tez jak idzie konwersja w locie na cdxl i juz wiem dlaczego program radzi sobie tylko z filmami glownie ponizej minuty:

- sciagniecie pliku z yt programem (linux) yt-dlp, film 30min to 1 sekunda
- konwersja mp4 na aga cdxl (ffmpeg/agaconv) to 28min...

a w przypadku konwersji na ham to juz jest liczone w wiekach :)
najwiecej w tej calej historii trwa remapowanie palety, byc moze przyspieszylo by wykorzystanie palety w odcieniach szarosci

moja konkluzja - klonowanie yt w ten sposob nie ma sensu, poszedlbym w stworzenie cdxltube, gdzie filmy bylyby juz przygotowane, dodatkowo pociete na minutowe kawalki w celu buforowania i uruchamiania filmu praktycznie od razu. poszedlbym w rozwinicie programu agabluster i w pelni jego wykorzystanie do tego (automatyczne uruchamianie kolejnego pliku, auto usuwanie pliku po odtworzeniu, fetchowanie pliku prosto z url)


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 06:56:43 przez juen
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem