Komentowana treść: Wayfarer 2.9
[#1] Re: Wayfarer 2.9
Sziała ściąganie plików z http://muzyka.teledyski.info/
2
[#2] Re: Wayfarer 2.9

@lubmil, post #1

Dalej nie działa otwieranie niektórych linek po kliku np. w AmIRC. Chodzi o linki zawierające pl-znaki lub inne dziwne, ale też nawiasy.Co ciekawe np. linki z sjp.pl takie się otwierają, ale już z wiki nie. Po wklejeniu takiej linki w pasek URL i Enter zawsze otwiera. Po kliku w taki link w wayfarer lub otwórz w nowej karcie działa zawsze. Przy otwieraniu linki w URL np. takiej http://lubmil.ppa.pl/muz/chamstwo.mp3 zamiast ściągać plik odtwarza go. Z przyjemnością natomiast stwierdzam że gra np. radio biesiada z polskastacja.pl Sam tego nie słucham, ale zawsze puszczałem gdy siostra do mnie przyjeżdżała bo ona lubi. Sługo trzeba czekać nim zacznie ale gra potem. Po jakimś czasie dalej gra ale pojawia się napis "przekroczono czas ładowania open.fm". Jeszcze muszę sprawdzić kilka innych staxhi które czasami słuchałem q owb. Ale pewnie też zagrają.
[#3] Re: Wayfarer 2.9

@lubmil, post #2

Przy otwieraniu linki w URL np. takiej http://lubmil.ppa.pl/muz/chamstwo.mp3 zamiast ściągać plik odtwarza go.


Czepiasz się szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech

Tak samo mam na Operze pod androidem.
Odtwarza automatycznie, ale po kliknięciu na trzy kropki w playerze mam opcje Download.
[#4] Re: Wayfarer 2.9

@Norbert, post #3

No właściwie chyba we wszystkich (albo przynajmniej większości) przeglądarkach tak jest. Dzisiaj gdy łącza na to już pozwalają domyślną akcją jest odtwarzanie a opcją dodatkową *ściąganie. Zresztą zazwyczaj najpierw się słucha czy to aby to i/lub czy się podoba a dopiero potem ściąga.

*Często nawet "nie ma takiej opcji".
[#5] Re: Wayfarer 2.9
Z czystej ciekawości postanowiłem zapłacić rachunek w banku, za pośrednictwem serwisu internetowego. O dziwo, wszystko przebiegło poprawnie, bez żadnych niespodzianek i błędów. Ale niesty mój iBook G4 1.33 GHz ledwo sobie z tym poradził. Po zalogowaniu zajętość procesora oscylowała w przedziale 85-100%.
1
[#6] Re: Wayfarer 2.9

@Ponki1986, post #5

Webkit jest w Wayfarerze wzglednie nowy więc nie ma powodów, żeby coś nie działało natomiast użytkowe wykorzystywanie maszyn NG zaczyna się od G5 2GHz niestety, a i tak nie jest szybko. Reszta maszyn czyli te wszystkie Samy, Pegasosy, Makimini czy AmigiOne (prócz X5000) straciły obecnie większość atutów.
[#7] Re: Wayfarer 2.9

@Ponki1986, post #5

Jeżeli koniecznie musi być laptop (rozumiem taki przypadek) to trzeba szukać najszybszego modelu. Musi być G4 1,67 GHz i nie ma sensu rzucać się na cokolwiek wolniejszego co akurat jest pod ręką. Jeżeli już rejestrować system to na sprzęt, który ma sens. Słabsze maszyny też świetnie dają radę ale nie w każdym zastosowaniu. Nawet słabe G3 będzie wydawało się niesamowicie szybkie przy dowolnej Amidze klasycznej z PPC i kartą graficzną. Jeżeli będziemy na tym robić to co na takim rozbudowanym klasyku to będzie świetnie. Ale jeżeli spróbujemy takiej maszyny użyć do np. DZISIEJSZEGO świata "webowego" to będzie tragedia. Nowoczesne webowe technologie do pokazania kilku tekstów, obrazków i przycisków potrzebuję komputera wielokrotnie mocniejszego niż ten na którym stworzono "Toy Story". I nic na to nie poradzimy. Ani my ani nawet Jaca. Tak wygląda... postęp...

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 21:55:06 przez MDW
[#8] Re: Wayfarer 2.9

@MDW, post #7

Przy klasykach z mocnym G4 już takie słabe G3 może nie dać rady :)
1
[#9] Re: Wayfarer 2.9
Nie rozumiem:
Server ppa.pl przedstawił niezaufany certyfikat...
Po wbiciu z palca normalnie działa.
[#10] Re: Wayfarer 2.9

@Pero, post #9

czy masz odpowiedni czas w komputerze?
[#11] Re: Wayfarer 2.9

@michal_zukowski, post #10

Ups.... Muszę sprawdzić.
[#12] Re: Wayfarer 2.9

@Pero, post #11

Data OK!!
Problem ten sam.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 22:50:02 przez Pero
[#13] Re: Wayfarer 2.9

@Pero, post #12

jacek niestety nie czyta ppa, jak mi dziś napisał. po dzisiejszej rozmowie z nim wiem jak automatycznie potwierdzać używanie cookies - co się stało ostatnio zmorą. pozwalam sobie podać przepis:
zassać to https://tunkki.dk/~jaca/easylist.dat.xz
wypakować tak xz -d easylist.dat.xz
wynik czyli plik easylist.dat wrzucić do Wayfarer/Resources/

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 21:51:05 przez lubmil
2
[#14] Re: Wayfarer 2.9

@lubmil, post #13

jacek mi napisał potem
*jaca* nie mam nic wspólnego z EasyList
i że
*jaca* "EasyList Cookie List blocks cookies banners, GDPR overlay windows and other privacy-related notices."
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem