Komentowana treść: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany
[#1] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany
No nareszcie!
[#2] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Cedrat, post #1

Miło. Jutro sprawdzę, czy nowy rom zadziała jako superkickstart.
[#3] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Cedrat, post #1

Ciekawe czy amigowi koszerniacy nie marudzą że to beeee.
Bo nie od Commodore?
Tak jak Vampiry też beeee...
[#4] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@WojtekX, post #3

Za to marudzenie na niedoszłe marudzenie to już nie lada wyczyn
7
[#5] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@WojtekX, post #3

Z informacji, które posiadam, firma Commodore zbankrutowała jakieś 30 lat temu.
1
[#6] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany
Ledwo kupiłem 3.2 i kości do 3 Amig.. Nie zdążyłem wymienić i zainstalować a tu już aktualizacja 😁
3
[#7] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Raybeez, post #6

Nie zalecają update kości, spodziewają się kolejnych uaktualnień. Napisali jednak, że gdy posiadasz kolegę programującego za piwo kości, to możesz sobie programować do woli :)
[#8] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@pawelini, post #7

to jest promowanie alkoholizmu :p

dzięki za update. dziś sprawdzę mimo że ja tam problemów nie miałem :)
2
[#9] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany
To co? Za dwa miesiące wersja 3.3 i znów koszenie $$$?
1
[#10] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Madman, post #9

Czepiasz się, to sytuacja analogiczna jak z cenami Amig pochowanych w szafach. Skoro ludzie płacą, znaczy się jest dobrze. Aha to retro, ma swoje prawa, mikrorynek i co tam jeszcze... (bo zapomniałem).

A na serio...
Ludzie się cieszą, no i dobrze, niech wydają.
[#11] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@KM_Ender, post #10

Co wydają? Co wydają? Superkickstartu dla A3000 do dziś nie ma. Ale może w v. 3.3 będzie.
[#12] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Rafał A-3000, post #11

Półprzewodników nie ma fabryki stoją to i Superkickstart ma opóźnienie, podobnie jak Tabor.
[#13] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@KM_Ender, post #12

Tak jak przypuszczałem. Po zamianie plików software error. Wracamy do 3.1...
Następnego już chyba nie kupię.
Jeszcze na stronie Hyperionu złożę świąteczne życzenia i superkickstartu w Nowym Roku.

Szybciej jak w wersji 3.4 to najwyraźniej nie ma co liczyć na superkickstart. Nie wiem czy dożyję, bo jest dopiero 3.2.1.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 17:48:55 przez Rafał A-3000
[#14] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Madman, post #9

Za darmo jest ;)
A jak nie za darmo będzie, to kto ma kupić ten kupi.
Czy to jest komukolwiek potrzebne? Nie.
Czy są na to chętni? Są.
Pełna dowolność w Amiświecie.
Mi się wydaje, że niektórzy przyzwyczajeni do rebotów po mapromie w Amisystemach, nagle odkryli Amerykę, że można było wypalić gotowy kickstart :)
2
[#15] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@pawelini, post #14

A propo przygotowywania romów - czy istnieje coś podobnego jak romulator w wersji dla A1200?

https://amigaonthelake.com/romulator-for-the-amiga-a600/#description

Spidi chyba jeszcze zrobił coś podobnego do A500, ale nie widziałem do A1200, ciekawe czemu...
[#16] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Rafał A-3000, post #13

I tylko dla ciebie i być może kilku osób cały sztab ludzi ma się zajmować? 99.99% ten problem nie dotyczy.
[#17] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@tom256, post #16

Nie zgodzę się z Tobą. Tylko w Polsce jest zarejestrowanych na PPA ok 30 użytkowniów tych Amig. Część pewnie używa romu 1.4 i superkickstartów, bo to daje możliwości zabawy różnymi systemami. Wciąż się sprzedają płyty AA3000+, a na nich także można używać romu 1.4 i mieć dowolny system. Wiem, bo ją mam i sam używam z nią czterech różnych systemów: 1.3, 3.1, 3.5 i 3.2. Na razie nie udało mi się zainstalować Amixa, ale będę próbował dalej i kiedyś mi się uda zainstalować piąty. Tańczący banan

Dzięki pomocy kolegi z PPA udało się do niego dodać bonus kod i ROM 3.2.1 już mi śmiga. Na forum Hyperionu inni też o niego pytali ale nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Dziś sam tam napisałem, że z nowszą wersją dodanie kodu działa, bo wersja 3.2 z tym kodem tylko wieszała system.
[#18] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Rafał A-3000, post #17

Ok to teraz sobie policz ile jest użytkowników innych Amig i jak ma się do tego ta liczba tych 30 osób w Polsce, z który pewnie nie każda jeszcze chce zmieniać system na nowszy, a część tych co chce nie kupi tylko ściągnie z torrenta. Zapewne w efekcie OS3.2 kupi kilka osób. O wiele bardziej popularna jest np. CD32 i z tego co wiem wciąż nie ma do niej nowego ROMu.
[#19] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@Rafał A-3000, post #17

Ponoć superkickstart już działa:


https://forum.hyperion-entertainment.com/viewtopic.php?p=54741#p54741
[#20] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany
Ktoś wie jak uzyskać update, dla wersji zakupionej przez RetroAmi??
[#21] Re: AmigaOS 3.2.1 - Update wydany

@miki1406, post #20

zarejestrowac sie na stronie hyperionu?
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem