Komentowana treść: Emulacja SNES
[#1] Re: Emulacja SNES
Ciekawy artykuł. Niestety zabrakło choćby PocketSNES, który co prawda jest trochę wymagający bo opiera się o SDL, ale skoro autor wspomniał o podkręconych 68060, to sądzę że mocy by wystarczyło. Dodatkowo autorem jednej z kompilacji jest nasz forumowy kolega Arczi.
[#2] Re: Emulacja SNES

@Ponki1986, post #1

Na Pistorm z emu68 można już spokojnie pograć na PocketSNES.
[#3] Re: Emulacja SNES

@Ponki1986, post #1

Obawiam sie że PocketSNES nie jest zdatny do używania na żadnym prawdziwym procesorze. Jest to emulator tylko dla emulatorów programowych/sprzętowych a nie dla Amigi 68k. Jak chcesz go opisywać na Vampire/PiStorm/itp to go opisz, bo ja nawet nie miałem zamiaru, nie licząc że nie mam na czym go sprawdzić.
[#4] Re: Emulacja SNES
Warto dodać, że wspomniany WarpSNES dla Amiga O4.1 tak jak wspomina autor nowszy/lepszy i co ciekawe na Blizardzie PPC 240mhz bez problemu radzi sobie z dźwiękiem w przeciwieństwie do wersji dla klasyka z PPC. Przy czym dżwięk jest dużo lepiej emulowany, praktycznie bezbłędnie ok, racja
Szkoda, że AmiDog nie skompilował na tych samych źródłach wersji dla kalsyka z PPC.
Taką są sytuację mamy z emulatorem PSX pod klasykiem i AmigaOs4.1. Wersja pod 4.1 jest naprawdę szybka i daje rade nawet na Blizardzie PPC, a na Cyberstormie PPC można grać z dźwiękiem OK
[#5] Re: Emulacja SNES

@BULI, post #4

Bardzo fajny artykuł. Pamiętam jak sam walczyłem z emulatorem WarpSnes na Amidze z BlizzardemPPC -160Mhz mhz. Współcześnie to wystarczy już smartTV z RetroArchem. Ciekawe jak wygląda emulacja konkurencyjnej konsoli od SEGI na Amigach.
[#6] Re: Emulacja SNES

@jimiche, post #5

Ja na warpsnesie przeszedłem z 20 gier na snesa, w sumie nawet LionKinga przeszedłem na Amidze na warpsnesie, a nie wersję amigową. Potem już tylko grałem w Strikera bo ma tekstury w mode7.
[#7] Re: Emulacja SNES

@michal_zukowski, post #6

No Lion King w wersji ze SNESa ma więcej poziomów, jest więc dłuższy ale i zarazem trudniejszy. Gratulacje, bo ja przeszedłem tylko wersję na A1200. Wersję pod emulacją SNESa próbowałem, ale zniechęciłem się właśnie przez jeden z tych dynamicznych trudniejszych leveli, ktorych w wersji amigowej brak.
[#8] Re: Emulacja SNES

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Na emulatorze jest ten plus, że można było zapisywac stan gry więc w ogólności jest łatwiej.
[#9] Re: Emulacja SNES

@michal_zukowski, post #8

Jako ciekawostkę dodam, że istniał także emulator SNES na Maca 68k o nazwie Silhouette.


Link do emulatora w opisie filmu.
[#10] Re: Emulacja SNES

@Artur Jarosik, post #9

Kurcze- bardzo interesujące- trzeba ściągnąć i sprawdzić na oryginalnym MACu 040@40mhz- wątpię, żeby było grywalne, ale chętnie sprawdzę
[#11] Re: Emulacja SNES

@BULI, post #10

Przypuszczam, że na vampirze to by śmigało całkiem nieźle. Sprawdzę w wolnej chwili.
[#12] Re: Emulacja SNES

@Mir3k, post #11

Obejrzałem filmik do końca, poczytałem w internecie i nawet na PowerPC prawdziwym działa to słabo, szkoda czasu.
[#13] Re: Emulacja SNES
Dla zainteresowanych, okazało się że mam wspomniany Snes9x którego nie ma na już dostępnego internecie, ale jest to wersja 1.29. Mam go w 3 wersjach: 68k, PowerUp i WarpUP.

Zainteresowani niech piszą do mnie, a nie tutaj w komentarzach - ostrzegam że komentarze tutaj zignoruję.
2
[#14] Re: Emulacja SNES

@Solo Kazuki, post #13

Mam chyba tą wersję dla 68k i bardzo fajnie to działało bez dźwięku na Apollo 060@80mhz ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem