Komentowana treść: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem
[#1] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem
O drugim miejscu w 4ch compo na The Party 1994 nie wspomniał Autor news' a .
2
[#2] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@jimiche, post #1

o fak, nie wiedziałem, że AD jest na scenie - jak robiłem fotki to na Niego trafiłem, a potem się dowiedziałem, że to polski Fizyk.
1
[#3] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem
Wspaniale! Polecam "Kwantechizm" czyli jego pierwotną książkę - coś pięknego, przystępny "podręcznik" do którego można wracać wielokrotnie.
Nie wiedziałem o udziale w demoscenie amigowej, choć o muzyce jego słyszałem, jak i fotografiach.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 00:42:34 przez rjack
2
[#4] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@rjack, post #3

Chetnie poczytam ..osatnio synowi puszczalem dreamera i jego szalone moduly wizualne raz leca tracki do przodu raz do tylu ;)
Ten kto pisze ze nie wiedzial iz byl na demoscenie ..to gapiszon ;)

Mialem zaszczyt z nim przechylic royalik ze wschodu i Andrzej nic sie nie zmienilm;)

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 09:10:04 przez HOŁDYS
3
[#5] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@rjack, post #3

Polecam "Kwantechizm" czyli jego pierwotną książkę


Jest sens? Skoro z tego co słyszę w wywiadach to Kwantechizm 2.0 to ta sama książka z dodatkowym rozdziałem.
2
[#6] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@kempy, post #5

Fakt, dziwnie wyszło. Na podstawie wykładów i tego wywiadu przypuszczam, że ten dodatkowy rozdział to samo mięso, ale jednak to tylko rozdział. Ciekaw jestem opinii.
1
[#7] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem
To nie pierwszy wywiad z Draganem. Nie wiedziałem że był amigowcem.
1
[#8] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@QkiZ, post #7

wstyd ;)
1
[#9] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@QkiZ, post #7

Wiem co czujesz. Ja nie wiedziałem, że był kimkolwiek innym niż świetnie muzykującym (w dawnych czasach) Amigowcem.

Właściwie gdy wymienia się pięciu najsłynniejszych polskich demoscenowych muzyków to Dreamer zawsze jest wśród nich. Nie mówię czy na to zasłużył, czy faktycznie powinien. Mówię tylko, że wymienienie go jest tak naturalne jak np. wymienienie XTD czy JazzCata.
3
[#10] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@MDW, post #9

No nic, nie pozostaje mi nic innego jak zapoznać się z jego twórczością
1
[#11] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@MDW, post #9

Zgadzam sie z tym co napisal MDW
Dreamer wyroznial sie stylem jakoscia i produktywnoscia
1
[#12] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@QkiZ, post #10

Dreamer robił te różne sztuczki w trackerach, jak np. tu:

5
[#13] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@HOŁDYS, post #11

No i kojarzy się z początkami naszej Polskiej demosceny.
1
[#14] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@MDW, post #9

To tak samo jak ja. Za małolata słuchało się modków Dreamera, a o Dreamerze jako o fizyku usłyszałem dopiero 5 lat temu gdy trafiłem na YT na film z konferencji, gdzie gościem specjalnym był Szymon Majewski, który w sumie bardziej przeszkadzał niż był pomocny. W ramach samej "Asrtofazy" Dreamer wystąpił już 3-krotnie. Po wpisaniu w YT "Andrzej Dragan" wyskoczy kilkanaście filmów, najstarszy ma jakieś 7 lat, większość trwa ok. 1 godz. Warto obejrzeć / posłuchać.

Jak już jesteśmy przy popularyzacji nauki z zakresu fizyki to gorąco polecam też wystąpienia prof. Krzysztofa Meissnera, można go słuchać bez końca, na YT jest wiele zapisów, a pierwsze z nich pojawiły się raptem rok wcześniej, ok. 8 lat temu. Mam nadzieję, że nadarzy się sposobność, aby Dreamer i Meissner pojawili się w ramach tej samej konferencji na jednej scenie. Byłoby ciekawie posłuchać dyskusji, a już zdecydowanie argumentacji jeśli mieliby inne poglądy na te same zjawiska.

Kończąc pomijając "Astrofazę" wymienię kilka innych ciekawych kanałów na YT, które warto odwiedzić: "Copernicus", "Wszechnica FWW", "SciFun", "Uwaga! Naukowy bełkot", "Nauka. To lubię", nowy kanał z niesamowitą produktywnością "Radio Naukowe". To tylko kilka przykładów, ale jest ich więcej.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 09:57:58 przez Dakti

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 10:02:04 przez Dakti
2
[#15] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem
Rzeczy do obejrzenia czy odsłuchania zwykle sobie "kolejkuję" żeby niczego nie pominąć i niczego nie słuchać na siłę czy "po łebkach". No i właśnie nadszedł czas na przesłuchanie tego wywiadu. Ale kurczę... Nie będę udawał, że jestem w jakikolwiek sposób zainteresowany teoretyczną fizyką kwantową. Nie dam rady przesłuchać ponad 50 minut rozmowy na taki temat. szeroki uśmiech Mam raczej wąskie horyzonty i bardzo mocno pilnuję żeby mi się nie poszerzyły, bo zajmowanie się różnymi rzeczami sprawia, że człowiek nie zajmuje się właściwie niczym.
Może ktoś się orientuje w której minucie pada jakiekolwiek zdanie na temat Amigi czy muzyki?
[#16] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@MDW, post #15

Mam raczej wąskie horyzonty i bardzo mocno pilnuję żeby mi się nie poszerzyły
Moim zdaniem nie tędy droga. Ludzie bez szerokiej wiedzy, to ludzie bez własnej opinii. Marzenie polityków...
2
[#17] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@Krashan, post #16

Ludzie bez szerokiej wiedzy, to ludzie bez własnej opinii


Nie, to po prostu zwyczajni foliarze i antykowidowcy ok, racja
1
[#18] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@Krashan, post #16

Szczególnie minister edukacji i szkolnictwa wyższego.
[#19] Re: Od muzyka do fizyka - wywiad z Dreamerem

@Krashan, post #16

Moim zdaniem nie tędy droga. Ludzie bez szerokiej wiedzy, to ludzie bez własnej opinii. Marzenie polityków...

Alternatywą jest popadnięcie w zupełne szaleństwo i robienie nie tego co się lubi. Wybieram wąskie horyzonty. Tym bardziej, że na poszerzanie horyzontów zostało mi już za mało czasu. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem