Komentowana treść: Wayfarer 3.2
[#1] Re: Wayfarer 3.2
Kiedys mi sie śniło, że autor zrobil wersje dla Os4 ze zwykłej ludzkiej litości szeroki uśmiech
1
[#2] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #1

Mnie się kiedyś śniło, że wyjdzie AOS4 na maki PPC, do dzisiaj czekam :)
[#3] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #1

Nie ma litości dla s*****synów
1
[#4] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #1

Abstrahując od GUI napisanego ObjC i MUI5 to samo przekompilowanie nic nie da. Równocześnie z rozwojem Wayfarera szedł mocny rozwój bebechów Morphosa i SDK. Jeśli cała reszta leży (jak w amigos3.x) albo siedzi (jak w OS4.x) to Wayfarer byłby niestabilny i ta niestabilnosc nie zależałaby od kodu samego Wayfarera tylko z szybkich niedokladnych portów wymaganych bibliotek.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 09:56:25 przez michal_zukowski
1
[#5] Re: Wayfarer 3.2
Dzięki, lokalizacja działa. Niesamowity support ma Wayfarer :)
1
[#6] Re: Wayfarer 3.2
YT ładnie w końcu śmiga. Ale potem lubi się powiesić przy wychodzeniu. No coś to się nie zmieniło iBookowi nadal brakuje pary przy przeglądarce.
[#7] Re: Wayfarer 3.2

@don_rafito, post #6

Jakie masz ustawienia jeśli chodzi o YT? Chodzi mi o "Przedstawiaj się jako:" i Audio/Video
[#8] Re: Wayfarer 3.2

@luk, post #7

Z tego co pamiętam Safari. Reszty nie pamiętam. Sprawdzę po niedzieli (dop. będę w domu).

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 00:43:35 przez don_rafito
1
[#9] Re: Wayfarer 3.2

@don_rafito, post #8

Dziś znalazłem chwilkę.
Tak mam ustawione pokazuj się jako Safari/iOS, w audio/video mam wszystko zaptaszkowane i "pomiń wszystkie ramki". Będę wdzięczny za sugestie
[#10] Re: Wayfarer 3.2

@don_rafito, post #9

W sumie mam to samo, czasami zmieniam na Safari ale jednak "przedstawiaj się jako" Safari/iPad dla YT działa lepiej. Jedyne co nie działa to przewijanie.
[#11] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #1

Widzę że masz AmigaOne X5000. MorphOS wspiera ten sprzęt, więc jaki problem zakupić ten system i używać dzięki temu Wayfarer bez kombinacji?
[#12] Re: Wayfarer 3.2

@gilban, post #11

Trzeba jeszcze mieć kompatybilną z MorphOSem kartę graficzną, żeby wykorzystać go w pełni.

Chodzą jednak słuchy, że już w MorphOSie 3.17 będzie możliwość bezproblemowego startowania na X5000 z założonymi dwoma kartami graficznymi (jedna w slocie x16, a druga w slocie x1).
[#13] Re: Wayfarer 3.2

@gilban, post #11

Taki jest plan. Mam tylko mało czesu żeby się pobawić w nowy dysk, stawianie systemu... no i jak kolega wyżej zauważył karta graficzna. Mam plan że sobie postawie dysk z Morphosem ale wciąż coś wygrywa w wyścigu po czas.
[#14] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #13

Tak tylko przypomnę, że najlepsza karta dla MorphOSa to nadal X1950XT

[#15] Re: Wayfarer 3.2

@michal_zukowski, post #14

Tylko XT czy wszystkie X1950 - Pro, gt etc są obsługiwane?
[#16] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #15

Ja zanabylem x1900gt i działa, a co najważniejsze okupuje 1 slot. Nie sprawdzałem jak wypada wydajnościowo na tle x1950xt, ale chyba jakichś dramatycznych różnic pewnie nie ma, chociaż może niech rzookol się wypowie.
1
[#17] Re: Wayfarer 3.2

@eastone, post #16

Czy system ruszy na X5000 z Radeonem 9250 wsadzonym w zwykłe PCI?
[#18] Re: Wayfarer 3.2

@MUFA-amigaone-pl, post #17

Nikt tego nie wie, natomiast od kolejnej wersji MorphOSa (powinna wyjść w tym półroczu) będzie support dla startowania z drugiej karty graficznej w pcie, czyli to o co najbardziej prosili userzy X5000.
2
[#19] Re: Wayfarer 3.2

@arturB, post #1

Kiedys mi sie śniło, że autor zrobil wersje dla Os4 ze zwykłej ludzkiej litości


No wygląda na to że tworzony jest zespół ludzi, którzy wreszcie zaczną coś działać.
[#20] Re: Wayfarer 3.2

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Żeby zacząć nad tym działać trzeba:
- poprawić, unowocześnić SDK dla AmigaOS4.x (można zobaczyć co ma MorphOS jako bazę i dorównać do tego)
- przeportować wymagane biblioteki (jaca podawał wymagania na aw.net)
- zrobić ewentualne poprawki dla systemu operacyjnego (szczególnie dodanie thread local storage)
- dorobić gui
- poprawić błędy (pthread ma działać idealnie)

W MorphOSie zajęło to dwa lata (aż przeglądarka/srodowisko stało się stabilne).
Ogarnięcie pierwszych dwóch punktów pewnie zajmie rok, z drugiej strony AmigaOS4.x może tylko zyskać na sensownym SDK.
Aha, ogarnięcie nowego webkita to powiedzenie raczej bye bye Taborowi bo nowsze gcc nie wspieraja tego procka co tam siedzi.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 00:55:09 przez michal_zukowski
1
[#21] Re: Wayfarer 3.2

@michal_zukowski, post #20

No cóż ostatnia aktualizacja AmigaOS 4, miała miejsce w styczniu 2021r. Już w zasadzie wówczas było w opracowaniu nowe SDK. W grudniu wyszło ostatnie SDK, ale już wtedy nie ukrywano że jest to niewielkie uaktualnienie poprawkowe, będące niejako pobocznym odpryskiem od właściwej dużej aktualizacji. Czemu jeszcze jej nie ma pomimo niezliczonej liczby wersji RC, które w ostatnich 2 latach pojawiały się na betaserwerze jest pewną zagadką. Natomiast fakt że dopracowują to aż tak długo, z pewnością najdłużej od 2011r, kiedy zostałem betatesterem, choć nie jestem developerem, każe mi przypuszczać że to największa aktualizacja SDK dla AmigaOS 4 dziejach. No a dodam tylko że opiekuje się nią człowiek, który zbiera teraz zespół osób mających pracować nad przeglądarką.
[#22] Re: Wayfarer 3.2

@MUFA-amigaone-pl, post #21

No SDK jeśli się chce portować nowoczesne oprogramwonie, które docelowo ma być także stabilne to podstawa.
[#23] Re: Wayfarer 3.2

@michal_zukowski, post #22

Mały czteroosobowy zespół został skompletowany. Prace ruszyły.
3
[#24] Re: Wayfarer 3.2

@MUFA-amigaone-pl, post #23

Wiem, widzialem, ze walkero sforkowal webkita od jacy OK

Poza tym na MorphOSa port robily dwie osoby: jaca (jako porter webkita) + piru jako poprawiacz SDK i MorphOSa w ogolnosci, wiec 4 osoby to dosc duzy zespol. Pozostaje miec nadzieje, ze SDK dla OS4 tez bedzie tak ogarniete jak MorphOSowe bo akurat przy webkicie wyszly tzw. corner-casy czyli w 99% aplikacji dziala, przy webkicie dziala, ale raz na dzien sie wiesza. Dobry SDK to poprawna praca programisty, a nie tak jak na AmigaOS3.x gdzie moj rdesktop kompilowany z tych samych zrodel, niewiele zmienionych jest niestabilny a ten sam rdesktop na MorphOSie jest stabilny jak skala i czlowiek traci czas na sprawdzanie swojego kodu, a problem lezy gdzie indziej.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 13:12:56 przez michal_zukowski
1
[#25] Re: Wayfarer 3.2

@michal_zukowski, post #24

Nowe SDK już wydane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem