Komentowana treść: Jurassic Pack #19
[#1] Re: Jurassic Pack #19
Uruchamia Wam się ten diskmag pod Winuae? Rozpakowałem zipa na 'dysk twardy' winuae (ten, z którego zawsze korzystam i który zawsze działa ok), wchodzę w DirectoryOpusa, znajduję katalog JP19, klikam w plik wykonywalny i... nic. Wygląda, jakby próbował się uruchomić, bo na górnej belce widać, że program zjada trochę pamięci, ale nic się nie dzieje :( MUSZĘ to uruchomić i czytać, bo jak nie, to mnie szlag trafi. Pomóżta!

PS Konfigurację mam ustawioną na A1200 z twardzielem, cycle exact, 8 mega ramu. Nigdy wcześniej na tej konfiguracji nie miałem problemów.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 04:23:14 przez mastaszek
[#2] Re: Jurassic Pack #19

@mastaszek, post #1

Sprawdziłem u siebie na A1200 i u mnie działa. Moja konfiguracja: 68030, 16MB Fast. Na ogromny plus zasługuje fakt, że diskmag jest systemowy! Również towarzyszy mu miła oprawa graficzna i muzyczna.

Uruchamiałem z ikony.

Jest program preferencji, ale go nawet nie uruchamiałem przed odpaleniem.

Może chodzi o jakieś ustawienia emulatora albo monitora w Twoim systemie? Diskmag otwiera się początkowo na ekranie 640x512. Później sam mag działa w 640x256.

P.S. Dawno nie czytałem scenowego maga.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 05:47:28 przez Hexmage960
[#3] Re: Jurassic Pack #19

@mastaszek, post #1

snoopdos moze pomoc

w archiwum jest program do prefsow: jp19-prefs :)

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 07:57:17 przez juen
[#4] Re: Jurassic Pack #19

@mastaszek, post #1

Spokojnie działa. U mnie na czystym WB. Archiwum nie musisz wcale rozpakowywać, bo UAE potrafi je zamontować jak zwykły nośnik. Tylko wtedy nie zapiszesz preferencji.

Co do maga: świetny jest pierwszy kawałek muzyczny, drugi jest fajny, a trzeci jest ok :).

Nie przeczytałem jeszcze nawet połowy, ale odnośnie tematu muzyki to dość ciekawy jest artek Lorda Helmeta o starych muzykach, którzy zapadli mu w pamięć. Tzn. jest ciekawy z jednego powodu: oprócz kolejnej banalnej listy do złuszczania się nad oklepanymi starymi dziadami, których wszyscy i tak znają, wykazał się odrobiną kreatywności i wymienił dwie mniej oczywiste ksywki: Gladiatora i Riff Raffa. Czyli to tak jakby dwa powody . Całkiem ok. są też wywiad z Virgillem i recko-wywiad jego "Cheesy Listening'u", bo odnoszą się m.in. do produkcji i wydarzeń dzisiejszych, a nie ograniczają się do przeżuwania po raz n-ty jak to 30 lat temu było. Resztę przejrzę kiedyś tam.


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 09:45:06 przez nogorg
[#5] Re: Jurassic Pack #19

@nogorg, post #4

działa na A1200 z 030 i na A4000 z 060.

Co do muzy to tylko Virgill ;) czyli #3
kawałek nr 2 w pewnym momencie jak dla mnie niefajnie się zmienia

co do tekstów to jestem gdzieś w 1/3.
bardzo podobały mi się teksty sane'a o "stanie scen" zwłaszcza o sensie istnienia grup. zgrało się to idealnie z moimi ostatnimi przemyśleniami w tym temacie :)
zaraz idę czytać dalej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem