Komentowana treść: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
[#1] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Brawo - JuenOK
2
[#2] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@BULI, post #1

Juen to jednak prze gość szeroki uśmiech

Złamał zabezpieczenia - Szacunek.
3
[#3] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Ciekawy jestem jak wyglądało to sprytne zabezpieczenie
2
[#4] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Norbert, post #3

Szacuneczek za przeprowadzenie akcji ocalającej od zapomnienia, a jakąś krótką notkę o zabezpieczeniu również chętnie bym przeczytał :)
2
[#5] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Norbert, post #3

jedno było fakeowe, drugie prawdziwe. dodatkowo znalazło się też sprawdzanie plików czy się nie zmieniły. największe zabezpieczenie z tego wszystkiego to było dłubanie w exekach zrobionych przez kompilera Amosa :D

W milionerach pojawiała się trupią czacha jak się źle złamało grę. ale nie od razu.

druga część zabezpieczeń, które były na pewno opisane w instrukcjach to już była inna jazda. instrukcji nie miałem i wykminilem sam po kolei co trzeba zrobić w każdej grze. klikanie miliony kombinacji po ekranie i klawiaturze. tego się nie dało wyciągnąć z execkow Amosa. najdłużej opierał mi się alchemik :D

może ogarnę jakiś krótki artykuł i pokaże tam znaleziska

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 22:00:30 przez juen
12
[#6] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@juen, post #5

W sam raz do kolejnego numeru nowego pisma :)
4
[#7] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Brawo!!!

Aż zacytuje z Kajka i Kokosza.

- Niech co wielki Juen
- NIECH ŻYJE!!!

A "Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół"
7
[#8] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Arcyciekawa historia, dzięki wielkie autorowi za udostępnienie tych gier i Juenowi za opis jak je odblokować.
2
[#9] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
O super z mojego miasta bywałem w tej firmie !!

wydali jeszcze speedway

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 05:37:43 przez Dorian3d
4
[#10] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Brawo! Lubię polskie gry i programy, choć firmy Promic Group nie kojarzę. Pamiętam takie firmy jak Twin Spark Soft, TimSoft, LK Avalon.

Ciekawie to wygląda, szczególnie wpadł mi w oko program "Zabawa", gdzie młodzi ludzie mogą pobawić się w rysowanie i tworzenie muzyki.

Grafika prosta i miła dla oka.
1
[#11] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Złamał zabiezpieczenia? Sprawa już zgłoszona na policji.

A tak na serio - gratulacje i podziękowania dla Juena za crackerską robotę, podziękowania dla właściciela praw za zgodę na upublicznienie i podziękowania dla MarXa za postaranie się o tę zgodę. OK

Programy te mają taki charakterystyczny dla połowy lat 90 styl. To znaczy spośród tych, które nie były pisane w sposób w pełni systemowy (jednak AMOS to nie jest całkiem niesystemowe rozwiązanie). Kiedyś nie lubiłem takich rozwiązań ale patrząc przez dzisiejsze retro-okulary uważam, że taki soft ma swój urok.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 14:28:41 przez MDW
1
[#12] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Wielkie dzięki za soft i wszelkie działania związane z jego udostępnieniem. OK

Czy będzie jakiś wywiad z autorami programów?
1
[#13] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@witekkk, post #12

Czy będzie jakiś wywiad z autorami programów?

Niewykluczone
2
[#14] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
No proszę, New Order - Blue Monday i jest mocszeroki uśmiech
1
[#15] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Witam po raz pierwszy! Jestem współautorem kilku programów pisanych przed laty w ramach Promic Group szeroki uśmiech. Chciałbym serdecznie podziękować dla @MarX za przeprowadzenie tej akcji, bo mogłem sobie przypomnieć wspaniałe chwile z Amigą. Szacunek dla @Juen za poradzenie sobie z zabezpieczeniami, zasady działania których już praktycznie nie pamiętałem i mogłem bardziej namieszać niż pomóc. Ukłony dla Tyrana (Stanisława Winnickiego) szefa Promic Group i jego syna Darka, który był motorem całego przedsięwzięcia. Serdecznie pozdrawiam całą ekipę zgromadzoną wokół PPA.PL, fajnie że jesteście.
Staszek Pietkiewicz


Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 12:15:55 przez Staszek
7
[#16] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #15

Bardzo miło Cię tu gościć szeroki uśmiech
2
[#17] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #15

Witamy na pokładzie Panie Stanisławie . Odzyskanie Pańskich produkcji okazało się bardzo ciekawą przygodą. Cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć. Dziękujemy za zaufanie
2
[#18] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #15

Witamy

Jeśli sobie przypomnisz jeszcze jakieś ciekawe fakty związane z tymi materiałami to proszę zdradź je tutaj
2
[#19] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
No to zaraz będę testował Małego Matematyka na moim Stanisławie (8l) a Zabawę na Janie (5l). Dzięki.
3
[#20] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Hubez, post #18

Hmm, wspomnień mam sporo, najlepsze oczywiście, to oczywiście kontakty z ludźmi. Z niektórymi osobami widuję się do dzisiaj.
Gwoli ścisłości chciałbym napisać, że Zabawę zrobił Jacek Korotkiewicz, moje są tylko trzy.
Była jeszcze jedna gra logiczna, Logotron, już gotowa, ale została wysłana chyba przez pomyłkę do Bajtka bez grafiki docelowej. Tzn. mechanizm był, ale grafika tymczasowa, moja. I Bajtek ją zjechał, strasznie mnie to dotknęło i dałem sobie spokój. Nie została wydana i ukończona.
Potem prawie rok siedziałem nad Bitwą pod Grunwaldem, turowa, na heksach (pola heksagonalne), ale Commodore upadło i nie została ukończona. Była już częściowo przygotowana grafika (Freeman z grupy Freezers robił), najtrudniejsze było dopracowanie '"inteligencji komputera". Niestety projekt nie został zakończony.
Pozdrawiam
5
[#21] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #20

I takie wiadomości są bardzo cenne !

Szkoda, żeby przepadły.
1
[#22] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #20

...prawie rok siedziałem nad Bitwą pod Grunwaldem (...) ale Commodore upadło i nie została ukończona

No ale chyba bankructwo Commodore nie było powodem porzucenia prac nad grą? Przecież nie Commodore miało ją wydać. Amigi nie tylko nie zniknęły ale wręcz zaczęła się bardzo fajna era bardziej rozbudowanych konfiguracji. Powstało sporo naprawdę świetnych produkcji. Spokojnie można było dokończyć tę produkcję. Fajnych strategii nigdy za wiele.
1
[#23] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@MDW, post #22

Hmm. Zaczęliśmy pisać programy na Amigę w roku upadku Commodore, czyli w 1994. Przez kilka lat Amiga była nadal w Polsce popularna, później zainteresowanie stopniowo malało. "Fajna era bardziej rozbudowanych konfiguracji" nie dotyczyła już zwykłych użytkowników, tylko raczej pasjonatów. Mnie bardziej od sprzętu zawsze interesowało programowanie, hardware był tylko niezbędnym dodatkiem. Muszę jednak przyznać, że do Amisi czuję wyjątkowy sentyment. W pewnym momencie pochłonęły mnie inne projekty, rodzina, kolejne studia podyplomowe, to wszystko wymagało czasu... Praca nad ostatnią grą wygasała powoli, ludzie się gdzieś rozbiegli w pogoni za własnymi sprawami. Cóż, samo życie. Pozdrawiam.
4
[#24] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #23

Ot tak, życie potrafi... zabić. Myślę, że każdy to dobrze rozumie. szeroki uśmiech
1
[#25] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki

@Staszek, post #23

To może warto sobie przypomnieć to i owo, żeby jakaś książka (z prawdziwego zdarzenia) o programowaniu gier na Amigę powstała.
[#26] Re: Programy Promic Group w dziale Rodzynki
Witam wszystkich,
szukając starych gier na Amigę trafiłem na ten wątek co przypomniało mi o innym z tego forum, który czytałem kilka lat wcześniej:
https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/37867/king-kong-recenzja-w-top-secret-1995-5/2
Dzięki uprzejmości Abaddon'a z forum EAB udało się przekształcić część gier do IPF m.in. Laser World (Promic Group). W związku z tym mam pytanie czy są może dostępne dumpy gier z tego wątku w formacie KryoFlux?
Można by było zrobić dokładne kopie dysków od Pana Stanisława. Ewentualnie może dało by się ponownie wypożyczyć te dyski w celu archiwizacji dla potomnych :)

Jeszcze info odnośnie gier z poprzedniego wątku:
King Kong (Okay) is a bad dump! Track 16.0 on both disks have a bad sector 7 but that track is empty on Disk 2!
Milioner (Promic) - dump shows lots of bad tracks
Speedway Manager (Promic) - incomplete dump, tracks 28.1 and above are missing

PS
Jeszcze link do wątku na EAB:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=114142

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 23:15:15 przez rygar997
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem