Komentowana treść: MorphOS 3.17
[#1] Re: MorphOS 3.17
Świetnie! OK Po krótki rzucie okiem na listę poprawek widzę, że są chyba wszystkie poprawki i nowinki w TinyGL o których była mowa w odpowiednim wątku na MorphZone. Bardzo mi się to przyda. Dzięki wieeeelkie!
7
[#2] Re: MorphOS 3.17
Zaktualizowane. Problemów nie było.
Zdążyłem też sprawdzić czy faktycznie zostało poprawione to o co prosiłem, czyli wynik działania funkcji glReadPixels() z TinyGL. I mogę potwierdzić - zostało to poprawione. Obrazek stworzony z pixeli pobranych tą funkcją z ekranu/okna wygląda dokładnie tak samo jak obraz renderowany w czasie działania programu. Pionowe paski zniknęły.
No to teraz mogę także pod MorphOS renderować wynik działania program do plików. Na przykład żeby zrobić z nich później film.
5
[#3] Re: MorphOS 3.17
Dwie maszyny zaktualizowane, został jeszcze mały PowerBook.
[#4] Re: MorphOS 3.17
A1133 zaktualizowany. Wszystko działa prawidłowo.
[#5] Re: MorphOS 3.17

@MDW, post #2

Musze przyznac ze Twoja zawzietosc pomogla poprawic tez inny blad w innej produkcji.
Kto wie, moze za niedlugo dam jakies info na ten temat.

Ale przy okazji walki z nia wyszedl jakis blad lub niedopatrzenie w MOSie a konkretnie w Lokalach.
Jesli jakis tekst lokali konczy sie znakiem entera (0x0A) i po tym znaku wystepje znak srednika (;)
to ten srednik tez sie wyswietli. Np:

Nowy proces konsoli nr 6
Yggdrasil:> stack
Aktualny rozmiar stosu to 16384 bajtów
;Yggdrasil:>
2
[#6] Re: MorphOS 3.17
Wydajności? Może być wydajniej? Już teraz, jak przechodzę na Windowsa, to mam wrażenie, że wszystko dzieje się w slomo :)
2
[#7] Re: MorphOS 3.17
Witam.Ja również zainstalowałem właśnie MorpheOS 3.16 na PowerBook g4 1.67.szeroki uśmiech
[#8] Re: MorphOS 3.17

@Danielo73, post #7

A po co instalować 3.16 skoro dostępna jest już wersja 3.17?
[#9] Re: MorphOS 3.17

@recedent, post #8

Może lit(e)rówka?
[#10] Re: MorphOS 3.17
Po półrocznej absencji witam się z Wami ponownie. Z Powerbooka z Mosem 3.17 i wayfarerem 3.6 :)OK
3
[#11] Re: MorphOS 3.17

@Phibrizzo, post #5

Musze przyznac ze Twoja zawzietosc pomogla poprawic tez inny blad w innej produkcji.

Aaa to fajnie. Chociaż to chyba nie jest zawziętość. Ja po prostu zrobiłem się już bardzo stary i spieszę się żeby zdążyć jeszcze porobić to co lubię.

Kto wie, moze za niedlugo dam jakies info na ten temat.

Wrzucaj, pewnie! Ciekawy jestem. Chociaż rozumiem powstrzymywanie się przed ogłaszaniem czegoś co się dłubie nocami. Nigdy nie jesteśmy w stanie zagwarantować kiedy i czy to coś zostanie ukończone. Ja też chętnie bym coś pokazał ale jednak się powstrzymuję. Zapowiedzi w amigowym świecie bardzo źle nam się kojarzą. Lepiej coś zrobić i wtedy pokazać niż latami ciągnąć obiecankowy serial.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 20:23:56 przez MDW
1
[#12] Re: MorphOS 3.17
Tak samo jak to bylo przy wersji 3.16, takze i teraz powstal szybki fix OpenSSL, ktory mozna pobrac z link
2
[#13] Re: MorphOS 3.17
MorphOS 3.0 super Tańczący banan
[#14] Re: MorphOS 3.17

@Phibrizzo, post #12

Znowu FIX do OpenSSL? Dla wersji 3.17?
[#15] Re: MorphOS 3.17

@Ponki1986, post #14

W amigowym świecie problemy bezpieczeństwa są raczej ignorowane. Przez niszowość i "inność" wszystkich gałęzi (post)amigowych rozwiązań zawsze czuliśmy się bezpieczenie, bo wszelkie złośliwe oprogramowanie zapewne głupieje w takim środowisku. szeroki uśmiech Ale z tego co wiem to w MOS Team jest jeden fachowiec od bezpieczeństwa (o którym nawet głośno było niedawno na świecie) i pewnie gdy widzi jakąś dziurę to nie może obok niej przejść obojętnie z powodu czysto zawodowych przyzwyczajeń i czegoś w rodzaju honoru. Nie zaśnie póki nie załata.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 11:05:38 przez MDW
3
[#16] Re: MorphOS 3.17

@MDW, post #15

To się nazywa dbanie o swoje podwórko :) ja tam się cieszę ze taki się znalazł w MosTeamie :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem