Komentowana treść: WarpPNG 45.25
[#1] Re: WarpPNG 45.25
Czas na testy wydajnościowe, czy aby aż 5% szybciej jest ok, racja
[#2] Re: WarpPNG 45.25
Fajnie, że komercyjne datatypy ciągle są przez autora utrzymywane, poprawiane, uaktualniane. To mu się bardzo chwali. Chociaż akurat do MOSa nie widzę sensu kupowania większości z nich, bo mamy je w systemie. No chyba, że kiedyś się skuszę na WebP. Na pewno kupiłbym gdyby pojawił się datatyp do formatu HEIF. Nie musi mieć wszystkich jego funkcji ale tak żeby dało się pokazać obrazek w tym formacie.
[#3] Re: WarpPNG 45.25

@MDW, post #2

@MDW popraw mnie proszę ale to nie jest tak, iż ten applowy format to raczej do 4K foto jest? Nie wiem czy to ma sens na amigowych systemach. Ramu to my dużo nie mamy.
[#4] Re: WarpPNG 45.25

@RadziN, post #3

To jest format do grafiki. Obrazek nie musi mieć 4 tysiące pixeli w pionie. Może mieć choćby 8 pixeli czy 2 pixele. Nie znam wszystkich możliwości tego formatu i nie wiem czy np. LivePhoto to jest jedna z jego cech. Ale mi wystarczyłoby przeglądanie obrazków w tym formacie. Chociaż teraz też mogę to robić, bo fotki mam na NASie Synology do którego mogę też dostać się Wayfarerem i tam użyć Synology Photos, które pozwala szukać, przeglądać filtrować, rozpoznaje twarze itp. Jednak chciałbym też podglądać takie pliki gdy grzebię w NASie przez SMB.
1
[#5] Re: WarpPNG 45.25

@RadziN, post #3

ISO/IEC 23008-12:2017
W skrocie HEIF to format obrazu, w zaleznosci od kompresji masz albo heic (hevc, czyli h265 w formacie heif) albo avci (avc w heif) albo avif (av1 w heif). Mozesz trzymac obraz normalny i w hdr, rozdzielczosc nie ma znaczenia. Wazna jest kompresja i dodatkowe ficzery, w stosunku do normalnego jpega chyba jest lepiej srednio o 50%.
@MDW: tak live jest zapisywany w heif, bo w tym formacie mozesz oprocz grafiki przechowywac sekwencje obrazow. Plus pare innych rzeczy, na przyklad mape glebokosci, jesli robisz "zdjecia" przy uzyciu kamery TrueDepth.
libheif uzywalem do dekodowania, radzi sobie calkiem dobrze, ma ladne api w c. Problemem przy portowaniu moze byc fakt, ze musisz miec tez porty kodekow (h265 robia przez libde265, nie znam i nie wiem jak trudny bylby port, AV1 chyba przez dav1da jest robione, to akurat jest prosty port na amige, mam nawet dzialajacy).
2
[#6] Re: WarpPNG 45.25

@BULI, post #1

Zrobiłem małe porównanie (A1200 + Apollo 1240/40MHz) i okazuje się, że są to chyba najszybsze datatype'y -> KLIK!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 23:00:46 przez _arti
2
[#7] Re: WarpPNG 45.25

@elf, post #5

tak live jest zapisywany w heif, bo w tym formacie mozesz oprocz grafiki przechowywac sekwencje obrazow.

Czyli te zdjęcia Live teoretycznie są możliwe do wyświetlenia na nieapplowych platformach. Wystarczy, że ktoś w pełni zaimplementuje HEIF. No to fajnie, że to nie jest jakaś ich wewnętrzna magia tylko opisany standard. Może kiedyś komuś, w przypływie jakiejś chorej nostalgii, zechce się to (choćby częściowo) zaimplementować na ami-platformach nieco mocniejszych niż A500 1MB Chip RAM.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 17:49:30 przez MDW
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem