Komentowana treść: Wayfarer 3.9
[#1] Re: Wayfarer 3.9
Mimo, że na codzień korzystam z bardziej popularnych systemów operacyjnych, to lubię czasami odpalić sobie Morphosa i tą niesamowitą przeglądarkę. Jest radocha, że po tylu latach można sobie na amigowym systemie uruchomić właściwie każda stronę www i oglądać ją tak, jak na każdym dzisiejszym komputerze. Bankowość internetowa, jakieś newsy czy serwisy z wynikami spotkań sportowych z relacją na żywo, YouTube czy też wideo ze stron typu gazeta.pl, to wszystko działa! Dzięki autorze, idziesz jak burza z kolejnymi wersjami, aż nie mogę doczekać się wersji 4.0 :)
A program pocztowy Iris tego samego autora to idealne uzupełnienie Wayfarera :)
Brawo, brawo, brawo!
8
[#2] Re: Wayfarer 3.9

@luk, post #1

wersja 4.0 bedzie miala aktualna wersje webkita jak coś
3
[#3] Re: Wayfarer 3.9
Dzięki Jacek za pracę i na zdrowie. piwo

No kochani, pamiętajmy o przycisku "Donate"OK
3
[#4] Re: Wayfarer 3.9
Chętnie bym sobie wypróbował Wayfarera, ale nie mam maszyny z ppc. Czytałem, że da się odpalić MorphOSa pod qemu. Czy ktoś próbował? Prędkość emulacji jest znośna?
[#5] Re: Wayfarer 3.9

@domex, post #4

Czytałem, że da się odpalić MorphOSa pod qemu

Da się od kilku lat, u mnie hula wersja 3.17 pod emulowanym Pegasosem 2.

Prędkość emulacji jest znośna?

Jakiego cepa masz w PC?
1
[#6] Re: Wayfarer 3.9

@domex, post #4

Prędkość emulacji jest słaba miedzy innymi z powodu wolnej grafiki. Mi trafił sie tani Mac mini silent upgrade i tam jest o niebo lepiej.
2
[#7] Re: Wayfarer 3.9

@domex, post #4

Mam aktualnie nieużywanego Maca Mini 1,42 GHz w szafie - jeśli chcesz go sobie potestować z MorphOS-em to odezwij się na priv.
5
[#8] Re: Wayfarer 3.9
Mam zaskakujący błąd: "Need version 2 of openssl3.library" podczas statu Wayfarera 3.9. Bibliotekę pobrałem z morphos-team.net - tą opisaną jako fix do 3.17 - i skopiowałem do MOSSYS:Libs/, a jest ona w wersji 3.

MOS 3.17 mam jako upgrade z 3.13, na Mac Mini. Co jeszcze mogę zrobić?
[#9] Re: Wayfarer 3.9

@Skotos, post #8

co mówi version openssl3.library
co mowi version file openssl3.library
[#10] Re: Wayfarer 3.9

@michal_zukowski, post #9

To zrobiłem przed pytaniem, może zapomniałem o file

System:MorphOS/Libs> version openssl3.library
openssl3.library 3.0
System:MorphOS/Libs> version file openssl3.library
openssl3.library 3.0

SnoopDos też jakoś nie pomaga - ramlib otwiera bibliotekę 3 razy z Fail a następnie 2 razy OK. Mogę mieć uszkodzony plik (lub mam błędy odczytu, maska?? - hipotezy ponieważ nie mam takich wskazań)? Czy dobrze rozumiem mam: 3 próby użycia funkcji i fail, a 2 razy - innej - udaje się.
[#11] Re: Wayfarer 3.9

@Skotos, post #10

Czy dobrze rozumiem mam: 3 próby użycia funkcji i fail, a 2 razy - innej - udaje się.


Możliwe że z innej ścieżki dostępu do biblioteki masz fail.

Włączyłeś wszystkie opcje w Snoopdos ?
[#12] Re: Wayfarer 3.9

@Norbert, post #11

Testowałem różne wersje. Ale SnoopDos 3.9 MOS pokazuje jedno wywołanie i fail, tak że jest coś z biblioteką.

Ale problem jest większy: na G5 dziś zainstalowałem, bibliotekę pobrałem, i.. "objc runtime: cannot find class MUIBeaconNotification" (przetestowałem także Wayfarera 3.8 - to samo). Pozwala mi wysłać bugreport co uczyniłem.

Zaczynam podejrzewać że może mam coś z instalacją MOSa, na obydwu maszynach, może czegoś mi brakuje?

Historia moich instalacji na PowerMacu G5: 3.5 od zera z płyty - potem długo, długo nic - i jako upgready z płyty 3.11 - 3.15 - 3.17.
Mam takie dziwnostki: program do pobierania fontów z OWB nie chce zadziałać (przeniosę z G4 i sprawdzę, dopiero teraz zwróciło moją uwagę).

Na MiniMacu G4: dość regularnie zawsze instalowałem całość od zera, ale gdzieś tak od 3.10, następne 3.11 - 3.13 - i teraz 3.17 to upgready.

Zawsze z płyty, zawsze z tym co mnie stresuje w instalacji, czyli brakiem komunikatu że skończył, po prostu słyszę że nie kopiuje, czekam trochę i reset.
[#13] Re: Wayfarer 3.9

@Skotos, post #12

Uruchom 3.17 z płyty, jak juz się uruchomi to spróbuj uruchomić Wayfarera.
[#14] Re: Wayfarer 3.9

@michal_zukowski, post #13

Uruchom 3.17 z płyty, jak juz się uruchomi to spróbuj uruchomić Wayfarera.


Wystartował bez problemu =:-O

Więc mam źle zrobiony upgrade. Chyba na obydwu maszynach.

Teraz gdzie jest problem? MDW zawsze chwali upgready.
Spróbuję zamontować ISO i zrobić upg jeszcze raz. Nie z płyty, takie odświeżenie.
[#15] Re: Wayfarer 3.9

@Skotos, post #14

Jest sukces! Komentarz z Wayfarera 3.9.

Problemem była uszkodzona płyta, w związku z czym uszkodzona instalacja. Płytę wypaliłem na nowo, podmieniłem w trakcie instalacji jak wyskoczył błąd (w końcu to Amiga, tak działa ) i poszło do końca, i działa.

Dziękuję za podpowiedzi, szzególnie żeby spróbować z płyty od Rzokola, ciekawostką jest to że spróbowałem z tej uszkodzonej, i zadziałało.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem