Komentowana treść: Determ 1.1
[#1] Re: Determ 1.1
Tak się zastanawiam czy dałoby się z tego jakoś skorzystać na maszynie typu PowerBook G4 (A1138). Złącza szeregowego tutaj nie ma ale może jakieś "przelotki" na USB? Ktoś się orientuje? Ma to szansę zadziałać?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 16:30:21 przez MDW
[#2] Re: Determ 1.1

@MDW, post #1

A nie wystarczy odpalić program i sprawdzić?
Z tego co wiem to obsługuje przelotki RS-232 do USB (i to dwa rodzaje, - z chipem PL2303 albo CH34X).
[#3] Re: Determ 1.1

@recedent, post #2

Bez przelotki to i tak nie sprawdzę. Ale skoro jest szansa to chyba się rzucę na taką mikro-inwestycję.
[#4] Re: Determ 1.1

@MDW, post #3

O ile się nie mylę to w GUI programu masz "wkazówki" że obsługuje przelotki.
[#5] Re: Determ 1.1

@MDW, post #1

Ma szansę działać. Tak jak pisał recedent, przelotki z chipami PL2303 i CH230 są obsługiwane w systemie. Testowałem na obu rodzajach i też na PowerBooku (ale tym 17'). Z osobistego doświadczenia polecam PL2303, są mniej bezproblemowe. Te z CH230 są tańsze, ale zdarza im się mieć "humory" (przekłamanie jakiegoś pojedyńczego bajtu czy problemy z konfiguracją aż zostaną odłączone i podłączone ponownie). Od razu zaznaczę, że nie jest to przypadłość typowo MorphOSowa, bo i pod Linuksem czy OSX też bywają problemy.

Jeśli dobrze pamiętam to używasz też OSX - przelotki z PL2303 są lepszym wyborem jeśli zechesz podłączyć do Maca - do CH340 ciężko o sterowniki z podpisem Apple (oczywiście jak ostatnio sprawdzałem, może sytuacja już jest lepsza, a mając DeTerma 1.1 nie bardzo mam już powód sprawdzać ).
1
[#6] Re: Determ 1.1

@widelec, post #5

Dziękuję za potwierdzenie i dodatkowe informacje. Na pewno wezmę je pod uwagę gdy będę szukał „przefrujki”.
Z tym macOS dobrze pamiętasz. Tylko krowa i ja nie zmieniamy poglądów więc prędzej przesiądę się na ośmiobitowe Atari niż na system operacyjny Microsoftu. Z wiekiem fanbojstwo mi się pogłębia zamiast złagodnieć.

Klepiąc coś pod MOSem dawno już nie miałem problemów, które wymagałyby takiego debugowania na innej maszynie. Ale warto mieć taką możliwość, bo prędzej czy później to się przytrafi i wtedy takie rozwiązanie pod ręką będzie bezcenne. A odkąd mamy FlowStudio (i wcześniej Scribble) to ZNACZNIE częściej piszę pod MorphOSem.
[#7] Re: Determ 1.1

@MDW, post #6

Jeśli chcesz debugować z jednego Maca z MorphOSem na drugim Macu z MorphOSem to możesz użyć też kabla FireWire. Używałem takiej konfiguracji z Mini i PowerBookiem. Niestety nie mam pojęcia jak (i czy) jest to możliwe z OSX po jednej stronie.
[#8] Re: Determ 1.1

@widelec, post #7

A wiesz, że nawet myślałem o sprawieniu sobie jakiegoś morphosowego MacaMini oprócz PowerBooka? To będzie dodatkowa motywacja. Tylko trochę brakuje mi miejsca na monitor. Ale gdy się zdecyduję to jakoś to upchnę.
[#9] Re: Determ 1.1

@MDW, post #6

Wystaw coś na Xenium :) Zapraszamy na party.
[#10] Re: Determ 1.1

@Brodek, post #9

Nie będę psuł tak zacnej imprezy lamerskimi produkcjami na bezsensowną platformę, która nie jest prawdziwą Amigą.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 16:34:13 przez MDW
1
[#11] Re: Determ 1.1

@MDW, post #10

Zawsze jest WILD Compo. :)
Anyway wpadnij to zawsze można posiedzieć w towarzystwie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem