Komentowana treść: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4
[#1] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4
hmm.. multicore.. ciekawe.
1
[#2] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4
Już za 10 lat system 4.2 w sklepach, a za 20 lat pierwsze obsługiwane wielordzeniowe PPC do kupienia!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 20:06:19 przez Cedrat
[#3] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4
A to nie jakiś wytnij wklej z zapowiedzi w poprzednim roku?
1
[#4] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4
System jest sprzętu ni ma
[#5] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@nicos, post #4

multicore w linux na x5000 dziala juz od paru lat
[#6] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@arturB, post #5

Generalnie Linuks chyba od dłuższego czasu obsługuje multicore
[#7] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #3

W poprzednim roku było:
1:00 AM | 7:00 PM | 4:00 PM - Trevor Dickinson and Steven Solie - ExecSG Multicore and More

Ciekawe czy jeszcze raz to samo będą mówić czy coś nowego będzie.
[#8] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4
I super! Mam tylko nadzieję, że faktycznie coś pokażą.
1
[#9] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@eastone, post #8

Ja też. Wielordzeniowość mogłaby być ciekawa.
[#10] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@KM_Ender, post #9

Tak. W końcu AROS tak rozkwitł od kiedy wprowadził wielordzeniowość...
1
[#11] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@recedent, post #10

Mnie interesuje czy nadal system jest zgodny po dodaniu tej wielordzeniowości, ale zgadza się pytanie jak to przełoży się na potencjalne oprogramowanie. Aros to chyba w 64-bitach to ma, a to już oderwanie od korzeni? Aros ma problem brak nowego sprzętu dedykowanego systemowi. Tak jak kiedyś był Ares. To moje zdanie. Chcę kupić w ludzkiej cenie (czyt. peceta, laptopa) sprzęt, zainstalować system i używać go. Nie chcę zbiórek na kickstarterze i nie chcę sprzedawać nerki.
[#12] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #7

Wątpię żeby w tym roku Trevor się wypowiadał.
Leaman i spółka chyba go tak wydoili że on już ma dosyć.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 20:17:43 przez BuLa
1
[#13] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@recedent, post #10

AROS był fajny, jak rozwijano AfAOS :)

A na poważnie, obsługa wielordzeniowości jest w AmigaOS potrzebna - ale IMHO dodatkowe rdzenie to powinien być już ARM (ewentualnie RISC V), a nie jakiś PowerPC.

ZZ9000 posiada proca ARM’owego. Warp 1260 też. I MiSTer także. Jednolitego API do uruchamiania tam kodu nie ma - przez co ARMowy jpeg.datatype napisany pod ZZ9000 na Warpie już nie ruszy, każdy obecny i przyszły projekt musi pisać swój. To marnowanie zasobów.
[#14] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@Cedrat, post #13

ja to mam obawy, ze przez to jak to jest zrobione, to w zz9k wiecej niz jeden datatype nie zadziala. arm naraz obsluzy tylko jeden program. nic nam z takiego arm'a

podejrzewam, ze w warpie nie jest lepiej..

juz dawno bysmy mieli mase datatypow
[#15] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@juen, post #14

No na fajną arm.library to by się chyba nikt nie obraził ok, racja
[#16] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@KM_Ender, post #11

Mnie interesuje czy nadal system jest zgodny po dodaniu tej wielordzeniowości, ale zgadza się pytanie jak to przełoży się na potencjalne oprogramowanie. Aros to chyba w 64-bitach to ma, a to już oderwanie od korzeni? Aros ma problem brak nowego sprzętu dedykowanego systemowi. Tak jak kiedyś był Ares. To moje zdanie. Chcę kupić w ludzkiej cenie (czyt. peceta, laptopa) sprzęt, zainstalować system i używać go. Nie chcę zbiórek na kickstarterze i nie chcę sprzedawać nerki.

Pierwsze słyszę że aby złożyć komputer pod AROSa trzeba sprzedać nerkę

Już przy okazji dyskusji o MorphOS na x86 pojawiły się kompletnie irracjonalne problemy a'la 'a co jak mam Intela to co wtedy?'

Fajnie by było w przypadku AROSa jakby ludzie się dzielili działającymi na 100% konfigami to by ułatwiło potencjalnym zainteresowanym sprawę i pozwalało zaoszczędzić potencjalnych rozczarowań ale przecież tak nie może być bo nikt tego OSu nie używa bo nikt nie chce się rozstać z nerką
2
[#17] Re: Amiwest 2022: Multicore w AmigaOS 4

@XoR, post #16

Z nerką to był żart, ale popieram fajnie byłoby znać zestawy, na których działa w 100% i do tego nowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem