Komentowana treść: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0
[#1] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0
Fajnie ze jest rozwijany mój ulubiony jezyk programowanie na Amigę OK
1
[#2] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0
.... Do skasowania...


Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 15:15:46 przez pisklak
[#3] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0

@pisklak, post #1


Fajnie ze jest rozwijany mój ulubiony jezyk programowanie na Amigę


Mój też :)
Ja wiem ze na Amidze można C, a nawet C++.
I że E z punktu widzenia dzisiejszej informatyki to poziom Amosa.
Ale czy Amiga z punktu widzenia dzisiejszej informatyki ma JAKIKOLWIEK sens?

No właśnie :)
[#4] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0

@vojo, post #3

Ale pisze się przyjemnie. Przynajmniej do momentu poprawy błędów

Tak serio, to naprawdę moje wrażenia od lat to ta łatwość startu, lesstype, kompilowanie bez opcji... A jednak język daje bazę do C/C++ i innych poważnych. Uczy pewnych schematów myślenia.
[#5] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0
Panowie to pochwalcie się jakimś projektem. Chętnie zobaczyłbym kurs jak zrobić grę typu Mario. Jedna plansza, Mario, ze dwie przeszkadzajki. Typowo szkoleniowo. Programowanie na Amidze czy R_NG to tylko zabawa i tak do tego należy podchodzić.
[#6] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0

@Skotos, post #4

No mnie AmigaE też dokładnie tym przyciągnęło! Łatwość instalacji, łatwość i szybkość kompilacji. Calkiem pokaźna biblioteka przykładowych kodów źródłowych na starcie. No i to że nie ma paranoi z typem danych też mi odpowiada (wiem wiem że na dłuższą metę to niekoniecznie musi być postrzegane jako wada). Ten cały type casting w kodzie źródłowym C mnie po prostu "osłabia"
Chociaż trzeba przyznać że ma też swoje "odpadły".Na przykład obsługa obliczeń zmiennoprzecinkowych jes w E "interesującą inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 16:54:32 przez pisklak
[#7] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0

@vojo, post #3

Miałem moment fascynacji językiem E, ale jednak C w temacie Amigi wygrał.
[#8] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.5.0

@KM_Ender, post #5


Panowie to pochwalcie się jakimś projektem


Z polskich to zdaje się wiele programów z grupy BlaBla było w napisanych w E, kilka moich jest tutaj

Co do kursów, to w pakiecie z E jest bardzo dobra i napisana prostym angielskim dokumentacja w formie Amiga Guide wraz z mnóstwem przykladow. Są też materiały w języku polskim na PPA, sporo też napisano w Magazynie Amiga, w tym całkiem niezły kurs Rafała Wiosny.

Co do gier, to jak najbardziej się da (tak samo jak są się w C) , ale tu lepszy chyba byłby Blitz Basic, a E moim zdaniem jest najlepsze do użytków pod OS 2.0+.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem