• Opis

W 1992 r. grałem w "Mega Lo Manię" zachęcony opisem w "Top Secret". Opis okazał się nędzny, bo nie było w nim słowa o tym, że trzeba "zamrozić" pewną liczbę ludzi do walki finałowej. Gry nie udało mi się skończyć, a o zamrażaniu dowiedziałem się później z "Computer Studio". Nie wróciłem jednak wtedy do "MLM" (pewnie było dużo innych tytułów do ogrania).
Po 30 latach odpaliłem "MLM" ponownie i tym razem przeszedłem całą grę pomyślnie. Poniżej moje kody do epok, w nawiasie liczba ludzi. Grałem jako Scarlet.

2. ARIDQEJJFHC (155)
3. YLVBMARGOTY (185)
4. EDGBGFFPKBK (190)
5. JEDDIQAZQHA (215)
6. PVNCSZGYRHG (220)
7. NUCDQQAARHC (215)
8. OWSASVXHQTP (195) + około 200 zamrożonych
9. HCWAJSUODHW (145)
Finał RYACVEBBEAI (20)

zamieścił: PopoCop

data: 2022.09.01 11:55

kategoria: Programy i gry / Mega Lo Mania

rozdzielczość: 1144x428

odsłon: 48

komentarzy: 5

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 4)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: "Mega Lo Mania" skończona
Dobry wybór.
W Mega Lo Mani wybór postaci praktycznie definiuje rozgrywkę - te postaci mają tak odmienne charaktery, że każdym z nich gra się zupełnie inaczej.
To w ogóle jest ekstremalnie interesująca gra - jej swoista randomowość związana tak z wyborem postaci, reakcjami przeciwników ale przede wszystkim z wyborem pola startowego danej wyspy, była wtedy niespotykana!
Niezliczone godziny z nią spędziłem, dokładnie sprawdzając wszelkie (no - z pewnością większość) możliwości, starajac się wybrać najoptymalniejszą (najłatwiejszą?) drogę do sukcesu.
Można ją traktować jako świetną grę, nie zagłębiajac się zbytnio w jej niuanse. Poświęcając na to swoją uwagę ma się okazję do obcowania z jedną z najwybitniejszych, niecodziennych, gier ery 16 bitów.
To prawdziwy kraszer, kurde bele.
Żadna inna strategia lat 90tych nawet nie zbliża się do jej poziomu.
[#2] Re: "Mega Lo Mania" skończona
Podpisuję się pod powyższym komentarzem. Jedna z niewielu gier na Amidze do której wracają moi synowie (10 i 12 lat)! Mam do niej kody dla każdej postaci przepisane z jakiejś gazety. Jak znajdę tą kartkę to je tu dodam.
[#3] Re: "Mega Lo Mania" skończona
Przyznaj czy przeszedłeś używając triku szybkiego zmniejszania liczby ludzi po osadzeniu ich już na wyspie, czy bez tego. ;)
[#4] Re: "Mega Lo Mania" skończona

@Mario, post #3

Nie stosowałem żadnych trików.
[#5] Re: "Mega Lo Mania" skończona

@Rafał A-3000, post #2

O!

Nie tyle ja do niej wracam ale to druga - obok Speedball 2 - gra, z którą spędza czas na Amidze (WinUAE) mój 12 letni syn ;)
Jedyna, która go zainteresowała na tyle, że też tam coś sobie rozpisuje - ba, nawet grzebie w moich zbiorach, internetach szukając informacji o niej, konfrontując je ze swoim doświadczeniem.
Niespotykane. Zupełnie.

W sumie łazi za mną oddanie jej tego co należne - w internecie najczęściej pisze się o niej zdawkowo, przyrównując do byle strategii.
Jakbyś wrzucił skany zapisków - z przyjemnością bym je wykorzystał do wpisu o grze(jeśli go zrobię i umieszczę na fp Kultura Gier Video).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem