Komentowana treść: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej
[#1] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej
Trafiłem na ten tekst parę miesięcy temu i nawet się zastanawiałem czy go nie zalinkować na forum.

Co do wykorzystania Amigi w produkcji muzycznej to spodziewam się pewnego renesansu w związku z rozwojem estetyki lo-fi. Do takich rzeczy Amiga wydaje się wręcz stworzona! Protracker i downsample zamiast wtyczkowego bitcrushera? Czemu nie. Rezultat podobny, a satysfakcja dużo większa. Sam niedawno użyłem Amigi w dwóch kawałkach.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 15:18:36 przez Jazzcat
7
[#2] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej

@Jazzcat, post #1

Kolega MichałMarek pisał, że Amiga kształtowała kulturę. Wielu wątpiło,
łączenie ze mną. A jednak michałmarek miał sporor racji.
[#3] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej

@mmarcin2741, post #2

O tak, kulture.

Jeszcze zanim niemiecka demoscena zostala dopisana do UNESCO (2021?) organizowalismy w 2014 w Rzeszowie, z dez3, pong777 i BULI, za pieniadze Narodowego Centrum Kultury, cykl imprez pod nazwa:

“AMIGA - poczatki kultury w wersji cyfrowej”.

Amigaaaa!
1
[#4] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej

@Jazzcat, post #1

Sam niedawno użyłem Amigi w dwóch kawałkach.

Takiego wyznania nigdy się nie spodziewałem ;)

A co do artykułu to polecam zapoznanie się z twórczością pana Danny Wolfers, AKA Legowelt. W większości jest to dosyć swojsko brzmiący dla ludzi spod znaku retro materiał.
[#5] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej

@virago, post #4

Takiego wyznania nigdy się nie spodziewałem ;)


Dlaczego?
[#6] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej

@Jazzcat, post #5

Wydało mi się to naturalne i logiczne, że ktoś kto siedzi 3 dekady w trackerach, swobodnie uszczknie sobie czasem odrobinę retrodobra lo-fi na potrzeby najbardziej nawet nowożytnej produkcji :) A wbrew pozorom jest sporo ludzi którzy konserwatywnie podchodzą do brzmienia i wolą starsze dźwięki (nawet w muzyce elektronicznej). A co do Lo-Fi to znam nawet takich, którym rytuał słuchania z kaset ciągle sprawia frajdę :)
[#7] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej
W sumie to jestem trochę (pozytywnie) zaskoczony, gdyż z artykułu wynika, że Amiga była wykorzystywana w niektórych stylach wręcz systemowo, a nie w pojedynczych przypadkach, jak do tej pory byłem skłonny uważać.
2
[#8] Re: Artykuł o wykorzystywaniu Amigi w tworzeniu muzyki elektronicznej

@mccnex, post #7

PETE CANNON absolutny fenomen ostatnich lat od zawsze produkuje przy użyciu Amiśki i tysiąca peryferyjnego sprzętu, Kupuję wszystko co wychodzi na vinylu w jego wykonaniu. Wbijajcie na sociele, pokazuje dużo Amigi :) https://www.facebook.com/petecannonmusic
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem