Komentowana treść: Iris 1.5
[#1] Re: Iris 1.5
Zawsze gdy uruchamiam Iris to żałuję, że czasy ożywionej korespondencji przy pomocy poczty e-mail mamy już za sobą. Znacznie mocniej wykorzystałoby się ten kombajn (nie mam sumienia nazwać go tylko programem pocztowym).

Nie mówcie nikomu ale bywa, że po prostu coś zmieniam w poczcie, wysyłam testowy mail, kasuję jakiś spam tylko po to żeby zobaczyć jak pięknie się to zsynchronizuje z innymi moimi komputerami, smartfonem, tabletem przy pomocy prawdziwego IMAP. I szeroko się uśmiecham gdy widzę rezultat. Takie moje małe radości dnia powszedniego... szeroki uśmiech
5
[#2] Re: Iris 1.5

@MDW, post #1

czasy ożywionej korespondencji przy pomocy poczty e-mail mamy już za sobą


Kto ma to ma. Za siebie mów, czyli w zdaniu zamiast mamy lepiej pasowałoby "mam".
[#3] Re: Iris 1.5

@MUFA-amigaone-pl, post #2

Napisał jaki jest dzisiaj trend, a nie za siebie. I ma rację, do komunikacji używa się dziś wielu innych rozwiązań, natomiast email spełnia swoją rolę w innym obszarze. Znacznie szybciej jest komunikować się za pomocą wszelakich komunikatorów niż za pomocą maila.
2
[#4] Re: Iris 1.5

@MUFA-amigaone-pl, post #2

No nie licząc spamu to 90% mojej poczty to potwierdzenia zmian statusów pewnych bytów (przelewy, rejestracje,paczki, info o commitach etc) czyli coś co wysyła automat. Zwrotnie najczęsciej wysyłam dokumenty.
3
[#5] Re: Iris 1.5

@luk, post #3

Na komunikatorze, to ja mogę napisać żonie że ma kupić mleko i chleb, natomiast trudno mi sobie wyobrazić np. załatwianie jakiejś sprawy urzędowej na Whatsappie. Moim zdaniem komunikatory nie wykluczają używania poczty.

Co do trendów, właśnie sobie sprawdziłem i wyszło mi że w tym roku z samej X5000 wysłałem jakieś 150 maili, coś tam wysyłałem jeszcze z telefonu, coś z X1000, pewnie jakieś pojedyncze maile także z peceta. Natomiast odebrałem i przeczytałem (takich nie spamerskich) z pewnością grubo ponad tysiąc. Oczywiście dużo z tego w moim przypadku wynika z bycia memberem beta listy AmigaOS 4, lecz z pewnościa nie wszystko (ilościowo pewnie 50 - 70%). Tak więc z poczty korzystam dosyć dużo i z pewnością w te trendy się nie wpisuję. No a już na pewno w zyciu bym nie napisał tak jak MDW że z programu pocztowego korzystam tylko w celu usuwania spamu i zmiany czegoś w konfiguracji.

Tak na marginesie skoro ja piszę w większości z innymi amigowcami via mail, a inni mi odpowiadają, to znaczy że jednak w korzystaniu z poczty nie jestem osamotniony. W sumie to chyba dotychczas ze strony fana naszego komputera jeden jedyny raz otrzymałem propozycję, by dyskusję zaczętą na bugzilli, kontynuować na Discordzie bądź IRCu. Zresztą na tę propozycję nie przystałem i koniec końców, kontynuowaliśmy ją właśnie przez pocztę mailową.

W zasadzie rozsądnego człowieka powinna obowiązywać zasada "nigdy nie mów nigdy", niemniej jestem dziwnie przekonany że nawet i za 10 lat z pewnością tego co MDW nie napiszę. Dlatego pozwoliłem sobie na uwagę by jednak każdy pisał za siebie, a nie za ogół.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 10:37:23 przez MUFA-amigaone-pl
[#6] Re: Iris 1.5

@MUFA-amigaone-pl, post #5

MDM przypuszczam że miał na myśli to, że mało kto korzysta w programow na komputerze z dedykowanych do obsługi emaili.
Tylko przez stronę www czy przez telefon.
1
[#7] Re: Iris 1.5

@Norbert, post #6

przeznaczonych. bo dedykować to możesz życzenia babci.
co do samej obsługi maili to nie zapominaj o zastosowaniach biznesowych, szczególnie jeśli masz integracje kalendarza i poczty. obskoczenie tylko w przeglądarce jest co najmniej upierdliwe, choć nie jest tak ze się nie da
[#8] Re: Iris 1.5

@Valwit, post #7


Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa dedykowany to: przeznaczany, przypisywany, konsekrowany, poświęcany, ofiarowany
1
[#9] Re: Iris 1.5
Pojawila sie wersja 1.6.
Tylko cos czuje ze za niedlugo pojawi sie wersja 1.7. Tyle ze Jaca jeszcze chyba o tym nie wie
1
[#10] Re: Iris 1.5

@Phibrizzo, post #9

Prorok jaki, cy co?
[#11] Re: Iris 1.5

@recedent, post #10

Chyba prorok, bo 1.7 jest już dostępna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem