Komentowana treść: Amiga Forever 10
[#1] Re: Amiga Forever 10
Szqva niedawno kupilem 9…
[#2] Re: Amiga Forever 10

@_DiskDoctor_, post #1

Poczytaj o "upgrades" na ich stronie. Jeżeli kupiłeś v9 po 1 września 2022, to v10 należy Ci się za darmo. Jeżeli wcześniej, to są zniżkowe plany aktualizacji.
2
[#3] Re: Amiga Forever 10
Brak kompatybilności z Linuksem :(
[#4] Re: Amiga Forever 10

@maszynaw, post #3

Kiedys bylo (FS-UAE).

Sprawdz jeszcze na stronie.

Nie wierze, ze usuniete.
[#5] Re: Amiga Forever 10

@mailman, post #2

W sumie fajnie, ale ja to bym chcial na plytach miec (Premium).
[#6] Re: Amiga Forever 10

@_DiskDoctor_, post #5

Wytłumaczcie mi proszę po co dokładnie jest komuś ten pakiet? Z tego co widzę jest to zwykła emulacja ubrana w gotowy system z niezła szatą graficzną. Jeśli to tylko tyle to osobiście nie bardzo rozumiem po co kupować coś takiego jeśli mamy winuae na PC a obok prawdziwą Amigę. Chyba że jest tam coś więcej.
[#7] Re: Amiga Forever 10

@Biegu86, post #6

1. Zawiera film Dethbed Vigil (o upadku Commodore)
2. Zawiera kickstarty 1.2, 1.3, 2.04 itp., potrzebne do WHDLoad (do np. Amigi 1200).
[#8] Re: Amiga Forever 10

@Biegu86, post #6

To jest pakiet dla nowicjuszy co nie umieja skonfigurowac emulatora i osob, ktore nie posiadaly Amigi.
Jest wielu takich co nie umieja przeniesc plikow do emulowanej Amigi, nie mowiac juz o rozpakowaniu archiwum LHA z CLI i zainstalowaniu amigowej gry czy programow.
Wbrew temu co wielu fanow Amigi mysli, to tak naprawde Amiga nie jest komputerem "user friendly". Trzeba miec naprawde spora wiedze, zeby przygotowac sobie robocze srodowisko. Czesto nawet SnoopDOS nie pomaga w dojsciu czego brakuje w systemie zeby uruchomic gre czy program. :)
[#9] Re: Amiga Forever 10

@powerzx, post #8

Dla mnie to jest pakiet z legalnymi Kickstartami i Workbenchami w wersjach 0.7-3.X, których mogę używać w emulowanych systemach, instalowanych i konfigurowalnych wg własnych potrzeb przy pomocy RPi czy WinUAE.
2
[#10] Re: Amiga Forever 10

@lord_spider, post #9

Ok dzieki za wyjasnienia. Dla laików faktycznie moze być pomocne, jak ja wczesniej zawsze korzystalem z gotowych systemów. Natomiast mnie ten projekt nie przekonuję. Jeśli jednak ktoś chcę się czuć fair i placi za kickstarty to ok, szanuję i trochę rozumiem jednak te pliki są ogólnodostępne, dlatego jednak bym się nie skusił bo i tak mam w amidze rom 3.1 a w szafie 2.04.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 10:33:16 przez Biegu86

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 10:34:31 przez Biegu86
[#11] Re: Amiga Forever 10

@Biegu86, post #10

Jeśli jednak ktoś chcę się czuć fair i placi za kickstarty


Jeśli jednak ktoś nie chce czuć się złodziejem, skoro kickstarty są w sprzedaży.

"Czucie się fair" a "nie piracenie (nie kradnięcie) kicków" to nie do końca to samo.
[#12] Re: Amiga Forever 10

@_DiskDoctor_, post #11

Pamiętaj, że mając fizyczną kość w domu możesz legalnie mieć na dysku taki "ukradziony" kickstart.
[#13] Re: Amiga Forever 10

@Biegu86, post #12

Nie ukradziony.

To jest wtedy kopia zapasowa.

Moze byc max. jedna.
[#14] Re: Amiga Forever 10

@Biegu86, post #6

bo wygodny. raz do roku aktualizuje i zawsze mi na laptopie bangla. a odpalam raz na 2 lata jak za leniwy jestem zeby amige odpalic :D ale cieszy mnie ze mam zawsze pod reka.
1
[#15] Re: Amiga Forever 10

@mailman, post #2

Potwierdzam, kupiłem wersję 9 pod koniec września i wczoraj otrzymałem wiadomość z kluczami i linkami do pobrania wersji 10.
[#16] Re: Amiga Forever 10

@_DiskDoctor_, post #7

2. Zawiera kickstarty 1.2, 1.3, 2.04 itp., potrzebne do WHDLoad (do np. Amigi 1200)


A czy zawiera może kickstart 3.2?
[#17] Re: Amiga Forever 10

@R-Tea, post #16

A czy zawiera może kickstart 3.2?

szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech w życiu... przecież oni się z Hyperionem kłócą o prawa.
[#18] Re: Amiga Forever 10

@Pawelek, post #17

Widzisz, słyszałem, ale nie pokojarzyłem faktów interesując się bardziej podwórkiem MorphOS przez ostatnie lata.
Dzięki
[#19] Re: Amiga Forever 10
Hi :)

Zrobilem film (na miare swojej percepcji) o Amiga Forever 10 Premium. Jesli ktos zainteresowany - oto link:

https://youtu.be/7CuJ126EDa4

Pozdro,
dax
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem