Komentowana treść: IBrowse 2.5.8
[#1] Re: IBrowse 2.5.8


wdarły



Wdarły się siłą

[#2] Re: IBrowse 2.5.8

@_DiskDoctor_, post #1

czyli mozemy wciaz liczyc na nowe bledy?:D

faktycznie changelog milczy na temat nowej wersji ( https://www.ibrowse-dev.net/2.5/changelog.php ), a ze mi zadne bledy nie przeszkadzaly to sie powstrzymam przed aktualiacja
[#3] Re: IBrowse 2.5.8

@juen, post #2



faktycznie changelog milczy na temat nowej wersji



Zatem… MALWARE!!!

[#4] Re: IBrowse 2.5.8
Mnie po aktualizacji wywala błąd #8000003.
[#5] Re: IBrowse 2.5.8

@Kitech, post #4

Demo u mnie działa normalnie jak zawsze.
260 PLN to gruba przesada.
[#6] Re: IBrowse 2.5.8

@Jacques, post #5

No właśnie- fajnie to nawet działa i chętnie bym zakupił, ale nie za tą cenę.
Za 100zł lub 150zł mogło by być OK. ok, racja
[#7] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #6

Ja chciałem kupić i odbiłem się od ściany, prosiłem o płatność PayPal, ale dostałem info, że w Polsce muszę płacić przez płatności 24... Po co mam płacić w PLN, skoro mam EUR i USD na PayPalu leżące..
[#8] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #6

Tak, tyle też byłbym jeszcze skłonny zapłacić, ale widać ktoś woli cenić wyżej i zarabiać mniej
[#9] Re: IBrowse 2.5.8

@Jacques, post #5

Gra typu Jump kosztuje 45 EUR. A to nie jest nawet oryginalna gra tylko port.

Należy sobie zadać pytanie, czy w naszej Amidze są potrzebne np. nowe gry, czy raczej internet.

Jeśli internet to dyskusji nie ma. Dodam, że ze względów optymalizacyjnych, do iBrowse'a należy jeszcze dokupić również nietani Roadshow.
[#10] Re: IBrowse 2.5.8

@_DiskDoctor_, post #9

Tylko że Ibrowse to odgrzewany kotlet bez istotnych zmian.
Jump! dla odmiany pozytywnie szokuje jakością, grafiką i atrakcyjnością.
Jumpa zamówiłem w wersji box, a za Ibrowse w tym stanie nie dałbym więcej niż 100 zł, pod warunkiem dalszych nieodpłatnych aktualizacji.
Roadshow nie ma nic do rzeczy, biedne strony które jest w stanie otworzyć Ibrowse spokojnie dają radę z AmiTCP czy Miami i nie widać wielkiej różnicy.
Ami-internetowi sprzed 20 lat spokojnie wystarcza 200KB/sek.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 12:47:03 przez Jacques
1
[#11] Re: IBrowse 2.5.8

@_DiskDoctor_, post #9

Nie trzeba kupować Roadshow. Roadshow nie jest najszybszym stosem TCP. Na niektórych konfiguracjach szybszy jest stos z AmigaOS3.9. W celu sprawdzenia trzeba zainstalować demo Roadshow i porównać. Lata mijają a owce dalej kupują wszystko bez zastanowienia, bo ktoś napisał gdzieś że najszybszy. pomysł
1
[#12] Re: IBrowse 2.5.8

@Kitech, post #4

Zainstalowałem jeszcze raz i jest w porządku.
[#13] Re: IBrowse 2.5.8

@michal_zukowski, post #11

Akurat to że Roadshow jest najszybszy to "niestety" prawda, temat właśnie przerabiałem. Od lat siedziałem na OS 3.5 z AmiTCP 4.0 (cnet.device), teraz po aktualizacji fw Warpa zszokowały mnie niskie transfery w porównaniu z innymi przy warpnet.device. Zaktualizowałem AmiTCP do 4.2, ale nic to nie zmieniło, wziąłem Genesis (oparty na kernelu AmiTCP 4.6 bodaj) i wyniki są identycznie niskie jak na na AmiTCP.
Demo Roadshow? 4x szybszy download.
Także z tymi owcami to ostrożnie - ja też nie mogłem uwierzyć w taką różnicę
1
[#14] Re: IBrowse 2.5.8

@Jacques, post #13

no tak, nie jest tajemnica, ze roadshow jest szybszy... moze rzookol, cos namieszal przy testach ;) pomylil kb z mb ;)
1
[#15] Re: IBrowse 2.5.8
Z innej beczki (sorka za OT) - czy OWB 68k v.1.x zadziała z OS 3.1.4 lub 3.2 czy tylko z OS3.9 i BB?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 15:02:17 przez waldiamiga
[#16] Re: IBrowse 2.5.8

@waldiamiga, post #15

Jest jakaś wersja OWB pod Amiga OS 3.x?
[#17] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #16

A NetSurf?
[#18] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #16

Tak, jest - link
To ostatnia wersja.
[#19] Re: IBrowse 2.5.8

@waldiamiga, post #18

To skoro NetSurf jest free (tak zrozumiałem), po co ludzie płacą za iBrowse?

Aż tak warto?
[#20] Re: IBrowse 2.5.8

@_DiskDoctor_, post #19

Bo ibrowse ma praktycznie żadne wymagania porównując do netsurfa
1
[#21] Re: IBrowse 2.5.8

@waldiamiga, post #18

Dzięki- obadam OK
[#22] Re: IBrowse 2.5.8

@juen, post #20

Pytanie czemu płacą za IBrowsa jak mają darmowego Aweba :)
[#23] Re: IBrowse 2.5.8

@michal_zukowski, post #22

Tylko, że IBrowse jest na tyle podpicowany, że lepiej sobie radzi z jakimiś tam stronami niż AWEB
1
[#24] Re: IBrowse 2.5.8

@waldiamiga, post #18

Kurcze, na mojej A4000 nie odpala się to OWB, po kliknięciu, coś tam sprawdza i żadnych błędów nie wyrzuca. SnoopDos pokazuje, jedynie błąd, Tooltype (Window), że można sobie włączyć w oknie jak sądzę.
Może problemem jest stos Roadshow?
[#25] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #23

Fakt, AWeb to już zupełny skansen
1
[#26] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #24

A odpalałeś na OS3.9 z BoingBag? Czy na innym systemie?
[#27] Re: IBrowse 2.5.8

@waldiamiga, post #26

3.9 z BoingBag- pytanie czego dokładnie potrzebuje, i czy nie chodzi o stos AmiTCP z 3.9?
Komuś to działa pod 3.9?
[#28] Re: IBrowse 2.5.8

@BULI, post #27

Ja używałem amitcp z aca i xsurf, wygodny ale na pewno nie najszybszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem