Komentowana treść: WinUAE 4.10.0
[#1] Re: WinUAE 4.10.0
Testując wcześniejsze wersje beta zauważyłem częste problemy z JIT. Konfiguracja ta sama, bez zmian od dawna, w AmigaOS żadnych nowych łatek czy innych cudów, natomiast JIT co chwilę wyświetla komunikat w okienku CMD, dodatkowo często gęsto generowane są pliki zrzutu. Sam JIT również zwolnił, w SysInfo miałem średni pomiar 480 MIPS, teraz jest 360-380. SortBench spadł od wersji 4.9.9 beta 6 z 260 Mb/s do 227. Wedle sugestie od Toniego mam problem ze stosem dla programów. Ten zwiększyłem, a problem jest nadal.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
[#2] Re: WinUAE 4.10.0

@Ponki1986, post #1

Cześć.
Konfiguracja ta sama, bez zmian od dawna

Ja bym się na tym skupił. Spróbuj zrobić zupełnie nową konfigurację na czysto. Toni co jakiś czas wprowadzał dość duże modyfikacje, także w możliwościach konfiguracji. Mnie np. niektóre bardzo stare configi działają albo wolno albo się zawieszają. Wygląda to tak, jakby traciła się kompatybilność pomiędzy nimi a użytymi wersjami emulatora. Spróbuj i daj znać.
Pzdr ;)
1
[#3] Re: WinUAE 4.10.0

@Ponki1986, post #1

Po co zmieniać coś co jest dobre i nie nastręcza problemów? Ja już się oduczyłem napalania się na nowe wersje i ostatnią której używam to 4.4.0 (po 2.8.1 to chyba najszybsza wersja).
[#4] Re: WinUAE 4.10.0

@AmiClassic, post #3

Próbując zwrócić uwagę Toniego na zauważalny spadek wydajności JIT, oczywiście bez większych rezultatów, podjąłem się ambitnego celu przeprowadzania pomiarów wydajności wszystkich wersji od 4.(0)1. Oczywiście SysInfo czy AIBB nie dadzą w pełni wiarygodnych wyników, więc użyłem w tym celu jeszcze Quake, SortBench i DGen. Jeszcze nie ukończyłem pomiarów wszystkich wersji, ale jest już widoczny spadek w porównaniu 4.010 i 4.100.

Ja również z chęcią pozostał bym choćby przy wersji 4.2.1, ale np. 4.9.1 wprowadziła obsługę GreasewazleV4, a w 4.100 Toni naprawił w końcu zgłoszony przez mnie błąd z Overlay/PiP.
1
[#5] Re: WinUAE 4.10.0

@AmiClassic, post #3

Ja już się oduczyłem napalania się na nowe wersje i ostatnią której używam to 4.4.0


W tym miejscu w pełni się zgadzam. Poświęciłem wiele czasu na przetestowanie wszystkich oficjalnych wersji. W rankingu uwzględniając jeszcze 4.0.9.9 B5 ponieważ tylko ona na chwilę wykazała wzrost wydajności, zanim wyszła 4.10.

Udostępniam plik do wglądu.

Porównanie wydajności

Testy wykonane na Fujitsu Futro S720 z AMD GX-217GA 1.65 GHz

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 14:17:14 przez Ponki1986
2
[#6] Re: WinUAE 4.10.0

@Ponki1986, post #5

Zapomniałem dodać jak wyglądały testy:

Uruchomienie komputera po wcześniejszym całkowitym odłączeniu zasilania.
Start systemu Windows 7, ale zamiast powłoki Explorer uruchamia się WinUAE z wskazaną konfiguracją.
Po załadowaniu Workbencha odczekanie około 1 minuty, aż NewMeter pokaże zajętość emulowanego procesora na poziomie 0-1%.
Uruchomienie SysInfo 4.4. 3X pomiar prędkości.
Uruchomienie AIBB 6.5. 3X pomiar Dhrystones, typ kodu 68000.
Uruchomienie w Shellu 3X pomiaru za pomocą SortBench 1.1.
Uruchomienie AmiQuake 1.35 od NovaCoder. Start 3X w konsoli: timedemo demo1.dem. Tryb graficzny RTG UAEGFX 640x480.
Start gotowego skryptu uruchamiającego 3X emulator DGen 1.33 SDL na pełnym ekranie, z romem Street of Rage 2. Czas pomiaru wydajności od uruchomienia, aż do zapętlenia dema, ukazania się startowego logo Sega.
Wyłączenie WinUAE poleceniem w Shellu UAEQuit.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem