Komentowana treść: SMB2 dla AmigaOS 4
[#1] Re: SMB2 dla AmigaOS 4
Uuaaa, super! Gratuluję i zazdroszczę.

To daje jakimś cień szansy, że ktoś z równoległego niebieskiego świata pomyśli „Co? Że my nie damy rady?” i pojawi się wersja dla MorphOS. szeroki uśmiech A przydałaby mi się, bo bardzo chętnie wyłączyłbym wreszcie prehistoryczne SMB1 na moim NASie. MorphOS w domowej sieci jest jedynym powodem dla którego mam włączoną jedynkę.
[#2] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@MDW, post #1

Wersja na MorphOSa pojawi się w wbudowana kolejnego MorphOSa.
4
[#3] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #2

Serio?! No i to się nazywa trafiony prezent!
Widziałem na MorphZone, że coś się tam dzieje w tych obszarach ale nie wiedziałem, że to już tak na serio.
Bardzo fajnie, że będzie to integralna cześć systemu operacyjnego.
Dzięki za info. Ja i mój NAS już bardzo się cieszymy.
[#4] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@MDW, post #3

To będzie o ile kojarze filesystem, taki zwykły amigowy. W wersji AmigaOS4 smb2 jest handlerem
1
[#5] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #4

To chyba nawet fajniej. OK Ale ja i tak przyjąłbym dowolne rozwiązanie. Chcę „zaMOUNTować” dyski sieciowe i z nich korzystać. Tak samo jak teraz tylko przez SMBv2, a nie SMBv1.
1
[#6] Re: SMB2 dla AmigaOS 4
Dostępna jest wersja 53.2.
3
[#7] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@MDW, post #5

Na Ambiencie będzie jak na "wiodących" systemach - ikonka z "otoczeniem sieciowym", wybór serwera, w serwerze udziałów. Potem jak klikniesz na udział to zapyta o haslo lub nie jesli anonymous i podmontuje udział.
2
[#8] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #7

Aż tak daleko to zostanie zintegrowane z systemem? Noooo, ciekawe. Nie mogę się doczekać. OK
Dzięki za bardzo fajny spojler.
[#9] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #7

Czy są jakieś techniczne przeszkody do stworzenia takiej wersji dla AmigaOS3.x?
[#10] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@QkiZ, post #9

Bszili zadeklarował próbę stworzenia portu na AOS3, więc pewnie wkrótce uzyskasz odpowiedź.
2
[#11] Re: SMB2 dla AmigaOS 4

@MUFA-amigaone-pl, post #10

http://eab.abime.net/showthread.php?p=1585481#post1585481

tu jest wersja dla os3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem