Komentowana treść: Payback dla AmigaOS 4
[#1] Re: Payback dla AmigaOS 4
A gdzie to można kupić?
1
[#2] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Sventevith, post #1

Obecnie to już chyba tylko z drugiej ręki na aukcjach.
[#3] Re: Payback dla AmigaOS 4
Szkoda że dwójka na wyszła na Amy, grałem na iOS, spoko się grało.
[#4] Re: Payback dla AmigaOS 4
Quake 1 pod mediatorem na warp3d zapiernicza az miło srednio 20 fps na 060, a payback dziala jak by w ogole nie bylo wspomagania 3dfx , zero optymalizacji koderzy sie nie przylozyli
[#5] Re: Payback dla AmigaOS 4

@StaszkoZbogdańca, post #4

Quake 1 generalnie jest całkiem szybki. Trudno tam coś optymalizować, modyfikować te algorytmy, bo było to jednak stworzone dla pecetów z procesorami nawet słabszymi niż 68060. Jeżeli już się przyjmie za bazę Amigę z kartą graficzną z akceleratorem 3D to taki GLQuake czuje się na niej bardzo dobrze. Co innego wersja dla AGAty - tam bez końca można kombinować i tworzyć coraz szybsze metody udawania normalnych układów graficznych.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 16:01:17 przez MDW
1
[#6] Re: Payback dla AmigaOS 4
Payback może nie jest najpiękniejszy ale jest bardzo fajnie zrobiony i wydaje mi się, że bardzo grywalny także dzisiaj. To jedna z ostatnich dużych gier stworzonych WTEDY specjalnie dla ówczesnych Amig.

Warto wspomnieć, że Payback ciągle jest tworzony i utrzymywany dla innych platform (widzę, że wersja dla iOS, iPadOS, macOS miała aktualizację we wrześniu 2022). Wersja 2 (zapewne wzorem GTA, które na pewno było inspiracją) przeszła z widoku z góry do widoku zza bohatera. Osobiście wolałbym trzymać się widoku z góry, bo to była unikalna cecha tej gry i bardziej mi się podobała. Ale to już osobiste preferencje. Powiedziałbym wręcz, że zwykle jeżeli coś mi się bardziej podoba to właśnie tak się nie powinno robić, bo reszta świata tego nie trawi. szeroki uśmiech
1
[#7] Re: Payback dla AmigaOS 4

@MDW, post #6

Wielokrotnie kontaktowałem się z autorem i prosiłem o udostępnienie kodu aby poprawić błędy związane z obsługą dźwięku paula<->ahi. Autor twierdził, że nie może bo Payback2 jest produktem komercyjnym i nie może tego zrobić. Prawdopodobne korzysta z tego samego kodu lub jego części (tak przypuszczam).

W tym roku odpuściłem zapytanie i ... kas1e miło nas zaskoczył.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 16:05:40 przez Amig_OS
[#8] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Amig_OS, post #7

Wielokrotnie kontaktowałem się z autorem i prosiłem o udostępnienie kodu aby poprawić błędy związane z obsługą dźwięku paula<->ahi. Autor twierdził, że nie może bo Payback2 jest produktem komercyjnym i nie może tego zrobić. Prawdopodobne korzysta z tego samego kodu lub jego części (tak przypuszczam).

Serio? Bardzo fajnie, że próbowałeś. Świetna inicjatywa. Rzeczywiście przydałoby się tam zrobić porządek z dźwiękiem. I bardzo dziwi mnie taka odpowiedź autora. Nawet jeżeli obecna wersja bazuje w dużej mierze na kodzie sprzed 20 lat to na pewno kod się tak zmienił, że znajomość wersji pierwszej w żaden sposób nie zaszkodziłoby drugiej. Przecież minęło około 20 lat! To są inne gry. Dziwne, bardzo dziwne...
1
[#9] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Amig_OS, post #7

To jakim cudem, wyszła natywna wersja na os4. Na eab twórca natywnej wersji os4 źródła otrzymał skoro je portowal.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 17:02:09 przez Sventevith
[#10] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Sventevith, post #9

https://eab.abime.net/showthread.php?p=1584134#post1584134
[#11] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Sventevith, post #9

To jakim cudem, wyszła natywna wersja na os4. Na eab twórca natywnej wersji os4 źródła otrzymał skoro je portowal.

Może to wynik tego, że Amiga_OS drążył sprawę przez lata, a Kas1e zapytał raz i to właśnie w tym momencie gdy autor już nie wytrzymał tego drążenia i w końcu się zgodził.

Instalacja takiej wersji jest trochę problematyczna i fajnie byłoby gdyby ktoś przygotował gotową wersję dla AmigaOS4, która po prostu się instaluje i działa. Myślę, że taka wersja (dystrybuowana w postaci cyfrowej żeby nie generować niepotrzebnie "pudełkowych kosztów") mogłaby się nawet sprzedać w namacalnej liczbie sztuk. Gra zasługuje na taki "remaster", a użytkownicy AmigiNG z AmigaOS4 na tę grę.
[#12] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Sventevith, post #9

Może autor Paybacka zgodził się bo Kas1e sam wykonał potrzebne poprawki dzięki czemu odciążył go od dodatkowej pracy ? Może udostępnił tylko fragmenty kodu odpowiedzialne za zwiechy w wersji WarpOS ?
Trzeba by zapytać Kas1e jak mu się udało zmiękczyć autora :)

MOŻE TO MAGIA ŚWIĄT :)
2
[#13] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Amig_OS, post #12

Udało mi się również dotrzeć do Steffena Heausera i namówić go na odnowienie portu Quake 2 (wraz z dodatkami i obsługą CD Audio) oraz Heretic II dla AmigaOS4. I to nie koniec niespodzianek ...
5
[#14] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Amig_OS, post #13

Super !!!
1
[#15] Re: Payback dla AmigaOS 4
Testowo odpaliłem na AmigaOS4x Classic pod WinUAE. Gra się odpala ale wisi podczas ładowania pierwszego poziomu.
[#16] Re: Payback dla AmigaOS 4

@waldiamiga, post #15

Wybrałeś gdzieś tam w opcjach „software rendering”? UAE raczej nadal nie ma pojęcia o emulacji akceleracji 3D.
[#17] Re: Payback dla AmigaOS 4

@MDW, post #16

Tak, na software rendering. W WinUAE ustawiona emulacja Voodoo 3.






Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 22:00:39 przez waldiamiga
1
[#18] Re: Payback dla AmigaOS 4

@waldiamiga, post #17

No to powinno jakoś iść...

To jest właśnie mój problem z UAE. Kupiłbym nawet AmigaOS4 z myślą o odpaleniu go na jakimś UAE, bo przydałoby mi się to w całkiem niedalekiej przyszłości. No ale z mojego punktu widzenia ten emulator ciągle nie działa. Nie oferuje akurat tej opcji dla której chciałbym go uruchomić. Pomimo ponad 25 lat rozwoju dla mnie to ciągle jest ciekawostka we wczesnej wersji pre-alpha. I nic na to nie poradzę, że mam bardzo specyficzne wymagania.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 22:02:20 przez MDW
[#19] Re: Payback dla AmigaOS 4

@Amig_OS, post #7

Dokładnie, przydała by się aktualizacja dla WOS dająca możliwość puszczenia dźwięku przez AHI ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem