Komentowana treść: Wayfarer 4.7
[#1] Re: Wayfarer 4.7
Na G4 A1133 zaczyna być coraz wolniej. Świetna przeglądarka, ale mój iBook jest już za słaby.
[#2] Re: Wayfarer 4.7

@Ponki1986, post #1

Teoretycznie możesz uzyskać trochę prędkości odpalając Wayfarera na osobnym ekranie w 16 bitach. Sprawdź, co Ci szkodzi?
1
[#3] Re: Wayfarer 4.7

@Ponki1986, post #1

No niestety trzeba wybrać - albo wspieramy większość tego co daje dzisiejszy świat webowy i wymagamy potężnych maszyn żeby to jakoś działało, albo ignorujemy większość tych mechanizmów, jest znacznie szybciej ale prawie nic nie działa.

Dlaczego np. OWB jest w pewnych sytuacjach szybszy? No bo po prostu czegoś zupełnie nie obsługuje, ignoruje pewne rzeczy, które wymagają mocy. Czasem pomimo takiego ignorowania coś działa, czasem nie - to już zależy od konkretnych przypadków. Wayfarer i tak pewnie jest szybki jak tajfun gdyby dostał dzisiejsze warunki pracy.

W dzisiejszym świecie nie są wyzwaniem gry czy świat 3D. Dzisiaj wyzwaniem są technologie webowe. Na to nie ma zbyt mocnych maszyn. Są najwyżej wystarczające. I raczej będzie tylko gorzej.

Dlatego kupując maszynę do MorphOS warto poszukać dłużej i kupić najmocniejszą. Jeżeli możesz sobie pozwolić i chcesz stacjonarkę to jakieś G5. Jeżeli koniecznie chcesz laptop (jak na przykład ja) to tylko G4 1,67GHz (15 albo 17 cali). Inne modele należy po prostu ignorować i uznać za niewspierane. Żadnych kompromisów, żadnych prawie najmocniejszych 1.33GHz, 1.5GHz. Szkoda się męczyć. Trzeba wycisnąć max jaki w tej chwili można, bo mamy soft, który to wykorzysta.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 10:42:53 przez MDW
3
[#4] Re: Wayfarer 4.7
Jest już 4.8 - człowiek nie nadąża pobierać i testować
1
[#5] Re: Wayfarer 4.7
Czy tylko ja mam tak, że czasem nie mogę zamknąć Wayfarera? Ani zamykając okno ani używając klawiszy RCmd+Q, ani wybierając opcję Quit w menu. Miałem tak w wersji 4.7 i mam tak w 4.8. Strony działają, mogę otwierać kolejne zakładki, zamykać. Ale przeglądarki nie zamknę.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 19:40:40 przez MDW
[#6] Re: Wayfarer 4.7

@recedent, post #2

Z ciekawości zmieniłem i ja na 16bit no i faktycznie jest lepiej; przy okazji sprawdziłem YT i teraz działa w 720p czego wcześniej nie było.
3
[#7] Re: Wayfarer 4.7

@recedent, post #2

Jest faktycznie troszkę szybciej na osobnym ekranie OKOKOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem