Komentowana treść: Warp 1260 firmware 1.400 wydany
[#1] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany
Jak komuś nie działa RTG (tak jak mi), bo mam "zbyt nowy telewizor", to polecam znany konwerter SCART>HDMI, który zwykle stosowany jest do Atari z VBXE. Konwerter ten ma również wejście HDMI i wówczas działa jako upscaler (np. 720p >> 1080p). U mnie pomogło. Koszt konwertera na Allegro: ok. 160 zł.
1
[#2] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@_DiskDoctor_, post #1

No proszę jak pięknie - nowe sprajty w trybie RTG! No tego to nawet Vampire nie ma (ma nowe serio fajne sprajty ale tylko w trybach planarnych, no w sumie ma jeden co działa w RTG pod wskaźnik myszki).

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 08:00:24 przez pisklak
[#3] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany
Pięknie, ekipa Warpa wchodzi w nadprzestrzeń, oby częstotliwość aktualizacji się utrzymała.
2
[#4] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany
obsługa sprzętowych "duszków" w trybach RTG

No strasznie jestem ciekaw, czy ktoś to wykorzysta?
1
[#5] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@BULI, post #4

Kursor myszy to wykorzysta :)
2
[#6] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@alt_, post #5

Hmmm.. tylko, że w takim Radeonie, czy Voodoo3 pointer już od 20 lat jest obsługiwany sprzętowo pod Amigą ok, racja
4
[#7] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@BULI, post #6

Nawet w Picasso... W końcu jedyny sprzętowy sprite jaki (chyba) wszystkie VGA wzwyż obsługiwały służył właśnie obsłudze kursora. Czy rtg potrzebuje więcej sprite? Nie wiem. Po coś to zrobili.
[#8] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@abcdef, post #7

No i właśnie to mnie ciekawi, czy ktoś zrobi coś z tego praktycznego?
1
[#9] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@BULI, post #8

A mnie ciekawią możliwości tych nowych sprajtów. Ilość, wielkość, liczba kolorów etc. Podejrzewam że mogą być trochę ulepszone niż standardowe amigowe. Tylko wtedy jest sens w sumie z nich korzystać do czegoś więcej niż wskaźnik myszki szeroki uśmiech
[#10] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@abcdef, post #7

W końcu jedyny sprzętowy sprite jaki (chyba) wszystkie VGA wzwyż obsługiwały służył właśnie obsłudze kursora.

No właśnie nie wiem czy na każdej VGA...
Na każdej karcie graficznej jaką widziałem w Amidze wskaźnik myszy zawsze był idealnie płynny, stabilny i faktycznie na tym ekranie BYŁ. Piszę to, bo to wcale nie było takie oczywiste na innych platformach. Pamiętam, że w czasach Windows 95/98 gdy zdarzyło mi się gdzieś zobaczyć jakiegoś peceta to nie mogłem zrozumieć co się tam właściwie dzieje z tym wskaźnikiem myszy. Niby potężny 486DX4 czy Pentium 100MHz , a wskaźnik myszy skakał, znikał nawet na grubo ponad sekundę, widać było jak się przerysowuje, czasem widać go było połowę. szeroki uśmiech Kiedyś komuś powiedziałem, że musi mieć coś uwalone w karcie graficznej, bo nikt nie wypuściłby czegoś takiego w świat. I to nie był trolling, ja święcie w to wierzyłem, że jest nie tak w sprzęcie czy sterownikach. Nie dało się takiego Windowsa używać, traciło się orientację gdzie właściwie jestem na ekranie skoro wskaźnik myszy po prostu co chwilę znikał na jakiś (całkiem odczuwalny) czas. Do tego poruszał się jak w pierwszych prototypowych myszach na maszynach Xeroxa, czyli tylko w pionie i poziomie, a nie ukos. Albo jakbym nim ruszał joystickiem. szeroki uśmiech Rety, straszne to były czasy...

Czy rtg potrzebuje więcej sprite? Nie wiem. Po coś to zrobili.

W "The Settlers" przydałyby się dwa.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 13:01:43 przez MDW
3
[#11] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@BULI, post #6

Ale w Warpie dotąd nadal był software'owy.
2
[#12] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@alt_, post #11

No to się rzeczywiście przyda ok, racja OK
1
[#13] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@_DiskDoctor_, post #1

A mi coś stacja nie działa, mam komunikat o zabezpieczeniu przed zapisem lub jakieś inne, nie wiem czy to przypadek czy awaria. stacja oryginalna, dyskietki czyta.
[#14] Re: Warp 1260 firmware 1.400 wydany

@Risc, post #13

IPA w te ruchome trzpienie przy otworze w stacji może pomoże.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem