Komentowana treść: ASMPro 1.19
[#1] Re: ASMPro 1.19
No czemu nikt nie komentuje? Zmiany może nie jakieś kosmiczne ale zawsze nowa wersja powinna cieszyć
Chyba że nagle wszyscy przenieśli się na VASMa
[#2] Re: ASMPro 1.19

@pisklak, post #1

Na AMOSa. Panie, kto dzisiaj w asmie koduje?
[#3] Re: ASMPro 1.19

@Phibrizzo, post #2

No niektórzy kodują. A właśnie.... Ten nowy AMOS co miał być to chyba jakoś się w zombie zmienił.
[#4] Re: ASMPro 1.19

@pisklak, post #1

Zaciągnięte. Będę testował pewnie w przyszłym tygodniu.
[#5] Re: ASMPro 1.19

@pisklak, post #1

Asmpro był dla mnie zawsze za wolny.. :)
[#6] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #5

No ja używam Devpaca i zamiennie vasma. Devpac jest szybszy szeroki uśmiech
[#7] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #5

Za wolno kod się wykonywał? :D
U mnie też, jak napiszę coś, to działa wolniej niż w Amos u innych :D
[#8] Re: ASMPro 1.19

@flops, post #7

hehe, nie no po prostu zbyt duzo bajerow, a czlowiek chce szybko cos wklepac :D
[#9] Re: ASMPro 1.19

@pisklak, post #3

AmiDark coś przy nim dłubie cały czas... Ale bardziej jest zorientowany w stronę Vampira jeżeli chodzi o nowe możliwości... niż to co na przykład Amiga może zaoferować od strony systemu. AmosProUniti nie bardzo kocha się ze starymi rozszerzeniami.
1
[#10] Re: ASMPro 1.19

@pisklak, post #1

Łoj Panie. Asmpro za wolny? Zmniejsz Pan ilość kolorów to przyspieszy. Devpac? Ktoś tego jeszcze używa?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 16:18:03 przez zilog
1
[#11] Re: ASMPro 1.19

@zilog, post #10

Chodzi mi raczej o szybkość assemblacji...
A tak poza tym Devpac nie ma problemów z pracą na ekranach RTG, szybko assembluje, a MonAm jest całkiem dobrym debuggerem szeroki uśmiech
1
[#12] Re: ASMPro 1.19

@pisklak, post #11

Asmpro też śmiga bezproblemowo na RTG, wspiera też 060 i FPU. Nie próbowałem Devpaca. Jestem zdecydowanym fanem ASMPro. Mam nadzieję,że w tej nowej wersji poprawili pewien denerwujący bug debuggera.
1
[#13] Re: ASMPro 1.19

@zilog, post #12

To debugger w asmpro też się wywalał jak w asmone?
[#14] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #13

Czasem bez powodu, ale zwłaszcza przy debugowaniu kodu z instrukcjami FPU.
Wersja ASMPro z przed tutaj komentowanej, poza wyglądem, niewiele różni się od AsmOne.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 19:42:10 przez zilog
[#15] Re: ASMPro 1.19

@zilog, post #14

Dlatego wolę asmone ;)
[#16] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #15

W AsmOne brak kolorowania składni. AsmPro to lekko ulepszony AsmOne, ale jednak ulepszony. Na dzień dzisiejszy uważam,że to najlepszy ASM na Amigę i będąc pakietem zintegrowanym, niedościgniony wzór dla PC pod tym względem. MASM czy polski i skądinąd świetny, FASM nie dorastają AsmPro do pięt.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 21:25:06 przez zilog
[#17] Re: ASMPro 1.19

@zilog, post #16

No i właśnie to kolorowanie składni gdzie i tak nakczesciej otwiera się dwukolorwy ekran jest najmniej przydatne. Może w sumie dobre dla początkującego, uczącego się kodera? Nie wiem... Dla mnie ten program był zawsze zbyt ociężały. Plus, że zawsze miał dostępne zrodla
[#18] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #17

Ja lubię kolorowanie składni. Poziom zaawansowania nie ma tu nic do rzeczy. ASMPro to jedyny asembler na Amigę, który to umożliwia.
[#19] Re: ASMPro 1.19

@zilog, post #18

poziom zaawansowania ma znaczenie w moim odczuciu, poniewaz kolorowanie skladni w asm 68k nie ma wiekszego sensu. sens mialoby np wyswietlanie ilosci cykli i ile zajmuje komenda
[#20] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #19

A gdzie estetyka? Dla mnie to ma znaczenie, również na poziomie programowania. Może jest to jakaś cecha z pogranicza spektrum autyzmu, ale u mnie, żeby coś napisać, najpierw musi być porządek w środowisku i ładnie wyglądający kod.
Zresztą potrzebne czy nie, kolorowanie składni to dziś standard a mówimy o najlepszym asemblerze na Amigę przecież.
Ja wiem, że można odpalić na C64 monitor języka maszynowevo i się cieszyć z programowania na pograniczu kodu maszynowego i asemblera, ale czy to ma cokolwiek wspólnego z nowoczesnością? A najlepszy, to również nowoczesny.
No i kwestia wsparcia. ASMPro jak widać nadal jest rozwijany w przeciwieństwie do swych starszych konkurentów.
A co do powolności. Nie zauważyłem. Fakt, że obecnie używam AsmPro głównie na emulatorze na moim Macu, ale w dawnych czasach, pracowałem na Amidze 1200 gołej, potem z 030 i było ok.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 09:44:32 przez zilog
[#21] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #19

Dla mnie ma większy sens kolorowanie składni

flickr - zdjęcie

według mnie ilość cykli i ile zajmuje komenda to nie jest takie trywialne.
[#22] Re: ASMPro 1.19

@asman, post #21

Dla mnie to wygląda jak spaghetti :D
[#23] Re: ASMPro 1.19

@juen, post #22

Na głodnego to wszystko z żarciem się kojarzy :D
Narobiłeś smaka, coś jutro będzie chyba spaghetti.

Ja tam widzę, gdzie jest label, gdzie jest lokalny label i gdzie są mnemoniki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem