Komentowana treść: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE
[#1] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE
Ciekawe, co jest szybsze (mam na myśli procesor):

- Sam 460LE
- Amiga z PiStorm i Emu68k
[#2] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE
Podstawowy plus tego newsa: Sam460LE jest, a Tabora... Nadal brak...
3
[#3] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@Cedrat, post #1

Zdecydowanie Sam 460LE jest szybszy od PiStorm32 Pi4b 2.2Ghz.

Tutaj zobaczysz w akcji Sama:
https://youtu.be/wmO1vV5SPIs
[#4] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@koczis, post #3

Ten filmik niewiele mówi. Bardziej by mnie interesował jakiś benchmark, np. skompresowanie czegoś. Byłoby wiadomo, o ile ten Sam 460 jest szybszy.
[#5] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@Cedrat, post #4

Ten filmik niewiele mówi. Bardziej by mnie interesował jakiś benchmark, np. skompresowanie czegoś. Byłoby wiadomo, o ile ten Sam 460 jest szybszy.

To skompresuj to coś, czymś i porównamy.
[#6] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@koczis, post #5

Nie mam jeszcze PiStorma.
[#7] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@Cedrat, post #4

Tutaj Testy syntetyczne i praktyczne wrzuciłem kiedyś testy dla AmigaOne 500 (to praktycznie SAM). Są tam też podlinkowane pliki testowe w chmurze, jakby ktoś chciał kiedyś robić testy porównawcze, żeby był jednakowy punkt odniesienia.
3
[#8] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@Cedrat, post #4

Jak komuś się nudzi może też zrobić benchmarki C64 vs. Amiga 4000 060/66MHz. Sens będzie bardzo podobny.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 17:22:05 przez MUFA-amigaone-pl
1
[#9] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@Cedrat, post #1

Myślę, że Pistorm z szybkim Armem to okolice pierwszego Pegasosa G3 600mhz. Czyli bije prędkościowo Efiki i Sam440. Do Sama 460LE pewnie mu trochę brakuje. DivXy powinny chodzić ok, H264 juz nie za bardzo. Przy ewentualnym porcie Odyssey strony z technologią tak do 2010 roku także powinny chodzić ok (aktualne strony pewnie wymagały by czegoś >3GHz)
1
[#10] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@MUFA-amigaone-pl, post #8

Prędkość Pistorma i Sam460 to ten sam rząd wielkości (pewnie jest z 2 ... 3x szybszy ) więc to jest złe porównanie. Amiga 4000 jest pewnie kolo 200x szybsza niz C64. czyli to już dwa rzędy wielkości.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 17:35:58 przez michal_zukowski
1
[#11] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@michal_zukowski, post #9

Niech ktoś kto posiada Pistorma nagra tutaj film, jak szybko ładują mu się strony Onet.pl, wp.pl i Interia pod przeglądarką Netsurf. Jeśli każda z tych stron ładuje się poniżej 10 sekund, odszczekam to co napisałem wczesniej i stwierdzę że jakieś benchmarki porównawcze z SAM 460 mają sens. Ja co prawda nie mam SAM460 i wiem że przeglądarki WWW nie chodza na tym za szybko. Sądzę jednak że na tak prostej przeglądarce jak Netsurf, da radę je załadować w czasie około 5 sekund. Dodam że na X5000 te strony ładują się w sekundę (oczywiście wiadomo Netsurf nie ładuje ich tak dokładnie jak chociazby Odyssey, nie mówiąc o czymś nowcześniejszym, stąd tak krotki czas).
[#12] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@michal_zukowski, post #10

Prędkość Pistorma i Sam460 to ten sam rząd wielkości (pewnie jest z 2 ... 3x szybszy ) więc to jest złe porównanie. Amiga 4000 jest pewnie kolo 200x szybsza niz C64. czyli to już dwa rzędy wielkości.


Jeśli jednak Netsurf będzie ładował strony polskich portali nie w czasie sekund a minut, to... Sorry za mój sceptycyzm, co do Pistorma. Mam nadzieję że jest to jakoś zauważalnie szybsze niż Wampir czy Warp, natomiast jak wychodziły tamte sprzęty też pamiętam rulezowanie, że to może być jakaś porównywalna alternatywa dla NG. Bawiłem się tymi sprzętami, z perspektywy posiadacza A1200 z 030, przesiadka na Warpa to naprawdę kosmos. Z perspektywy posiadacza A1200 z Blizzardem PPC, to jednak nadal krok w tył, no a z perspektywy NG, to cóż... nie będę nawet dokańczał.
[#13] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@MUFA-amigaone-pl, post #12



Quake1 pod PCTaskiem na Pistormie działa szybciej niż na jakiejkolwiek maszynie NG pod Dosboxem JIT. Także tego...
.... widać jak dobrze dopracowany był PC Task :)

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 17:48:08 przez michal_zukowski
2
[#14] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@michal_zukowski, post #13

To nie jest Q1 na PCTasku tylko na AmigaOS na Pistormie.
Na emulatorze pc odpalone są tylko benchmarki i Wolf3D
[#15] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@Norbert, post #14

Faktycznie, to lipa :)
[#16] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@michal_zukowski, post #15

Czyli można domniemywać że Quake pod emulatorem peceta dla 68k, uruchomionym na PiStormie osiąga w tmedemo mniej niż 1fps.
[#17] Re: ACube System rozpoczęła częściową wysyłkę płyt Sam460LE

@MUFA-amigaone-pl, post #16

Nie jest tak źle.
W Jubimarku Pistorm z rpi4 na a1200 wypada optymistycznie.
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1_VxGqSt2fMQbDxdZNO-SvA5Th0gfgp3n/htmlview#gid=1269715087
5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem