Komentowana treść: IBrowse 2.5.8 - recenzja
[#1] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja
Niepotrzebnie na koncu Autor pisze “nie warto wydac”.

Amiga to nie Mac czy iPhone. Tu wg. mnie nie ma kategorii jakosc/cena. Pytanie czy iBrowse jest ok czy nie. A czy sie oplaca to inna sprawa, drugorzedna.

W swiecie Ami szczegolnie classic kwestie zakupu programow to sprawa bardziej honorowa a nie chlodna kalkukacja.

Czy warto wydac XXX na PiStorma? To nie tak. Przede wszystkim, czy to fajna karta? Tak. A czy droga czy tania? Tania. No to fajnie, ale w swiecie Amigowym cena nie powinna decydowac o przydatnosci.
5
[#2] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #1

Jak jest recenzja to autor ocenia czy warto czy nie warto. IBrowsa ratuje lekko obsluga TLSa i dobre muiowe gui natomiast obecnie jest to bardzo zła przeglądarka i nie wiem czy nie lepiej odpalić darmowego ICaba.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 15:41:56 przez michal_zukowski
[#3] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@michal_zukowski, post #2

nie wiem czy nie lepiej odpalić darmowego ICaba.


Na Amidze? To chyba pod emulacją...
[#4] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@recedent, post #3

no i? co to zmienia?
[#5] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@michal_zukowski, post #4

Gdyby amigowiec-klasykowiec chciał używać przeglądarki pod emulacją to w życiu nie spojrzałby na dostępne dla niego amiprzeglądarki. Z tego co rozumiem cały clou polega na tym, że ma być natywnie na Amidze albo śmierć!.
3
[#6] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@michal_zukowski, post #2

Jak jest recenzja to autor ocenia czy warto czy nie warto.


No ja zdaję sobie sprawę z tego, lecz różne mogą być miary.

To co postuluję właśnie, to że odnośnie recenzji szczególnie do classica, nie należy odpowiadać na pytanie "czy warto kupić (czy się >opłaca<)", tylko raczej należy na pytanie "czy warto mieć".
[#7] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #6

No ale skoro Ibrowse jest używany obecnie tylko do ściagania pojedynczych plików z Aminetu i innych stron z softem amigowym (bo inne strony nie działają) to demo w zupełności wystarcza.
4
[#8] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@michal_zukowski, post #7

Jesli nie chcesz wspierac autora, to tak.
[#9] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #8

Jesli nie chcesz wspierac autora, to tak.


A jeśli chcesz wspierać autora, to wersja demo również wystarczy.
[#10] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #1

Czy mi się wydaje czy IBrowse jest jedyną przeglądarką na OS3.x na której da się wyświetlić PPA?
1
[#11] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@gerul, post #10

Ale to wszystko przez brak obsługi TLS1.2 w Voyagerze i AWebie. Oba są opensource więc nie ma problemu by chętni je dodali. Po prostu nikt nie traktuje Amigi klasycznej poważnie.
[#12] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@karolb, post #9

To jak go wtedy wspierasz? Uzywajac?
[#13] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #12

A co Ty się tak uparłeś przy tym wspieraniu, dlaczego ktoś miałby wspierać autora i co by to mu miało zagwarantować w przyszłości? Z tego co wiem pełny IBrowse jest SPRZEDAWANY za nielichą cenę biorąc pod uwagę możliwości (moim zdaniem zaporową), a nie rozdawany z możliwością dowolnego "wsparcia".
[#14] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@Jacques, post #13



A co Ty się tak uparłeś przy tym wspieraniu,



Bo tak uwazam.



dlaczego ktoś miałby wspierać autora i co by to mu miało zagwarantować w przyszłości?



Kolejne wersje.



Z tego co wiem pełny IBrowse jest SPRZEDAWANY za nielichą cenę biorąc pod uwagę możliwości (moim zdaniem zaporową),



Piszesz z perspektywy Polaka.

Ceny sa na caly swiat, a cena w USD czy EUR jest generalnie znosna.



a nie rozdawany z możliwością dowolnego "wsparcia".



No wlasnie taki troche quasi- rozdawany z opcja wsparcia.

Pisal tu jeden komega wyzej, ze wersja demo styknie. Wiec to jest quasi darmowe (jesli chodzi o funkcjonalnosc).

A jak sie chce wesprzec autora, to kupujesz wersje full.

Co w tym niezrozumialego??
[#15] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #14

Nie pisz mi o pisaniu z perspektywy Polaka, nie jestem bogaczem, ale byłoby mnie stać jeśli uznałbym że chcę i że program jest tego warty.
Widzę nadal pokutuje, że ci na zachodzie lubią palić pieniędzmi w piecu

Piszę o stosunku możliwości do ceny, który uważam za nad wyraz marny:
258 PLN za zakup
69 zł za każdy kolejny update

To trzeba być moim zdaniem nie tylko (amig)owcą, ale i trochę jeleniem Płatne aktualizacje przy tej cenie podstawowej i tym co sobą reprezentuje IBrowse, uważam za przegięcie.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 16:21:40 przez Jacques
2
[#16] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@Jacques, post #15

Pisalem wyzej.

Podoba sie —> uzywasz demo

Nie podoba sie —> skasuj

Wspierasz autora —> zaplac full

Nic ponadto.

PS PLN / USD = 0.2
PLN / EUR = 0.2

O tym pisalem, mam nadzieje ze Ty tez
[#17] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@michal_zukowski, post #2

@michal_zukowski
IBrowsa ratuje lekko obsluga TLSa i dobre muiowe gui natomiast obecnie jest to bardzo zła przeglądarka i nie wiem czy nie lepiej odpalić darmowego ICaba.


Pomimo to, z mojej perspektywy, IBrowse wciąż posiada wiele drobnych przewag nad choćby Wayfarerem z MorpOS.
Po przesiadce na Mini bardzo długo używałem IBrowse dopóki jeszcze działały strony na których mi zależało.
Kiedy już musiałem porzucić IBrowse to bardzo długo brakowało mi paru jego świetnych funkcjonalności, których próżno szukać w Wayfarer i innych współczesnych przeglądarkach.
[#18] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #12

Używanie wersji demo, nie oznacza z automatu niechęci we wspieraniu autora programu.
Po prostu nie każdy zakup ma sens i/lub nie każdy program jest wart swojej ceny.
1
[#19] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@karolb, post #18

Nie.

Kazdy program jest wart swojej ceny, jesli tylko jest przydatny.
[#20] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #19

Nie.

Kazdy program jest wart swojej ceny, jesli tylko jest przydatny.


No to, wersja DEMO jest warta swojej ceny, czyli za free ;)
1
[#21] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@karolb, post #20

Tylko wtedy nie wspierasz autora i rozwoju.
[#22] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #21

Mógł nie wypuszczać wersji DEMO ( ͡° ͜ʖ ͡°)






Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 17:11:19 przez karolb
[#23] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@karolb, post #22

Może wypuścił, bo liczył, że takich jak Ty, jest mało.
[#24] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #23

Czyli takich jak kto?
[#25] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@karolb, post #24

Takich jak osoba, ktora pisze to, co wyzej.
[#26] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@_DiskDoctor_, post #25

Proponuję przejść z tą dyskusją na priv. Zaczynacie już jakąś prywatną przepychankę.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 18:45:03 przez mailman
6
[#27] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@michal_zukowski, post #11

Jest gdzieś do pobrania kod do AWeba w wersji 3.5?
Ostatnie co znalazłem to https://www.yvonrozijn.nl/aweb/ a roboty zeby to w ogóle skompilować jest na parę dni.
[#28] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@Mir3k, post #27

Znalazłem sobie, w tym archiwum są źródła:
http://www.os4depot.net/index.php?function=showfile&file=network/browser/aweb.lha
1
[#29] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@Mir3k, post #28

Szkoda, że źródła tej wersji nie są po prostu w jakimś repozytorium typu GitHub/GitLab/SourceForge.
Jak będziesz coś robił to może wrzuć na GitHub'a?
[#30] Re: IBrowse 2.5.8 - recenzja

@Rafael/ARMO, post #29

Jakieś źródła AWeba są już GitHubie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem