Komentowana treść: Maria Renard's Revenge
[#1] Re: Maria Renard's Revenge
Całkiem, całkiem. OK
1
[#2] Re: Maria Renard's Revenge
Grałem 5 minut temu, ładnie wygląda ale mnie ten szpil nie bierze.
[#3] Re: Maria Renard's Revenge

@waldiamiga, post #2

Dziewczyna z ptakiem też nie dla mnie. szeroki uśmiech
3
[#4] Re: Maria Renard's Revenge

@RadziN, post #3

Feministka, ma ptaka i kota ;)
3
[#5] Re: Maria Renard's Revenge
Całkiem ładnie to wygląda i chyba nawet ładnie działa. OK

Mnie jako rasowego nie-gracza i joystickowo-joypadową łamagę raczej interesują gry, które są maksymalnie nietypowe, nie powielają schematów, a przynajmniej mocno je rozszerzają. Świat dzisiejszych gier indie to nieograniczona kopalnia takich produkcji. Czasem trudno wyjść z podziwu jak kreatywni potrafią być mali twórcy.
Gry AAA i świat gier retro to raczej copy/paste... Chociaż przyznać trzeba, że poziom wykonania takiej sztampy czasem rzuca na kolana. No ale czasy gdy się coś "kupowało" tylko dla samej strony wizualnej raczej minęły. Dotyczy to zarówno gier jak i filmów...

Nie chcę przez to powiedzieć, że nie powinno się robić na tysiąc sposób ciągle tego samego. Rynek retro wręcz tego oczekuje... Więc jeżeli kogoś to bawi to dlaczego miałby tego nie robić. Na swój sposób to szanuję...
6
[#6] Re: Maria Renard's Revenge
Fajnego ma tego ptaka.
[#7] Re: Maria Renard's Revenge
Estetyka i muzyka bardzo w porządku, ale grywalność już jej nie dorównuje. Pewnie wina silnika. Udało mi się nawet wpaść "pod podłogę".

5
[#8] Re: Maria Renard's Revenge

@kempy, post #7

Estetyka i muzyka bardzo w porządku, ale grywalność już jej nie dorównuje.


Czyli mozna smialo powiedziec jak zwykle.
[#9] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #8

no raczej nie jak zwykle, bo Maria jest - z tego, co widzę - bardzo ładną panią z bardzo ładną sową. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ja do tej pory nie wiedziałem o jej istnieniu. Trzeba będzie bliżej zbadać temat.



I to jest coś, a nie tylko trzepią do znudzenia porty kolejnych Doomów.
ale że oni wołają sobie 1200? Nie wiem czy to efekt braku wiedzy, czy zwykłe lenistwo, czy może ten Scorpion umi tylko w 1200. (W czejndżlogu wyczytałem, że coś tam OCS, więc chyba jednak nie?).
muza tak średnio, bym powiedział.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 23:39:45 przez snajper
[#10] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #8

Lepsze to niż porty jakiegoś chłamu, proste gry logiczne czy twory, które cofają Amigę do gier z początku lat 80. (za które autorzy jeszcze czasami każą sobie płacić).

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 05:53:09 przez mailman
9
[#11] Re: Maria Renard's Revenge

@snajper, post #9

Postać Marii R. obecna w tej grze jest wzięta z dokładnością do sprajtów z Castlevania: Rondo of Blood które było exclusive'em dla PC-Engine - bezpośredniego prequela Symphony of the Night. W SOTN też występuje, w wersji saturnowej i późniejszych remasterach można nią nawet grać.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 09:57:13 przez teh_KaiN
2
[#12] Re: Maria Renard's Revenge

@snajper, post #9

Obejrzyj serial Castelvania na Netflix. DLa mnie to uniwersum było obce, nigdy nie grałem w gry. No Ale serial.... doskonały.
1
[#13] Re: Maria Renard's Revenge

@teh_KaiN, post #11

poczytam sobie o niej jeszcze.

@Brodek
a gdzie dają Netflixy? Bo ja, jako osoba wyzwolona od papki medialnej, nie używam telewizorów. W sensie mam opcję z internetami od Oręcz, ale telewizór stoi i się kurzy.

PS. Zapomniałem, że ppa nie umi pokazywać obrazków bez "s" w https, i popsuło mi cały post. Toteż wklejam ponownie, z s.

[#14] Re: Maria Renard's Revenge

@snajper, post #13

a gdzie dają Netflixy? Bo ja, jako osoba wyzwolona od papki medialnej, nie używam telewizorów.


Ja również tylko net i bez tv, a tego całego Netflixa, czy tam inne "hbo-disneye", oglądam na kompie.

@Brodek:

Serial animowany Castlevania mega super :)

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 12:16:58 przez karolb
1
[#15] Re: Maria Renard's Revenge

@snajper, post #13

Poka poka sowe?
1
[#16] Re: Maria Renard's Revenge

@waldiamiga, post #2

1
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: Maria Renard's Revenge

@KM_Ender, post #1

Mnie tam gierka się podoba .
3
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Maria Renard's Revenge

@Jacol, post #22

Zmusilem sie zeby pograc w ta gre ze 20 minut i procz w miare schludnej grafiki i muzyki nie odnajduje jakiejkolwiek przyjemnosci z grania.

Moze to oznaka satorosci ale wole kolejny raz pograc w stare gry takie jak np. Shadow of The Beast na kodach, Turrican czy Another World niz w te nowe platformowki.
Moim zdaniem produkcjom tego typu brakuje totalnie grywalnosci.
[#25] Re: Maria Renard's Revenge

@KM_Ender, post #1

Fajnie że jest też paczka dla A500mini.
2
[#26] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #24

Wszystko zależy od punktu widzenia gracza.
Nie chcę prowokować do dyskusji ale Czy nowe gry muszą być lepsze od tych najlepszych z dawnych czasów?
Na co liczą amigowcy ?
[#27] Re: Maria Renard's Revenge

@Jacol, post #26

Na co liczą amigowcy ?


Może na rozrywkę przy której nie będą ziewać?
Ograniczenia sprzętowe nie muszą przecież oznaczać, że gry mają być wtórne.
Można zrobić doskonale grywalną produkcję używając czterech kolorów na krzyż i LoRes. Kłopot w tym, że jeśli pomysł naprawdę ma szansę "zagrać" to nie pojawi się na Amidze tylko tam gdzie będą z tego pieniądze.
3
[#28] Re: Maria Renard's Revenge

@Jacol, post #26

Czy nowe gry muszą być lepsze od tych najlepszych z dawnych czasów?


Nie, nie musza ale wypadaloby zeby dawaly chociaz z 30 minut dobrej rozgrywki. Ja tu nie widze nawet 3 minut przyjemnosci.
Oczywiscie to nie jest moj ulubiony typ gier ale jakos w inne platformowki gralem z wielka checia.
[#29] Re: Maria Renard's Revenge
a czy będziemy mlaskać z zazdrości jak w przyszłym roku wyjdzie Limbo na C64 ?
2
[#30] Re: Maria Renard's Revenge

@recedent, post #27

Można zrobić doskonale grywalną produkcję używając czterech kolorów na krzyż i LoRes. Kłopot w tym, że jeśli pomysł naprawdę ma szansę "zagrać" to nie pojawi się na Amidze tylko tam gdzie będą z tego pieniądze.


Ostatnio zastanawiałem się jaką grę w Amosie mógłbym napisać, żeby była super, taka inna i porywająca, ale prosta jednocześnie (bo skill w Amosie mam słaby).

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to to, że ktoś mógłby skopiować mój pomysł i zrobić z tego grę na Androida, spić śmietankę itd. itp. Jak można zastrzec prawa autorskie, robiąc grę na niszowy komputer i nie mając zaplecza prawników na etacie?
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem