Komentowana treść: The James D. Sachs Slideshow
[#1] Re: The James D. Sachs Slideshow
Dla leniwych.

Bardzo fajne grafiki.
1
[#2] Re: The James D. Sachs Slideshow
Kickstart 1.x or Workbench 1.x only.

No to sobie obejrzałem na 3.1.
[#3] Re: The James D. Sachs Slideshow

@PopoCop, post #2

No to sobie obejrzałem na 3.1.


No to czekamy na #?.slave
[#4] Re: The James D. Sachs Slideshow

@PopoCop, post #2

JST może pomoże?
[#5] Re: The James D. Sachs Slideshow

@kempy, post #3

Albo spróbować na Generic.slave.
[#6] Re: The James D. Sachs Slideshow

@mailman, post #5

Dobra, ściągnąłem toto i co my tu mamy. Ten cały "slideshow" to intro i skrypt jakiegoś archaicznego odtwarzacza obrazków. Wszystkie ilustracje to zwykłe IFFy spakowane Crunchmanią. Przejechać katalog XFDDecrunch odpalić sobie Multiview, Visage czy inny PPshow i będzie to samo.


Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 13:29:34 przez kempy
2
[#7] Re: The James D. Sachs Slideshow

@kempy, post #6

Niektóre obrazki mają efekt rotacji palety kolorów (przeważnie te z wodą i ogniem). Visage z parametrem CYCLE to załatwia.

Visage #? CYCLE i mamy slideshow na każdej normalnej Amidze. ;)
1
[#8] Re: The James D. Sachs Slideshow

@kempy, post #7

A samo intro na 040 poszło mi normalnie z dźwiękiem przez FixAGA.
1
[#9] Re: The James D. Sachs Slideshow

@kempy, post #6

Dokładnie tak. Zresztą jego prace są dostępne też tutaj (wielokrotnie korzystałem z tej strony przy okazji kilku amigowych wpisów u siebie)

Jim D. Sachs na amiga.lychesis.net
1
[#10] Re: The James D. Sachs Slideshow
Specyficzny styl, który kojarzy się z czasami w których Amiga była faktycznie rewolucyjną platformą, a kości OCS wprawiały w osłupienie (czyli prawie do końca lat 80 XX wieku). Czasy, które ja znam tylko z opowiadań, bo wtedy nie miałem jeszcze nawet Atari 65XE. Miło przez chwilę poczuć się zbyt młodym... szeroki uśmiech
[#11] Re: The James D. Sachs Slideshow
Oglądając te graficzki coś sobie uświadomiłem. Nigdy w życiu nie widziałem "Defender of the crown". szeroki uśmiech Każdą grafikę z tej gry rozpoznam bez sekundy zastanowienia, oglądałem długi gameplay obu wersji na YouTube, oglądałem gdzieś historię powstania tej gry i tej grafiki, jakieś wywiady związane z tą grą, w czasach panowania papieru czytałem recenzje. Mógłbym powiedzieć, że "Defender of the crown" znam ale... NIGDY w życiu nawet nie siedziałem przed komputerem na którym faktycznie była uruchomione. szeroki uśmiech W czasach mojego "klasykowania" (czyli w czasach szalejącego piractwa) właściwie każda gra była na wyciągnięcie ręki i za darmo (niestety). Ale jakoś zawsze były do robienia ciekawsze rzeczy niż granie w tego typu produkcje. Trzeba będzie jeszcze kiedyś jakieś UAE sobie sprawić i nadrobić ten brak...

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 16:39:52 przez MDW
[#12] Re: The James D. Sachs Slideshow

@MDW, post #11

Mnie Defender zawsze sie kojarzył z takim North& South, tylko że wolniejszym i w starszych czasach.
[#13] Re: The James D. Sachs Slideshow

@ZbyniuR, post #12

Bo to chyba jest podobny schemat gry - bardzo uproszczona mapa na której dokonuje się jakichś akcji i później takie mini-gierki zręcznościowe. Można do tego dorzucić też grę "Archon". Na Atari XL/XE była też taka polska gra pt. "Władca", która kojarzyła mi się z "Defender of the crown". No i przede wszystkim "Iron lord", który w czasach TopSecret też wyglądał zachęcająco, a którego tez nigdy nie widziałem. Teraz rzuciłem okiem na "Iron lord" i stwierdzam, że graficznie to nie stało koło "Defender of the crown". A zawsze wydawało mi się, że to są gry niemal bliźniacze. Wzrok mi się jednak poprawia na starość czy co? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 17:37:32 przez MDW
[#14] Re: The James D. Sachs Slideshow

@MDW, post #11

Mój pierwszy kontakt z Amigą 1000 to było literalnie "Defender of The Crown"
Latem 1987 roku. Grałem w to na okrągło. Całe wakacje spędziłem przed "tysiączką" kuzyna. Nic innego mnie nie interesowało, nic innego się nie liczyło.
2
[#15] Re: The James D. Sachs Slideshow

@michalmarek77, post #14

To była jedna z pierwszych gier, które widziałem na Amidze. Co prawda kilka lat później, bo na przełomie 1991/1992, ale nawet wtedy ciągle robiła spore wrażenie w porównaniu z otaczającym mnie wtedy światem 8 bit (atari/c64/timex/cpc).
[#16] Re: The James D. Sachs Slideshow
Pytanie laika w jakiej rodzielczości jest wydziergany obrazek przy newsie?
[#17] Re: The James D. Sachs Slideshow

@KM_Ender, post #16

Pytanie laika w jakiej rodzielczości jest wydziergany obrazek przy newsie?


320x200 32 kolory.
[#18] Re: The James D. Sachs Slideshow

@kempy, post #17

Myślałem, że większa.
[#19] Re: The James D. Sachs Slideshow

@michalmarek77, post #14

#rodzinaKrezusów ps. to było w PL
[#20] Re: The James D. Sachs Slideshow

@kobajaszi, post #19

Nie.
[#21] Re: The James D. Sachs Slideshow

@ZbyniuR, post #12

Defender of the Crown to jest w 100% gra strategiczna. No dobra, z elementami zręcznościowymi.

A North&South... 50% strategii, 50% tłuczenia przeciwnika.

Jak dla mnie to zawsze były inne gatunki, choć podobieństwa oczywiście są.

Na tej zasadzie podobne dla mnie, to jest np. North&South do Steel Empire -- ta sama mechanika.
[#22] Re: The James D. Sachs Slideshow

@_DiskDoctor_, post #21

Defender of the Crown to jest w 100% gra strategiczna. No dobra, z elementami zręcznościowymi.

A North&South... 50% strategii, 50% tłuczenia przeciwnika.


W N&S nożna wyłączyć wszystkie elementy zręcznościowe.

"STRATEGIC OR ARCADE MODE
Click on the Arcade icon to deactivate the Strategic mode and
vice-versa. In the Arcade mode there are three challenges to face: the
battle, the train and the fort. In the Strategic mode, these three
arcade challenges are replaced by an automatic system for determining
the outcome of each challenge, using a random decision based on the
respective strength of the opposing forces. This option caters for
those players who prefer to concentrate on the purely strategic aspects
of the simulation
1
[#23] Re: The James D. Sachs Slideshow

@amikoksu, post #1

Ciekawostka :
Autor grafik pojawił się we własnej osobie na YT (tzn. w komentarzach ;) ) - żeby opieprzyć autora video (w sumie słusznie) o zrąbane proporcje grafik.

Przyjemnie było sobie przypomnieć klasyki z dzisiejszej perspektywy. :)
Z drugiej strony jednak - mi osobiście nie za bardzo mi podchodzi ten slideshow - szczególnie dobór grafik.
Na serio można by wybrać te lepsze prace i odpuścić sobie jakieś randomowe assety i powtórki.
Np. jedno Porsche w zupełności wystarczy..
Za to fajnie byłoby zobaczyć AGA obrazki :)
[#24] Re: The James D. Sachs Slideshow

@jokov, post #23

No i wygląda na to, że na obrazku w aktualnościach, to Jim Sachs.
[#25] Re: The James D. Sachs Slideshow

@amikoksu, post #24

No co Ty opowiadasz
[#26] Re: The James D. Sachs Slideshow

@jokov, post #23

Autor grafik pojawił się we własnej osobie na YT (tzn. w komentarzach ;) ) - żeby opieprzyć autora video (w sumie słusznie) o zrąbane proporcje grafik

O jak dobrze, że jednak ktoś zwraca uwagę na takie "niuanse" np autor, któremu nie jest wszystko jedno.
Często widzę stare gry, dema i grafiki puszczane na "nowych" wyświetlaczach spłaszczone do ekranu np 16:9
Brrr - masakra
1
[#27] Re: The James D. Sachs Slideshow

@BULI, post #26

Tu chyba nie chodzi o to, że slideshow puszczono w 16:9, tylko że grafiki tworzone w NTSC (wysokość ekranu 200 pikseli) są pokazywane w PAL (wysokość 256 pikseli) i przez to spłaszczone w pionie.
1
[#28] Re: The James D. Sachs Slideshow

@PopoCop, post #27

Nie zagłębiałem się, ale imho chodzi o proporcje pixeli które w pal (czy ntsc) nie są kwadratowe.
W przeciwieństwie do współczesnych sprzętów na których ogląda się YT.
Stąd przekłamania - dla autora, który spędził nad grafikami dziesiątki godzin - wyobrażam sobie, że wkurzające.
[#29] Re: The James D. Sachs Slideshow

@jokov, post #28

Nie do końca ;)

Najlepiej przecxytać wpis Johna Novaka.

W całych internetowych nie znajdziecie niczego lepszego (ani tego jak zrobić by wasze WinUAE wyglądało jak ekran 1084s)

Bezcenna wiedza
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem