Komentowana treść: ScummVM 2.7.0
[#1] Re: ScummVM 2.7.0
Muszę w końcu sprawdzić jak działają gry z serii Might & Magic na SCUMMVM.
[#2] Re: ScummVM 2.7.0

@Solo Kazuki, post #1

Wiesz, że te obsługiwane przez ScummVM to klasyczny RPG, a nie popularna turowa strategia?
Seria Might & Magic (klasyczny RPG) była też na MACa, można było przypadkiem (tak było ze mną ) zagrać na Amidze pod emulatorem ok, racja
[#3] Re: ScummVM 2.7.0

@BULI, post #2

Wiesz, że te obsługiwane przez ScummVM to klasyczny RPG, a nie popularna turowa strategia?
Seria Might & Magic (klasyczny RPG)


No to jak już bawimy się w tłumaczenie rzeczy oczywistych to dodam że Chop Suey, to nie jest ta popularna niegdyś u nas gra karate z małego Atari , będąca bardzo cienką konkurencją dla znakomitego The World Karate Championschip aka International Karate, tylko mało znana przygodówka wydana w latach 90-tych na Maca
[#4] Re: ScummVM 2.7.0

@BULI, post #2

Ty o czym i po czym?
W ogóle widzisz gdzieś w SCUMMVM dopiskę "Heroes..." przy tytule "Might & Magic"?

Klasyczna seria RPG Might & Magic była długo wcześniej, niż ta "popularna turowa..." która akurat dla mnie średnio obchodzi (choć trochę grałem, także na kilka osób). Nawet na Amigę wyszły, w tym M&M3, który jednak na PC (VGA) wygląda lepiej.

Więc na "Heroes..." mi w ogóle nie zależy. Chodzi mi właśnie o RPG Might & Magic a nie "Heroes...". Nie wiem więc po co piszesz coś, co każdy chyba wie, że w SCUMMVM jest wsparcie dla gier "Might & Magic" a nie "Heroes...".

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 09:11:09 przez Solo Kazuki
[#5] Re: ScummVM 2.7.0

@Solo Kazuki, post #4

chyba wie, że w SCUMMVM jest wsparcie dla gier "Might & Magic" a nie "Heroes...".


A szkoda w sumie. Ale - skoro z "silnika obsługującego skrypty Lucas Arts" program rozrósł się do obecnych rozmiarów (i funkcjonalności) to kto wie?
[#6] Re: ScummVM 2.7.0

@recedent, post #5

Nie sądzę by HOM&M był na SCUMMVM, gdyż jest to całkowicie inny rodzaj silnika niż w SCUMMVM oraz całkiem inny rodzaj gry - równie dobrze mogli by dodać Civilization czy Lotus pod SCUMMVM.
[#7] Re: ScummVM 2.7.0

@Solo Kazuki, post #6

Kiedyś pewnie "Might and Magic" było nie do pomyślenia, bo w końcu - to nie jest przygodówka, prawda?
[#8] Re: ScummVM 2.7.0

@Solo Kazuki, post #4

Pomyślałem, niestety po tym jak już napisałem, że mogłem tym osobistym wpisem kogoś urazić.
Proszę mi wybaczyć, ale nie było to moim celem.

Przyznaję, że trzeba było to lepiej zredagować z mojej strony i napisać wprost, że ponad 20 lat temu- koniec lat 90, może początek Milenium, zobaczyłem na płytce z softem dla MACkintosha wspomnianą pozycję M&M II. Oczy mi się zaświeciły, głowa rozgrzała na myśl o słynnych Herosach
Po odpaleniu niestety wielkie rozczarowanie- zwykły klasyczny RPG, na dodatek z nieciekawą grafiką
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem