Komentowana treść: AmiFox 0.2
[#1] Re: AmiFox 0.2
Bawił się ktoś tym już ?
1
[#2] Re: AmiFox 0.2

@Baru, post #1

Filmy na YouTube pokazują, że to... nawet działa. Zastanawiam się gdzie jest ten Web Rendering Proxy? Jeżeli można go uruchomić na innej swojej maszynie w sieci lokalnej to byłoby fajnie. Filmów na YouTube tak nie poolgądamy (a nawet i proste animacje będą problemem) ale przecież nie o to chodzi. Do wielu innych zastosowań taka proteza może być całkiem użyteczna.
[#3] Re: AmiFox 0.2

@Baru, post #1

Ja się bawiłem. Na X5000 piekielnie wolne, no ale to nie oznacza że na klasyku na 100% będzie jeszcze wolniejsze (choć może tak być) bo przypuszczam że głównym spowalniaczem jest tu serwer pośredniczący a nie moc CPU.
2
[#4] Re: AmiFox 0.2

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Uważam, że o ile nowoczesne standardy responsywności stron www mówià o 3 s na ładowanie strony, w przypadku klasycznych i NG Amig, jestem skłonny poczekać max 10 s.
[#5] Re: AmiFox 0.2

@_DiskDoctor_, post #4

3 sekundy na załadowanie strony (zakładam, że to średni czas)? Podaj źródło tej informacji.
1
[#6] Re: AmiFox 0.2

@MDW, post #2

Filmów na YouTube tak nie poolgądamy (a nawet i proste animacje będą problemem) ale przecież nie o to chodzi.


ja to bym zrobił takiego aplikacja do konwersji filmów na ASCII. Potem takie "klatki" byłby przesyłane do Amigi i ona je będzie wyświetlać. siedzi, pije i chrupki Zastanawiam się tylko, jak to osiągnąć, żeby miało sens, czyli żeby taki wyjściowy film wyglądał schludnie i przy tym nie ważył 3 razy więcej niż mp4 oraz Amiga (taka prawdziwa, 68k) nie spociła się za bardzo przy jego odtwarzaniu.

z wczorajszych pobieżnych testów wyszło mie, że jedyny akceptowalny wynik daje mpv z outputem tct.




testom zostały poddane też mplayer -vo caca oraz takie ustrojstwo, co najpierw robi z widea serię obrazków, a później robi z nich yaml. https://www.npmjs.com/package/ascii-video/v/0.1.2 Jakimś cudem udało mi się toto zmusić do działania, a efekty są mizerne, jak widać:



...przynajmniej pod Windows - po prostu po kawałku odczytuje i wyświetla w komand prompcie kolejne "klatki ascii" z utworzonego pliku... i z niewiadomych przyczyn wygląda, jakby wyświetlenie każdej kolejnej było poprzedzone wyświetleniem wszystkich poprzednich. Wobec powyższego zastanawia mnie, co ma na celu ten gif zamieszczony na stronie, a ukazujący ascii video odtwarzane nie tylko płynnie, ale i w kolorze. Tym bardziej, że - jeśli wierzyć gifowi - wywoływane komendą sprite-cli.

mplayer -vo caca to w ogóle robi takie ascii na milion pikseli, działające z 1 fps, że nawet nie chce mie się kombinować, jak tę rozdzielczość zmodyfikować.

a wracając do mpv - po bliższym przyjrzeniu się widzę, że to jest niezłe cacko, bo ma w pakiecie i command-line'owy kombajn do ściągania filmów z jutuba z milionem opcji. Jak se wyliczyłem, video widoczne na filmiku prezentującym mpv wyświetlane jest z prędkością ok. 6 fpsów (co jest zależne od windowsowych ustawień rozmiaru okna komand-promptowego) i na widocznym jutubie ma rozdzielczość 240x60 "piksli"... co gdyby przetworzyć każdą taką klatkę na czyste ascii, dałoby niecałe 87 kb/s. Oczywiście bez ałdio.
[#7] Re: AmiFox 0.2

@_DiskDoctor_, post #4

Uważam, że o ile nowoczesne standardy responsywności stron www mówià o 3 s na ładowanie strony, w przypadku klasycznych i NG Amig, jestem skłonny poczekać max 10 s.


Samo ładowanie się stron (niestety nie wszystkich bo np. PPA u mnie nie chce załadować, wywalając jakieś błędy) to jedno, ale dajmy na to ich przewijanie to drugie. O ile np. jakieś ciężkie strony, typu wp.pl ładują się dość porównywalnie do tego co robi Odyssey na X5000 (nieznacznie wolniej, ale akceptowalnie), to jednak jestem przyzwyczajony że jak już się strona załaduje, mogę ją płynnie przewijać w czasie rzeczywistym. W przypadku AmiFox, każde użycie scrolla jest niejako ponownym ładowaniem strony, no bo żądanie musi być ponownie wysłane na jakiś serwer pośredniczący, a tenże serwer ponownie musi przesłać obraz tejże strony przeskrolowanej w innym miejscu. W efekcie zamiast płynnego przeglądania treści masz ustawiczne przestoje, ciężko się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza w przypadku w miarę mocnego NG.
1
[#8] Re: AmiFox 0.2

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Nie ma mocnych NG, a zachowanie to jest wynikiem tego, że javascript doczytuje kolejne dane przy przesuwie. tego nie da się obejść.
[#9] Re: AmiFox 0.2

@michal_zukowski, post #8

Chyba nie doczytałeś jak działa AmiFox.
[#10] Re: AmiFox 0.2

@Krashan, post #9

no doczytalem, dlatego mówię, że przy obecnych stronach gdzie rzeczy pojawiają się dynamicznie takie rozwiązanie jest bezsensowne
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem