Komentowana treść: FHeroes2 1.0
[#1] Re: FHeroes2 1.0
Na klasyku również chodzi. Ale z tego co widać to bez 040/25 mhz lepiej do tego tytułu nie zasiadać.

https://youtu.be/lwzlETwFAwU

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 16:24:22 przez koczis
1
[#2] Re: FHeroes2 1.0

@koczis, post #1

FHeroes, to nei jest dokładnie to samo co HoM&M II na klasyku. W tym silniku wprowadzono sporo usprawnień, ulatwiających graczowi życie. W porównaniu do poprzedniego portu dla AOS 4 sprzed 10 lat, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony obecną wersją. Naprawdę wiele o ile nie wszystkie mankamenty zostaly wyeliminowane. Widzę że nawet popracowano nad tym co jest ponoć do odtworzenia najtrudniejsze, czyli inteligencją komputerowych przeciwników. Jest dużo lepsza niż kiedyś, chociaż chyba jeszcze nie do końca idealna. No ale mam zamiar to sprawdzić rozgrywając równocześnie wybraną tę samą misję, jedną na kompie z DOSBoxem, drugą pod Fheroes 2. Pewnie też zrobię z tego film.
3
[#3] Re: FHeroes2 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #2

No ale mam zamiar to sprawdzić rozgrywając równocześnie wybraną tę samą misję, jedną na kompie z DOSBoxem, drugą pod Fheroes 2. Pewnie też zrobię z tego film

Tak, film poproszę.OK
1
[#4] Re: FHeroes2 1.0
Heroes... HoM&M, HoM&M2, HoM&M3...

Jedyne gry w które grałem w czasach post-amigowych. Jedyne gry PC do których się przyznaję.
[#5] Re: FHeroes2 1.0

@_DiskDoctor_, post #4

a Warlords ? Toż to to samo, a może nawet i lepsze:).
1
[#6] Re: FHeroes2 1.0

@fazior, post #5

Trafna uwaga.

Gorsze.

Wczesniejsze.

Slaba grafika.

Ale kupuje
1
[#7] Re: FHeroes2 1.0

@_DiskDoctor_, post #6

W trójce nie była aż tak słaba ta grafika. Mięcho, w sensie grywalność, szczególnie w multi była rewelacyjna. W herosach trojce wkurzajacy byl brak zbalansowania poszczegolnych "ras". Cholerne archanioły.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 20:03:50 przez fazior
1
[#8] Re: FHeroes2 1.0

@fazior, post #7

Oraz cholerne Czarne Smoki, cholerni Tytani...
Teoretycznie możesz kontrować Archanioły za pomocą Arcydiabłow, bo oni mają ze sobą "na pieńku".
W mojej opinii balans nie jest taki zły. Chociaż wielu graczy narzeka, że nekromancja jest OP (szczególnie w podstawowej wersji, tzn. Shadow of Death).

Ech, LOL. Kolega o Warlords pisze, a ja o Heroes 3

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 21:32:18 przez recedent
1
[#9] Re: FHeroes2 1.0

@_DiskDoctor_, post #6

czy "gorsze" - kwestia gustu. Warlordsy (pierwsze) od HoM&M - jak sam zauważyłeś - dzieli 6 lat, więc trudno oczekiwać lepszej grafiki - szczególnie gdy porównujemy Amigę z PC. A dwójka - której na Amidze, z tego, co widzę, nie ma - stała gejmplejowo kilka leveli nad 1 (i nadal dwa lata przed hirołsami).
natomiast w 1995 wyszły ulepszone Warlords 2 Deluxe:









czy w HoM&M masz edytor map, postaci itp.? :)



na pewno minusem tej gry jest muzyka idąca z jakichś rzępolących midów. Potyczki również ustępują HoM&M, ale to można zrzucić na karb bycia nadal jedynie poprawioną wersją gry wydanej dwa lata wcześniej. Mimo to z pewnością Warlordsy mają swoich fanów.
1
[#10] Re: FHeroes2 1.0

@recedent, post #8

Pierwsze dwa zadania były o Warlords, potem byli Herosi 3 :). Teraz o Herosach 3: Pamiętam jak pod koniec lat 90 pykałem z trzema kumplami całą noc, alkohol papierochy, słowem fajnie było:). Ja grałem Inferno a kumpel grał Castlem no i gdzieś koło 5.30 nastąpiło finalne starcie. Miałem przewagę liczebną w diabołach a ten dziadyga podleciał tymi wstrętnymi archaniołami, zrobił ciach i zrobiło się smutno. Od tej pory nie gram w Heroes:). Warlords III katowałem z kumplem ze dwa lata w liceum i dla mnie osobiście ta gra wciąga nosem Herosów.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 07:25:17 przez fazior
1
[#11] Re: FHeroes2 1.0

@koczis, post #3

Tak, film poproszę.OK


Proszę bardzo. Szczegóły na forum.
2
[#12] Re: FHeroes2 1.0

@fazior, post #10

Miałem przewagę liczebną w diabołach a ten dziadyga podleciał tymi wstrętnymi archaniołami, zrobił ciach i zrobiło się smutno


Popraw mnie jeśli się mylę, ale diaboły (zwłaszcza arcydiaboły) są szybsze od archaniołów, wystarczyło podlecieć pierwszy i zrobić ciach. Z powodu poważnych zatargów egzystencjonalnych jedni vs drudzy dostają +3 do ataku chyba, więc w sytuacji 1 na 1 kto walnie pierwszy ten ma profit.
1
[#13] Re: FHeroes2 1.0

@recedent, post #12

Po pierwsze to moim zdaniem Archanioły się zamkowi rycerza należały, w ramach zadośćuczynienia za dwójkę, gdzie rycerz był ewidentnie najsłabszą nacją. Fajnie że w trójce nie zachowano status quo, tylko postanowiono zmienić układ sił o 180 stopni. Po drugie to co dla jednych jest słabością, dla mnie jest siłą tej gry. Bardzo dobrze że jest zróżnicowanie siły frakcji. Ja to zawsze traktowałem jako pewien element na zasadzie poziomu trudności. Każdą frakcją idzie wygrać z każdą frakcją, trzeba tylko umieć grać, a jak się wygra słabszą frakcją z tą teoretycznie silniejszą, tym większa satysfakcja.

Warlords, hmm próbowałem się przekonać nie raz, próbowałem też pod DOSBoxem wspominanej tu wersji Deluxe. No cóż jak powiada stare rzymskie przysłowie, o gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie porównywanie tego średniaka do Herosów, to wręcz zbrodnia intelektualna.
1
[#14] Re: FHeroes2 1.0
Dla MorphOS-a dostępna jest wersja 1.0.3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem