Komentowana treść: pci.library 13.14
[#1] Re: pci.library 13.14
Zadko sie chwala zmianami. Kiedys bardziej o tym pisali.
Niedawno pisalem z nimi i i cos wspominali ze chca wprowadzic jakies zmiany dotyczace wykozystania MMU.
Ale taka zmiana pewnie podniosla by numer przed kropka.

Nie pytajcie mnie o nic bo nic wiecej nie wiem.
2
[#2] Re: pci.library 13.14

@Phibrizzo, post #1

Dissambler w łapy i dajesz Phib :)
[#3] Re: pci.library 13.14

@Phibrizzo, post #1

Może wreszcie Mediator inicjuje się zgodnie z wytycznymi Commodore...
2
[#4] Re: pci.library 13.14

@_arti, post #3

Z tego co z nimi rozmawialem jakis czas temu, kolejny lub przyszly update biblioteki mial przyniec mozliwosc obslugi kart pci-e wpierych w ta odpowienia przelotke w pci. Byc moze teraz pomieszalem nazwy, ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Oczywiscie tylko dla tych nowych mediatorow o nowym oprogramowaniem w MACH'ach.

Wlasnie patrze na strone ELBOX'u, ale faktycznie nie moge sie nigdzie doszukac informacji o zmianach.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 19:39:52 przez Mokry
[#5] Re: pci.library 13.14

@Phibrizzo, post #1

Może chodzi o te poprawki, które są związane z błędami, które odkryli Individual Computers w zakresie sterownika P96.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 19:47:52 przez mailman
3
[#6] Re: pci.library 13.14

@mailman, post #5

To by tłumaczyło, czemu nie dodali changeloga
1
[#7] Re: pci.library 13.14

@mailman, post #5

Moze. Choc to chyba bardziej powinni zmienic w konkretnym sterowniku do karty GFX.
Jak ktos uzywa nawego P96 to niech sie wypowie. Ja sam kozystam ze starej wersji.
Zastanawialem sie czy nie zakupic nowej ale jak sie dowiedzialem ze DisplayChain
nie dziala to w ogole odpuscilem.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 22:14:12 przez Phibrizzo
1
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: pci.library 13.14

@Phibrizzo, post #7

Od wersji Picasso 3.1 (albo nawet 3.0) nie działa w konfiguracji Mediator + karta TV funkcja scandoublera czyli wyświetlanie w oknie Workbencha (lub na fullscreen) obrazu z AGA... :/
W wersji Picasso 2.4.6 jest wszystko ok.
[#10] Re: pci.library 13.14

@Pawelek, post #9

A zglaszal to ktos Thorowi? Zwykle on naprawia bledy, ktore popelnil. Najlepiej na EAB albo na forum IComp, choc tam jest mniejszy zasieg, ale tam bete mozna dostac do testow po zweryfikowaniu zakupu przez Jensa. Gerul meczyl Thora w sprawie Music-X 2.0, tak dlugo, ze Thor zmienil kod, bo to chyba nawet nie byl blad w P96.
[#11] Re: pci.library 13.14

@Don_Adan, post #10

Potestowałem dłużej i się okazuje że jeśli odpalam gry przez Whdload (a w nim mam automatyczne odpalanie programiku aga96) to działa :)
razem z whdload odpala się automatycznie skrypt:
run >NIL: c:aga96 "wait 30"

otwiera się fullscreen z karty TV i mam obraz :)
nie chce działać tylko na demach jak podaje przed execiem polecenie aga96, ale to jakoś może się da obejść.
1
[#12] Re: pci.library 13.14
Dla zainteresowanych:

The pci.library version 13.14 has new enhanced mechanisms for handling PCI memory paging in all Mediator models for A1200 computers equipped with turbo cards with 68060 processors.

In the next version of the library, we will introduce analogous mechanisms for 68040 processors.
2
[#13] Re: pci.library 13.14

@Phibrizzo, post #12

Czyli coś się jednak na dobre pozmieniało . Ale czy widoczne w użytkowaniu ?
[#14] Re: pci.library 13.14
Na stronie Elbox jest już następna wersja pci.library 13.15
1
[#15] Re: pci.library 13.14

@Pawelek, post #14

Dopiero wczoraj wyjaśnili co potrafi wersja 13.15
link
3
[#16] Re: pci.library 13.14

@Phibrizzo, post #15

A widzisz- fajnie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem