Komentowana treść: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0
[#1] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0
Sporo namnożyło się tych klonów Amiga E.
1
[#2] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@R-Tea, post #1

A taki do niczego jak tu na forum piszą. Tylko Amos i C. szeroki uśmiech Fajnie, że go udoskonalają.Ktoś na pewno skorzysta.
[#3] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@KM_Ender, post #2

Hmm... W sumie to jeden mój program chyba łapie buga jak się OPT 020 wstawiało.
Ciekawe czy poprawione teraz jest
[#4] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@pisklak, post #3

Nope... Mój program dalej źle chodzi jak się da OPT 020 w najnowszej wersji. Bez tego chodzi OK. Może zgłoszę buga do autora...
2
[#5] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0
Ooo... A ja dzisiaj instalowałem E-VO 3.5.1 na A600, a tu od dwóch dni już 3.6 jest :)
1
[#6] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@vojo, post #5

Bug zgłoszony i nawet autor odpisał szeroki uśmiech
No o ile sie zorientuje w tym krzaczastym kodzie to jest szansa że buga ubije OK

A samo E-VO to się tak szybko rozwija że aż ciężko nadążyć za tymi wszystkimi nowościami. Trzeba by chociaż część z nich w jakimś kodzie (krzaczastym ) wykorzystać

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 10:41:49 przez pisklak
1
[#7] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@pisklak, post #6

A co "porabia" twój program?
[#8] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@KM_Ender, post #2

Jeśli C, to akurat dobrze.
[#9] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@R-Tea, post #7

Mój prosty program symuluje rotację palety na ekranach RTG z trybami > 8 bit (czyli trybami bezpośredniego pixela).
W przypadku ekranu WB w 8bit (RTG lub normalny planarny) robi częściową rotację palety WB. I wtedy kawałek prostego renderingu w okienku na WB powinien się "animować". Niestety przy użyciu E-VO z kaywordem OPT 020 obraz w okienku pozostaje czarny (czyli albo wszystkie kolory w palecie zmieniane są na czarny i jest rotacja palety albo wcale rotacji nie ma, ciężko powiedzieć). Bez tej opcji rotacja palety WB działa jak powinna.
[#10] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@pisklak, post #4

56 min temu jakiś fix się pojawił :)
[#11] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@pong777, post #10

No zassałem i zassemblowałem nówkę E-VO i... Bug ubity OK

Dziwne tylko ze assemblacja w Devpacu się nie powiodła! Dostałem komunikat: source expired prematurely in assembly options.
Na szczęście VASM sobie poradził bez problemu szeroki uśmiech
3
[#12] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@pisklak, post #11

Znaczy działa już z OPT020 ?
[#13] Re: E-VO Amiga E Compiler 3.6.0

@R-Tea, post #12

Tak! Nowa wersja kompilatora z GitHuba poprawia ten błąd z OPT020. Tylko trzeba z GitHuba nie z Aminetu ciagnąć.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem