Komentowana treść: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży
[#1] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży
Przy całej mojej niechęci do klasycznego amigowania muszę jednak przyznać, że coraz bardziej mi się podoba ten jego mini-ryneczek oprogramowania. To takie przeciwieństwo "dużego" rynku gier na popularne platformy, który wyewoluował w jakieś okropne softwareowe Hollywood (mam na myśli to filmowe, nie to nasze amigowe) napędzane kwotami w których przy liczeniu zer człowiek czasem się myli o jedno czy dwa zera i nie ma to znaczenia.

Przez pewien czas rynek gier na platformy przenośne (najpierw Java2ME/Symbian/BREW/Mophun, potem iOS/Android) był całkiem fajny ale od kilku lat stał się okropną jedną wielką reklamą. Później świat gier indie był fajny ale i tutaj powoli robi się coraz mniej ciekawie, bo pojawiają się coraz większe pieniądze i coraz więcej ludzi zainteresowanych tylko zbijaniem fortuny. To chyba nie grozi rynkowi programów na platformy retro.

Szczerze kibicuję takim inicjatywom, takim domowym małym twórcom. Chociaż przyznam się, że znacznie bardziej kibicuję pomysłowym, w jakimś stopniu nowatorskim, projektom niż tym, które polegają tylko na odkopaniu wspomnień czy pokazywaniu, że "na Amidze też się da".
5
[#2] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@MDW, post #1

To takie przeciwieństwo "dużego" rynku gier na popularne platformy, który wyewoluował w jakieś okropne softwareowe Hollywood (mam na myśli to filmowe, nie to nasze amigowe)


Co ty tam wiesz. Myślisz że wszystko kręci się wokół komputerów i konsol z lat 90-tych? Nowoczesny Pc żyje swoim życiem a starzy retro maniacy są zamknięci za własną kurtyną.

3
[#3] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży
najgorszy jest fakt, że opłata za wysyłkę plus opłaty cłowe to prawie 150 zł
2
[#4] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@djpiotrs, post #2

Myślisz że wszystko kręci się wokół komputerów i konsol z lat 90-tych?

Musiałem się bardzo źle wysłowić skoro wyciągnąłeś taki wniosek z tych moich wypocin.
Nie. Tak nie myślę. Właśnie dzięki temu jest fajnie, że „mainstream” nie jest tym zainteresowany i nie ładuje się ze swoimi pieniędzmi, managerami, kampaniami reklamowymi. Najgorsze co by się mogło wydarzyć to nadmierna popularyzacja i tłumne zainteresowanie tymi projektami. Na szczęście to nam nie grozi.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 19:46:12 przez MDW
3
[#5] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży
Nowe gry na Amigę to jest dramat w 90% przypadków. Podczas gdy C64 przeżywa drugą młodość to Amiga cofa się do swoich początków. Obecne gry na AGA wyglądają gorzej niż pierwsze tytuły na OCS.
6
[#6] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@MDW, post #4

To nie jest tak. Niekiedy ja Kogoś żle zrozumiem . Prawda jest taka że świat retro istnieje we współczesnych sprzętach mimo ich potężnych możliwości. Dlaczego? Bo to umożliwiają.
Wracając do tematu o grze CyberPunks 2 to graficznie mi się nie podoba. Jest taka mało szczegółowa. Ja mam takie odczucie. Mówię dla tej gry nie. Teraz niech się wypowiedzą rasowi graficy.
1
[#7] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@djpiotrs, post #6

Wracając do tematu o grze CyberPunks 2 to graficznie mi się nie podoba. Jest taka mało szczegółowa. Ja mam takie odczucie. Mówię dla tej gry nie. Teraz niech się wypowiedzą rasowi graficy.


A bo ja wiem, nie wygląda jakoś szczególnie źle graficznie, jako fan chaos engine, skeleton krew i w ogóle retro izometryków , jestem zainteresowany.
2
[#8] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@Amcio, post #7

A bo ja wiem


Twoje życie , twoja wola.
[#9] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@Amcio, post #7

Jakby to była gra na A500, to bym się zgodził że grafika może być. Jak na AGA i produkt płatny, grafika jest nieakceptowalna.



Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 22:54:43 przez rbej1977
2
[#10] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@rbej1977, post #9

Gra i tak wygląda lepiej niż najnowszy GoW i Cyberpunk 2077, serio mówię.
2
[#11] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży
Grafika słaba. A jak z grywalnością?
2
[#12] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@djpiotrs, post #6

Wracając do tematu o grze CyberPunks 2 to graficznie mi się nie podoba.

Co do grafiki to mam podobne odczucie. Wygląda trochę tak jakbym... ja ją robił. A to nie jest komplement. szeroki uśmiech
2
[#13] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@MDW, post #1

ja wiem, że czasu mało, ale może Ty coś wydasz.... ?
1
[#14] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@Brodek, post #13

Od ponad trzech lat coś dziubię. szeroki uśmiech Tylko ciągle czymś to dziubanie sobie przerywam. Ale poza okresami gdy odrywam się na kilka miesięcy do robienia kolejnego crapowatego MOS-dema, to grzebię przy grze w każdy wieczór, weekend.
9
[#15] Re: CyberPunks 2 - The Next Generation w sprzedaży

@amikoksu, post #11

grałem wczoraj z godzinkę na luzie i mam skojarzenia bliskie z Alien Breed. Sama gra nabrała bardziej dorosłej formy i grafiki i jest lepiej niż w pierwszej serii. Zbierasz chajs, terminale, kupujesz, i idziesz przed siebie. Taka gierka dla rozluźnienia. Dla mnie akurat grywalność to jakieś 60/100
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem