Komentowana treść: Avalanche 2.2
[#1] Re: Avalanche 2.2
Wszystko fajnie tylko xad rozpakowuje lha 5x wolniej niż lha z aminetu
[#2] Re: Avalanche 2.2

@mateusz_s, post #1

A można za pomocą amigowego LHA wyciągnąć z archiwum tylko jeden plik? Wydaje mi się, że nie. Poza tym XAD to nie tylko obsługa LHA, ale masy innych formatów.
1
[#3] Re: Avalanche 2.2

@mailman, post #2

A można za pomocą amigowego LHA wyciągnąć z archiwum tylko jeden plik?

Jestem pewien, że można. Przynajmniej można podmieniać pojedyncze pliki w archiwum za pomocą polecenia r (replace). Czasami z tego korzystam. Więc pewnie wypakowywać też.
2
[#4] Re: Avalanche 2.2

@mailman, post #2

Mozna rozpakowac jeden plik z arcbiwum LhA, trzeba po prostu podac jego nazwe z pelna sciezka. Zaleta XAD jest taka, ze lyka bodaj wszystkie wersje archiwow (-lhX-) w tym te tworzone na PC-cie czy Linuksie. Kiedys Amigowe LhA tego nie potrafilo, moze teraz to potrafi. Co do szybkosci dzialania to Amigowy LhA oryginalny (do wersji 1.5x) na pewno byl w ASM pisany, czy wersje 2.xx tez, tego nie wiem bo to inni autorzy byli. Wiec roznica bierze sie z tego, ze XAD byl/jest w C pisany prawie caly, ewentualnie LhA uzywa lepszych kompilatorow. Sa zrodla XAD, mozesz sam je skompilowac, i sprawdzic szybkosc dzialania.
Tutaj juz, ktos skompilowal XAD, nie wiem jaka szybkosc osiagnal, moze lepsza.

link

Edycja, Oczywiscie kompilacja zrodel jest dla Mateusz_S.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 08:56:21 przez Don_Adan
1
[#5] Re: Avalanche 2.2

@Don_Adan, post #4

Nie miałem świadomości, że tak można, ale jeżeli tak, to jest to siermiężna ręczna robota.
[#6] Re: Avalanche 2.2

@Hexmage960, post #3

Replace a extract pojedynczy plik to trochę dwie różne rzeczy. To, że LHA potrafi podmienić plik w archiwum to wiem.
[#7] Re: Avalanche 2.2

@mailman, post #5

Ja tak robilem. Szczegolnie na wolnych Amigach to sie przydaje, jak potrzebujesz tylko 1 plik, a nie chce sie czekac na rozpakowanie calego duzego archiwum. Z tego co pamietam to robilem to tak z CLI:

lha v nazwa.lha albo to bylo lha l nazwa.lha, juz nie pamietam jaka byla roznica pomiedzy view i list
wyswietlalo to wszystkie pliki ze sciezka, a potem:
lha e nazwa.lha nazwa_pliku
trzeba bylo chyba jeszcze bylo podac przeznaczenie (docelowy katalog) na koncu albo przed nazwa pliku.
[#8] Re: Avalanche 2.2

@mailman, post #6

Wydaje mi się, że można określać pliki również przy rozpakowywaniu archiwum. Co więcej można użyć do tego wzorca oraz określić różne "tryby pracy". Nigdy tego nie używałem. Ale przy okazji dowiedziałem się o operacji f (freshen), która uaktualnia archiwum na podstawie plików w katalogu, które mają nowszą datę. Przyznam, że może to być bardzo przydatna funkcja!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2023 12:00:03 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem