• Opis

Obudowa E-Box z firmy Elbox, ma już ponad ćwierć wieku. Pamiętam jak w latach 90. ujrzałem jej reklamę w "Magazynie Amiga". Według mnie jest to najładniejsza obudowa tower do Amigi 1200. Oto mój egzemplarz pokryty patyną :). Oby służyła kolejne ćwierć wieku.

zamieścił: jaster

data: 2023.05.24 10:36

kategoria: Sprzęt / jaster

rozdzielczość: 3081x2831

odsłon: 129

komentarzy: 13

Ocena użytkowników: 4.8 (oceniających: 12)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Obudowa Elbox E-Box
Myślałem że to zdjęcie z reklamy :)
1
[#2] Re: Obudowa Elbox E-Box
Fajna obudowa. Minusem było to, że kabelki od przycisku reset trzeba było lutować do płyty głównej, znajomy tak ubił płytę.
[#3] Re: Obudowa Elbox E-Box

@karolb, post #2

Zgadza się...kiedyś też reset miałem wlutowany bezpośrednio w płytę. Teraz mam w adapterze Gayle do fastata.
[#4] Re: Obudowa Elbox E-Box

@Ralpheeck, post #1

Jestem pewien że tamto zdjęcie z reklamy o której mówisz sprzedało wiele tych obudówszeroki uśmiech
[#5] Re: Obudowa Elbox E-Box
Marzyła mi się ta obudowa i ją kupiłem lata temu. A jaki to ciężki kloc hihi.
Przód też u mnie tak pożółkł, a jest w zacienionym miejscu i się nie pali fajek. Plastik chyba średniej jakości, ale solidny.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 10:07:59 przez amikoksu
2
[#6] Re: Obudowa Elbox E-Box
Najlepiej Pakowna jest wa Elbox E-Box


a najlepsza jest !


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 21:02:40 przez Dorian3d
3
[#7] Re: Obudowa Elbox E-Box

@jaster, post #4

Faktycznie gdyby nie kolor świadczący o wieku to byłoby jak z reklamy. :)
Skąd ty taką ścianę na tło wytrzasnąłeś?
Czy masz więcej kompów pstrykniętych na tym tle?
[#8] Re: Obudowa Elbox E-Box

@ZbyniuR, post #7

Inspiracją było właśnie to zdjęcie z reklamy.
Wykorzystałem najtańsze tło fotograficzne z Alledrogo, dwa stare stoły, jeden najtańszy softbox z Alledrogo i tani Canon d250.
Mam zamiar co jakiś czas pyknąć jakieś foto moich sprzętów tak właśnie bardziej ambitnie niż z aparatu w tefefonie szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 07:55:32 przez jaster
[#9] Re: Obudowa Elbox E-Box
Ja również taką posiadałem. W środku była moja pierwsza Amiga w ogóle. Nigdy nie poznałem się bliżej z Amigą w klasycznej obudowie all-in-one. Moja pierwsza, i praktycznie jedyna Amiga, to właśnie taka, jak ta twoja - w obudowie E-Box z monitorem vga i klawiaturą pc-at.
[#10] Re: Obudowa Elbox E-Box
Mam taką... i szufladę na przemośkę/HD też (chcę usunąć bo już nie potrzebna ale nie mam zaślepki ...)
[#11] Re: Obudowa Elbox E-Box

@Orcinus1961, post #10

Mam ten sam problem, też poszukuję zaślepek. Mam uzbierane całe pudło białych zaślepek 5,25 i 3cala ale tylko jedną udało mi się dopasować, więc brakuje mi jednej 5,25 i dwóch 3
[#12] Re: Obudowa Elbox E-Box
Ja miałem Infinitiv z Powered By Amiga, ale Mokry miał właśnie tego E/Boxa. Nawet teraz ma chyba ze trzy szt.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 19:50:20 przez waldiamiga
[#13] Re: Obudowa Elbox E-Box

@waldiamiga, post #12

Potwierdzam. Dokładnie 5 sztuk udało mi się do tej pory nazbierać szeroki uśmiech. Dla mnie to również najładniejsza obudowa Tower do A1200.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem