Komentowana treść: WarpDTPrefs 45.12
[#31] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_arti, post #29

No to ciekawe u mnie przy instalacji pakietu Wdtp IB wczytuje jakby szybciej obrazki.
[#32] Re: WarpDTPrefs 45.12

@Jacol, post #31

Przecież _arti tego nie neguje, wręcz przeciwnie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 23:23:55 przez karolb
[#33] Re: WarpDTPrefs 45.12

@karolb, post #32

No więc nie kupię WarpDT, bo nie widzę realnej korzyści.

Mam iBrowse i jako tako działa (na 060). Wydam 125 zł i co, 5% stron [na które wchodzę] będzie się ładowała 2x szybciej?

Ee.
[#34] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #33

Mam wrażenie że chciałbyś abyśmy Cię przekonali do zakupu . Wcale nie. Nie kupuj jak nie chcesz . Podejrzewam że gdyby pakiet był darmowy to byś to łyknął bez pytania. Ja mam. Oni mają . A ty po prostu nie masz bo nie potrzebujesz .
4
[#35] Re: WarpDTPrefs 45.12

@Jacol, post #34

Nie mam bo nie wiem do czego mi potrzebne.

Jestem skłonny kupić jak inny ami soft tylko potrzebuję żeby mi ktoś wytłumaczył (jak inny ami soft) że to potrzebne i użyteczne.
[#36] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #35

Przecież to są datatypy. Potrzebne są do tego samego co od ponad 30 lat. Tutaj się nic nie zmieniło w AmigaOS 3.x.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 19:17:48 przez MDW
2
[#37] Re: WarpDTPrefs 45.12

@MDW, post #36

Ale pytanie czy jak mam OS3.2.2, to bez tego mogà być jakieś problemy? Jakie?
[#38] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #37

Nie wiem jakie tam datatypy dają teraz w AmigaOS 3.2 i jakich do czego potrzebujesz. Właściwie sporo retro-fanów może żyć bez żadnego datatypu. SuperFrog na pewno się odpali. Pinball Dreams też. Generalnie Amiga robiąca jako "SNES na dyskietki" zupełnie tego nie potrzebuje. Jeżeli potrzebujesz odczytywać pliki TIFF to warto mieć datatyp TIFF, jeżeli potrzebujesz GIF to GIF, jeżeli WebP to WebP... Trudno powiedzieć kto czego potrzebuje, bo to zależy co tam sobie robi.
3
[#39] Re: WarpDTPrefs 45.12

@MDW, post #38

Datatypy to klasy BOOPSI. Dlatego:
- amigaguide.datatype otwiera przeglądarkę hiper-tekstową,
- animation.datatype otwiera odtwarzacz animacji z przyciskami do przewijania,
- sound.datatype pokazuje głośniczek po którego kliknięciu odtwarzany jest dźwięk,
- picture.datatype pozwala wycinać obrazki.

Za datatypami stała głębsza filozofia - bo bazują one na klasach, które pierwotnie wprowadził intuition w Amiga OS 2.
3
[#40] Re: WarpDTPrefs 45.12

@MDW, post #38

jakich do czego potrzebujesz.


Pisałem to już wielokrotnie.

U mnie zastosowanie datatypów widzę chyba wyłącznie w iBrowse.

Przy czym mam iBrowse i dobrze mi działa, więc kolejny raz pytam, co zyskam z WarpDT?
[#41] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #40

Trochę szybkości przy wczytywaniu obrazków. Czy mierzalne? To trzeba by było sprawdzić na tym samym komputerze i tym samym łączu - najpierw z a potem bez zewnętrznych datatypów. Tylko co jeśli (załóżmy) PPA wczyta się o ćwierć sekundy szybciej? Czy to będzie dla Ciebie zysk? I na ile go ocenisz w skali od 1 do 5?
3
[#42] Re: WarpDTPrefs 45.12

@recedent, post #41

1.237263982689263223
2
[#43] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #42

Bez przesady.

2.5.
[#44] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #40

U mnie zastosowanie datatypów widzę chyba wyłącznie w iBrowse.

Eeee, to olej te warpy. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś czego się nie używa. Tak samo jak jest sens wydawać bardzo duże pieniądze na coś czego się używa bardzo często i bardzo intensywnie.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 20:18:23 przez MDW
[#45] Re: WarpDTPrefs 45.12

@MDW, post #44

Ale przecież ja używam iBrowse!

Do PPA. Do AmiNet. Do Pouet.
[#46] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #45

No i obrazki na tych stronach widać więc wszystko jest ok.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem