Komentowana treść: The Oregon Trail
[#1] Re: The Oregon Trail
tekstowa gra przygodowa

do działania wymaga AmigaOS 3, AHI, karty graficznej, szybkiego procesora oraz 30 MB pamięci


OK
[#2] Re: The Oregon Trail
Chyba $1.49 teraz, jest 50% zniżka.
[#3] Re: The Oregon Trail

@deez, post #2

Gdy pisałem newsa nie było zniżki.
[#4] Re: The Oregon Trail
Do gry textowej potrzebna jest karta graficzna i szybki procesor? Rety, rety co za wymagania. To już chyba lepiej pograć w Hamurabiego tam zwykła A500 dawała radę.
[#5] Re: The Oregon Trail

@koczis, post #4

... i jeszcze musisz zaplacic z 10 zl a w Hamurabiego mozesz grac za friko (jak masz darmowy prad )


"CPU 10 MIPS, for best experience 1000+ MIPS"

najlepiej procesor 100 razy szybszy od tego minimalnego wymagania

to teraz sobie wyobrazcie ile dziesiatek Gigahercow wymagalaby amigowa gra typu 'Settlers 2'

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 01:03:42 przez selur
[#6] Re: The Oregon Trail

@snajper, post #1

Pewnie wyrzeźbiona w Holiłódzie.
[#7] Re: The Oregon Trail

@Krashan, post #6

Autorzy twierdzą, że w AmiBlitz3
[#8] Re: The Oregon Trail
Z opisu mi się ta gra podoba.

Co do sprzętu, który jest potrzebny to 30 MB RAM dziwi bardzo, po co? Całą grafikę ładują do pamięci, przecież to gra tekstowa, przeżyję jak obrazek ilustracyjny mi się będzie wczytywał.

Ale sama gra może być ciekawa
1
[#9] Re: The Oregon Trail

@koczis, post #4

Dzisiaj cały świat tak wygląda tylko ludzie tego nie czują, bo sprzęt mają absurdalnie szybki. Taka choćby strona Twittera, który właściwie jest tylko listą krótkich tekstów z obrazkami mizernej jakości działa z 50 razy wolniej niż powinien.
Dam sobie rękę uciąć, że niemal każda dzisiejsza gra działałaby 2x szybciej gdyby robiono ją z honorem i pozbyto się lamerskich rozwiązań. Nie wymagam żadnej optymalizacji tylko pozbycie się niedbałych rozwiązań, których usunięcie nie ma "biznesowego uzasadnienia". szeroki uśmiech
No ale nie ma co liczyć na to, że będzie lepiej. Ale można liczyć na to, że będzie gorzej i odczują to tylko użytkownicy starych sprzętów, które wspierają nowe standardy (jak np. MorphOS z Wayfarer).
1
[#10] Re: The Oregon Trail

@Skotos, post #8

Z opisu mi się ta gra podoba.

No właśnie widziałem gameplay i mam wrażenie, że mógłbym się przy tej grze całkiem nieźle bawić. Ja już nie ogarniam niczego dynamicznego i takie gry decyzyjne to jest coś dla mnie.

A wymagania to odrębna sprawa i też ich nie rozumiem. Chociaż akurat mi nie przeszkadzają. Po uruchomieniu nawet nie zauważę wydłużenia się paska zajętości RAMu, bo mam 1,7GB. G4 też się raczej wynudzi. Ja tego typu produkcje traktuję trochę jak webowe. Tylko bez przeglądarki.
[#11] Re: The Oregon Trail

@selur, post #5

No kurde te wymagania to rzeczywiście powalają Wyobraźcie sobie jakby z takimi wyjechali np w 1993 roku
2
[#12] Re: The Oregon Trail

@MDW, post #9


Z tego co zobaczyłem gra chodziła by elegancko na gołej A500 napisanej w Amosie z jednej dyskietki w HAMie. Te 10 Mipsów to raczej na obsługę AHI, a nie silnika gry. 1000+ Mipsów to na rozpakowywanie jpg i tyle.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 14:39:30 przez koczis
[#13] Re: The Oregon Trail

@MDW, post #10

Ja także chcę pod MOSa więc nie mam co narzekać na wymagania, raptem 1,6% RAMu, a i CPU ma ponad 1600+ MIPSów
Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to czas jaki mogę na to przeznaczyć, choć za tą cenę to warto docenić autora.
[#14] Re: The Oregon Trail

@koczis, post #12

Z tego co zobaczyłem gra chodziła by elegancko na gołej A500 napisanej w Amosie z jednej dyskietki w HAMie.

Zgadzam się - działałby bez problemu na takiej konfiguracji. Ja bym nawet HAM nie używał tylko np. EHB albo po prostu 32 kolory na mapę i 32 kolory na konsolę.
Tylko wtedy na wyższych konfigach to już raczej UAE trzeba byłoby odpalać. :) Ale też dałoby radę. 😃
1
[#15] Re: The Oregon Trail
A to jest chyba inspiracja do tej gry.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 15:34:03 przez koczis

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 15:34:22 przez koczis
[#16] Re: The Oregon Trail
Gdyby spytać przeciętnego amerykanina, który podstawówkę kończył w latach 80-tych, to na bank kojarzyłby Oregon Trail odpalony na szkolnych jabłkach. Odnoszę wrażenie, że tam każdy z tego zakresu wiekowego zna tą grę. Trudno się nie dziwić, bo jest prosta i wciągająca i bazuje na "micie założycielskim" ich kraju - tj. kolonizacji kontynentu.

A obecnie "You have died of dysentery" jest już memem.



Przy okazji jestem w szoku, że w późnych latach osiemdziesiątych nie powstał amigowy port. Zawsze myślałem, że taki jest.


Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 16:57:21 przez kempy
1
[#17] Re: The Oregon Trail

@kempy, post #16

Przeciez mozna zagrac w makowy oryginal (The Oregon Trail CD i The Oregon Trail II) pod Amiga.
[#18] Re: The Oregon Trail

@michal_zukowski, post #17

Przeciez mozna zagrac w makowy oryginal (The Oregon Trail CD i The Oregon Trail II) pod Amiga


Gdybym chciał w to kiedykolwiek zagrać to bym się o wiele wcześniej dowiedział, że nie ma amigowej wersji. :) Znałem tą grę "ze słyszenia", ale nie wiedziałem że nigdy nie powstał amigowy port.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 18:21:42 przez kempy
1
[#19] Re: The Oregon Trail

@kempy, post #16

Pierwsza wersja powstała na Apple II. A że ma pewne walory edukacyjne to używano jej do oswajania sie młodzieży z komputerami i z historią jednocześnie.
[#20] Re: The Oregon Trail
Autor jest na etapie wydawania kodu źródłowego gry napisanego w Blitz Basic

https://8080.itch.io/sourcecodes-for-ab3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem