Komentowana treść: Nadchodzi A1222+
[#31] Re: Nadchodzi A1222+

@MUFA-amigaone-pl, post #30

Firma nie jest słupem, nie została powołana specjalnie pod Tabora.

Nie pisałem, że została powołana pod 'Tabora'. Dosyć często używasz takich manipulacji, że do zdania rozmówcy dokładasz coś od siebie - to jak coś odebrałeś - i przedstawiasz jako jego pogląd. No ale, znamy się lata, przywykłem. To, że robi się coś przez firmę-krzak, to nawet jest zrozumiałe, w razie czego (jakiś proces) oryginalna firma jest nie ruszona. Ale... słup jest słupem, po co to nagłaśniać jako sukces? Nie mam nic do dodania do tego co napisałem wyżej. Zresztą kolega RadziN wyczerpał temat.

Nie wiem po co mi wmawiasz jakieś emocje, w moim wieku, panie... I to jeszcze przy 'Taborze'?
Na pewno sformułowania, których użyłeś rozjaśniły mi że targają Tobą ostre emocje, wierzę więc że to tylko stąd wziął się ten Twój troling i nie chciałeś przyłożyć swej cegiełki do tego brednioserialu, tak z wyrachowania i na zimno.

Czyli widzisz i rozumiesz to co chcesz. Dlatego dyskusja z tobą nie ma sensu, bo prowadzi do eskalacji agresji z twojej strony - wybiórczej analizy postów, dyskredytowania rozmówców ("koleś" to jest pejoratywne określenie), odmienne poglądy to jest "trolling" i tak dalej. Nie prowadzisz dyskusji, tylko spory (możesz sobie doczytać, jak nie rozróżniasz, a różnica jest istotna). Ty dążysz zawsze do zdyskredytowania rozmówcy i jego poglądów. A ja akurat ci nie odbiję piłeczki, gryź się sam

Życzę wszystkim sympatykom AmigaOS 4 lepszej firmy niż A-Eon OK
9
[#32] Re: Nadchodzi A1222+

@adam_mierzwa, post #31

Nie pisałem, że została powołana pod 'Tabora'. Dosyć często używasz takich manipulacji, że do zdania rozmówcy dokładasz coś od siebie


Jakich manipulacji, czy ja napisałem że Ty coś takiego napisałeś? Przecież wątek czytasz nie tylko Ty, więc uznałem że warto podkreślić ten fakt, gdyż część czytelników mogłaby odnieść wrażenie że została założona własnie pod Tabora.
Nie wiem po co mi wmawiasz jakieś emocje, w moim wieku, panie...

Możesz zaprzeczać, ale targają Tobą emocje, skoro mówisz o agresji z mojej strony, kiedy w przeciwieństwie do Ciebie bez przesadzonych określeń i obrażania kogokolwiek przedstawiam twarde fakty. To Ty nie ja używasz pomówień, w "stylu firma słup", "wywalony za przekręty finansowe". Masz niebywałą wprost lekkość do publicznego oskarżania różnych podmiotów o nieczyste zagrywki i matactwa. Nie wiem jak byś się czuł gdyby ktoś na sieci publicznie pisał bez żadnych dowodów o Tobie że jesteś oszustem, robisz przekręty itp. Nikomu nie życzę źle, ale być może czegoś by to Ciebie nauczyło.

A co do wypowiedzi Radzina w pełni się z nią zgadzam, moja poprzednia wypowiedź była dokładnie w tym samym duchu, tylko rozwinięta bardziej szczegółowo.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023 18:13:16 przez MUFA-amigaone-pl
2
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#40] Re: Nadchodzi A1222+

@MUFA-amigaone-pl, post #39

To ja mam pytanie (bo też czekałem na A1222).

Czy są w planach (ogłoszone lub "w toku") jakieś inne modele na PPC?

Podobno rok temu Acube mówiło na Amiga37, że będzie laptop.
[#41] Re: Nadchodzi A1222+

@_DiskDoctor_, post #40

Czy są w planach (ogłoszone lub "w toku") jakieś inne modele na PPC?

Podobno rok temu Acube mówiło na Amiga37, że będzie laptop.


Acube jest tylko wykonawcą pracującą na zlecenie fascynatów Linuksa PPC. Włoska firma widząc rodzącą się konstrukcje z PPC na pokładzie, nie mogła przepuścić okazji by przy okazji dostosować ją do działania z AmigaOS 4. Jednak generalnie to nie ACube finansuje to przedsięwzięcie.

Sprawa laptopa kula się do przodu wolnym tempem. Jak zwykle sprawa toczy się o dostępność części oraz finansów. Społeczność zgromadzona wokół Linuksa chce uzbierać 5000 euro, na sterownik do tego mobilnego Polarisa, który jest w środku. W przypadku AmigaOS 4, raczej ten koszt by odpadał. Potrzeba natomiast kolejnych 10 000 euro na zaprojektowanie układu i zbudowanie chłodzenia dla obecnych prototypów. Dotychczas podobne kwoty były już z sukcesem zbierane, więc miejmy nadzieję że i tym razem to się uzbiera, bo projekt zaszedł już za daleko by się teraz wycofać.
2
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#50] Re: Nadchodzi A1222+

@MUFA-amigaone-pl, post #23

Mufa, ja jestem poważnym człowiekiem (kolesiem?). Natomiast czytając newsa popatrzyłem na firmę AAA i co zobaczyłem:
- logo kiepskiej jakości, narysowane na kolanie aby coś było,
- brak strony, która by przedstawiła założenia firmy, szczególnie jeśli chodzi o Amigę,
- profil tylko na Facebooku, to można stworzyć w 5 minut, nawet się nie pokusili, aby to jakoś poukładać, na co zezwala Facebook,
- na profilu facebookowym firmy AAA nie znalazłem nic o Amidze,
- to co piszesz o tej firmie, która nie wzbudza zaufania na pierwszy rzut oka, nie wynika ani z newsa, ani z ich prezentacji,
- o reszcie wątpliwości pisali koledzy.
Mufa, tyle lat i brak wydania A1222. Przedpłaty i brak za tym sprzętu. Wiadomość o A1222Plus, którą przeczytałem z zainteresowaniem, przyniosła rozczarowanie. Poszukaj listy na PPA sprzed lat na ten sprzęt i zobacz ile osób jeszcze chce go kupić.
Jeśli dokonano takiej wpadki z wydaniem A1222, a chcesz wejść jeszcze na rynek i odnieść sukces, to trzeba to zrobić z klasą. Tu to wygląda słabo, delikatnie pisząc.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 00:50:04 przez AS
7
[#51] Re: Nadchodzi A1222+

@AS, post #50

Ok. Przyjmuję te argumenty. Z klasą to już się takiego opóźnienia wybronić nie da, aczkolwiek akurat AAA Technology nie jest tutaj niczemu winna. To jest jeden z nielicznych podmiotów, który robi swoje i przynajmniej do działalności założyciela tej firmy, prowadzącego też Amedia Computer nigdy większych zastrzeżeń nie słyszałem (no co innego do działalności pozostałych udziałowców A-EON i Amigakit). O ile wiem dotychczas AAA Technology koncentrowała się na dostarczaniu systemu dla X5000 040 i wywiązywała się z tego dobrze, a przynajmniej ja nie znam przypadku by ktoś systemu nie dostał, miał problem z zarejestrowaniem go na stronie Hyperionu czy doświadczył jakichś innych kłopotów.
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem