Komentowana treść: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita
[#1] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita
Bardzo przydatny program. Właściwie jest wręcz obowiązkowy dla każdego kto używa Gita pod MorphOS. Nawet jeżeli ktoś lubi commitować, robić branche, mergować z CLI to nie uwierzę, że nie będzie używał GitDesktop do przeglądania historii, analizowania zmian, stashy, decydowania co dodać do „staging area”. Te operacje bywają uciążliwe z CLI i takie narzędzie jak GitDesktop znacznie je uprzyjemnia.

GUI jest całkiem zgrabnie przemyślany. Nawet kiedyś się zastanawiałem czy coś bym poprzestawiał, inaczej zorganizował, zasugerował jakąś zmianę i… do niczego lepszego nie doszedłem. Jest w porządku.

Ja generalnie mam problem z zaufaniem nakładkom na Gita. Ale przyznaję, że po używaniu tych kilku wersji GitDesktop nabrałem do niego zaufania. Zwłaszcza teraz gdy widzę w polu na dole okna jakie komendy Gita są wywoływane.

Rafael - już to kiedyś pisałem ale teraz powtórzę publicznie. Miałeś bardzo fajny pomysł żeby coś takiego stworzyć. Już w obecnej wersji GitDesktop jest bardzo pomocny, a zdaje się, że to nie jest Twoje ostatnie słowo. Mam nadzieję, że się tym szybko nie znudzisz. No i przyczynisz się do popularyzacji Gita w MOSowym świecie. Warto, bo działa całkiem zgrabnie.
9
[#2] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@MDW, post #1

Czuje się bardzo podbudowany przez MDW :)

Dla tych którzy nie mają MorphOSa i są ciekawi jak wygląda moja aplikacja w działaniu:

Link

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2023 11:03:58 przez Rafael/ARMO

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2023 12:44:09 przez mailman
7
[#3] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita
No to to ja rozumiem ! Mos jakos sie sklada w calosc. Swietna robota. Jakby ktos przeportowal blendera nowszego to uzywalbym x5k na codzien
3
[#4] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@Rafael/ARMO, post #2

Obrazka oczywiście nie widze bo link jest http.
Dla zainteresowanych jest tu -link -
3
[#5] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@Rafael/ARMO, post #2

Jeszcze kilka lat temu ja wręcz bałem się Gita. szeroki uśmiech W domu nie używałem, bo nie było Gita dla MorphOSa, a w pracy dosyć długo jakoś tak pechowo trafiałem na projekty używające SVN. W końcu trafiłem na coś z Gitem i niby używałem w pracy ale wiadomo jak to jest - branch, add, commit i merge wystarczał. szeroki uśmiech W końcu gdy pojawił się Git dla MOSa to powiedziałem, że koniec tego błaznowania i trzeba wreszcie stawić czoło swoim lękom. I oczywiście okazało się, że nie taki diabeł straszny jak to sobie wymyśliłem. I teraz, po kilku latach, gdyby nagle Git zniknął z MOSa to przestałbym cokolwiek robić. Dziubanie bez jakiegoś systemu kontroli wersji to koszmar i proszenie się o kłopoty. Wtedy chyba po prostu działałbym na jakimś katalogu, który byłby zarządzany przez sieć lokalną przez Git na macOS. No ale na szczęście nie trzeba robić takich kombinacji, bo morphosowy Git działa całkiem zgrabnie. Ja akurat używam go z GitLabem.
2
[#6] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@MDW, post #5

Dlatego trzeba być wdzięcznym Widelcowi bo to on zrobił pierwszy port, którego rozwój został "przejęty" dopiero później przez MorphOS Team.
6
[#7] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@michal_zukowski, post #6

Tego nie wiedziałem.
Wiem, że kiedyś próbował zrobić ktoś inny ale zatrzymał się na bardzo wczesnej wersji. A później ten ktoś stał się powodem wielu problemów w morphosowej społeczności i port nigdy nie został ukończony.

Czyli Widelec po raz kolejny okazał się naszym cichym bohaterem. Jest taką naszą "niewidzialną ręką". Ciekawe czy ktoś kojarzy ten program emitowany w TVP w latach 60, 70 i na początku 80. Tylko, że ja (jako dzieciak) bałem się "niewidzialnej ręki", a Widelca zdecydowanie nie należy się bać.
Dziękujemy!
Na cześć Widelca: hip hip! Hurrra!
7
[#8] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@MDW, post #7

"Niewidzialna ręka to także Ty!" .. czy jakoś tak to leciało..
1
[#9] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita

@MaaG^dA, post #8

Nie możesz być aż tak stary. Ja to ledwo ledwo pamiętam. Dosłownie jak przez mgłę, jakby ze snu. Trochę się bałem tego programu.
[#10] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita
No no ;)
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem