Komentowana treść: Wonderboy 1.2
[#1] Re: Wonderboy 1.2
Super
1
[#2] Re: Wonderboy 1.2
Pamiętam jak grałem w tę grę na automatach, w budce przy ul. Promiennej. Maszyny ewidnentnie były sprowadzane z RFN, bo "chodziły" na 20-złotówkach z 1986 roku (tych, które doskonale imitowały monety z Reichu).
5
[#3] Re: Wonderboy 1.2

@recedent, post #2

monety z Reichu
Te automaty były aż tak stare?
1
[#4] Re: Wonderboy 1.2

@Krashan, post #3

Nie napisałem z którego Reichu
1
[#5] Re: Wonderboy 1.2

@Krashan, post #3

Reich - w wielu rejonach Polski mówi się do dziś.

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 10:47:28 przez Commodore128D
1
[#6] Re: Wonderboy 1.2

@recedent, post #4

Nie napisałem z którego Reichu
A który istniał w latach produkcji i użytkowania tych automatów?
[#7] Re: Wonderboy 1.2

@recedent, post #4

Ostatni Reich który istniał to był ten trzeci, ale skończył się trochę lat temu.
Ten automat musiał działać na przekaźnikach....
[#8] Re: Wonderboy 1.2

@Krashan, post #6

Czwarty.
[#9] Re: Wonderboy 1.2

@wali7, post #7



A gdyby tak - zamiast czepiać się niewinnego słówka z polskiej gwary użytego w humorystycznym kontekście - napisać coś na temat samej gry?
Czy tylko ja pamiętam ją z automatów?
2
[#10] Re: Wonderboy 1.2

@recedent, post #9

Ja się z tą grą zetknąłem dopiero w ostatnich 3-4 latach przy okazji jakiegoś youtubowego streamu o retro grach.
[#11] Re: Wonderboy 1.2

@recedent, post #9

Nie grałem w WonderBoy, ale grałem i pamiętam grę WonderLand z przykładowych gier w AMOSie. Gra cudowna, zresztą zgodnie z nazwą.
2
[#12] Re: Wonderboy 1.2

@Hexmage960, post #11

Był jeszcze Wacko Jr in Wonderland z muzyką Allistera Brimble, ale sama gra była chyba niedokończona i raczej finalna wersja nigdy nie wyszła.
1
[#13] Re: Wonderboy 1.2

@Hexmage960, post #11

Rzeczywiście w zestawie AMOSa Pro była kompletna gra bardzo podobna do Wonderboy. Dopiero gdy napisałeś to mi się przypomniało. Całkiem zgrabnie działała i można było sobie źródła pooglądać.
1
[#14] Re: Wonderboy 1.2

@recedent, post #9

Nie napisałeś "Rajch" tylko "Reich"....
2
[#15] Re: Wonderboy 1.2

@MDW, post #10

Ja podobnie, wcześniej nigdy o tym tytule nie słyszałem, dopiero dowiedziałem się z Atari Age przy okazji próby stworzenia konwersji na małe Atari
1
[#16] Re: Wonderboy 1.2
nie grałem, ale ta grafa wygląda badziewnie. Nieprzyjemnie kojarzy się z grami w trybie EGA. Być może przez to jednolite tło. Z boyów za to mile wspominam Magic Boya, z którym zetknąłem się za na którejś z płytek ze wczesnych lat CD-Action, wydania bodajże grudniowego. To była chyba pełna wersja i grało się wyjątkowo przyjemnie. ok, racja
nie wiem, dlaczego muza na wszystkich nagraniach z wersji dosowej tak charczy. Dam głowę, że brzmiało to czysto. Pewnie coś spieprzyli z emulacją, ale żeby każden jeden?

[#17] Re: Wonderboy 1.2
W "WonderBoy in Monsterland" gralem troche na automatach, ale tylko wtedy gdy wszystkie inne automaty byly zajete, bo gra byla bardzo trudna. Ta gra byla typowa "pamiecowka", w ktorej trzeba bylo zapamietac bardzo wiele rzeczy (typu jaka bron kupic przed walka z bossem czy jakie przedmioty kupic zeby miec szanse przejsc plansze). Jezeli nie posiadalo sie odpowiedniego zestawu (bron i zbroja) to tracilo sie bardzo wiele zyc na przejsciu mapy czy bossa. Dodatkowym problemem byli szybcy przeciwnicy i krotka bron.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem