Komentowana treść: Iris 1.17
[#1] Re: Iris 1.17
Świetna nowinka. Jeszcze nie próbowałem ale to będzie rewelacja jeżeli faktycznie kontakty będą mi się synchronizowały z moją książką adresową w iCloud, której używam na wszystkich innych urządzeniach.
1
[#2] Re: Iris 1.17
Kontakt ze zdjęciem w post-amigowym programie pocztowym... Ech, łezka się w oku kręci na wspomnienie YAM-a i jego "galerii" (zdaje się, że nawet hostowanej onegdaj na PPA)...
7
[#3] Re: Iris 1.17
Bardzo fajny sposob samo-aktualizacji jest obecnie.
1
[#4] Re: Iris 1.17

@recedent, post #2

Ooo tak. Mieliśmy to w amigowym świecie zanim to było modne.
3
[#5] Re: Iris 1.17
Nie wytrzymałem do wieczora, musiałem sprawdzić te kontakty.

Konfiguracja jest wymagana (trudno żeby nie była) ale jest prosta.

Ja akurat poza MorphOSem używam tylko applowych systemów więc interesuje mnie tylko synchronizacja kontaktów z iCloud.

Odpaliłem nowy program Contacts, dodałem konto iCloud. Tam zostałem poproszony o specjalne hasło dla tej aplikacji. I tutaj pewnie na chwilę bym utknął, bo nigdy z tego nie korzystałem, ale autor Iris to przewidział i pod polem do wpisywania tego hasła umieścił link kierujący na stronę Apple Support na której jest wyjaśnione co to są "Application Passwords". Zalogowałem się na moje konto applowe, wygenerowałem specjalne hasło dla kontaktów Iris, to hasło wpisałem w Iris Contancs i 3 sekudny później miałem kompletną listę kontaktów jakimi posługuję się każdego dnia na wszystkich Makach, iPhonach, iPadach. Z avatarami (także wygenerowanymi inicjałami jeżeli nie ma zdjęcia/obrazka), wszystkimi dodatkowymi informacjami o kontaktach jak telefony, adresy, strony www, daty urodzin, dodatkowe notatki, nazwa firmy.

Contacts to osobna aplikacja, a nie część Iris. I bardzo dobrze, bo kontakty to nie tylko maile i wcale nie trzeba chcieć uruchamiać programu do poczty żeby poszperać w kontaktach. Ale gdy tworzy się mail w Iris to obok pola do wpisywania adresu jest ikona do wywołania Contacts więc jest pod ręką tak samo jakby była częścią Iris. Adres z listy trzeba przeciągnąć na pole do wpisywania adresów. Jeżeli kontakt ma więcej niż jeden mail to jest fajnie rozwijany i pozwala wybrać dowolny adres. Lista jest sortowana alfabetycznie (teraz "imię nazwisko", może kiedyś uda się w pierwszej kolejności po nazwisku?) i jest szybkie wyszukiwanie. I to takie bardziej "nowoczene" jak lubię, czyli lista zawęża się w trakcie pisania (z pewnym opóźnieniem) bez konieczności naciskania jakiegoś "search".

Gdyby mnie ktoś postawił pod ścianą i kazał wymyślić jakąś niedogodność to podałbym tylko jedną.
Widzę, że lista nie importuje pola "Pseudonim". Możliwe, że to nie jest część standardwu i jest to czysto applowy dodatek w kontaktach, nie wiem. Gdyby jednak udało się to kiedyś dodać to byłoby fajnie, bo mam na liście kilka osób, których mam imię i nazwisko ale kojarzę je tylko po nicku/ksywie i tak je zwykle wyszukuję. szeroki uśmiech

Ale generalnie jest moc w tej funkcji.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023 16:08:14 przez MDW
7
[#6] Re: Iris 1.17
No fajny kawałek softu dzięki Jaca
[#7] Re: Iris 1.17

@MDW, post #5

Jest Iris 1.18 i wymiata!
Chciałem sortowanie po nazwisku - dostałem opcję sortowania po nazwisku.
Chciałem importowanie pola "pseudonim" w iCloud i po odpaleniu Iris/Contacts lista kontaktów się zsynchronizowała i teraz pokazuje też nicki.

Temat kontaktów w Iris uważam za zamknięty. Funkcja została skończona i Jaca może iść na emeryturę. Przynajmniej jeżeli chodzi o Contacts.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem