Komentowana treść: Retro Games zapowiada nowe produkty
[#1] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
Ciekawe co to jest "pełnowymiarowa konsola amigowa". Może lepiej niech zrobią "pełnowymiarowy komputer amigowy" :D
1
[#2] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
Idealnie byłoby jak by obudowa wersji maksi była wzorowana na Amidze 1200. A600 jednak nie ma części numerycznej.
1
[#3] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
Będzie działające klawiatura? Przypomina mi to pewną autentyczną sytuację z połowy lat 90.
Imion i rodzaju znajomości nie podam, bo to nie ma znaczenia i nie chcę nikogo ośmieszać.

Pewien bardzo dobry znajomy był u kolegi, który wręcz nałogowo ogrywał wszystko co się dało na takim komputerze uruchomić. Ten kolega miał A500 znacznie wcześniej ale jego umiejętności ograniczały się do podłączenia joysticka i włożenia/wyjęcia dyskietki. W pewnym momencie ten kolega pyta zupełnie serio z poważną miną: "Ej [imię], po co właściwie Amiga ma klawiaturę?". Znajomy opowiadał, że wtedy zbaraniał, bo widział, że to nie był żart. Nie zdążył nic powiedzieć, bo kolega sam sobie odpowiedział "Aaaa, żeby na przykład wpisać kod na nieśmiertelność do Shadow of the Beast".

Commodore powinno znacznie wcześniej stworzyć coś jakby CD16 (taki poprzednik CD32) żeby tacy właśnie koledzy nie musieli kupować tych zbędnych klawiatur.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2023 16:00:15 przez MDW
2
[#4] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@MDW, post #3

Commodore powinno znacznie wcześniej stworzyć coś jakby CD16 (taki poprzednik CD32)


Toż jest poprzedniczka CDTV
5
[#5] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@djpiotrs, post #4

Toż jest poprzedniczka CDTV

Słuszna uwaga. CDTV ma taki trochę mało konsolowy wygląd i dystrybutorzy właściwie nie wiedzieli na której półce ją postwić i jak reklamować. Ale masz rację - maszyna ma wszelkie cechy konsoli i była taką... CD16. OK
1
[#6] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@MDW, post #5

W dzisiejszych czasach taka hybryda komputera z konsolą to jest bardzo dobry pomysł. Retro Games idzie w dobrym kierunku
3
[#7] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
CD32 ?
2
[#8] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@koczis, post #7

Nie sądzę. To że będzie działająca klawiatura to jest pewnik. To że będzie karuzela gier jak dotychczas tylko ze zwiększoną ilością gier to też pewnik. To że będzie możliwość uruchomienia oprócz karuzeli gier systemu operacyjnego to też pewnik. Nowy sprzęt będzie w stylizacji A1200 tylko że gabaryt obudowy będzie mniejszy z działającą klawiaturą . Będzie 5 portów usb , hdmi, usb c - zasilanie i wyjście na głośniki.
To tylko filozofia i nie bierzcie tego na serio ....
2
[#9] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@djpiotrs, post #8

Nie. Będzie klawiatura. Mocniejszy procek i 2GB Ram. Mówi się też, że będzie backdoory do natywnego ArOSA (jak teraz jest np. Pandory mode).
Ja mam swoją maxi własnoręcznie zrobioną, z działającą klawiaturą. Obecnie walczę z internetem😂
1
[#10] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Commodore128D, post #9

Jeśli chodzi o Hardware to się zgodzę z prockiem i ramem. Analizując sprzęt będzie porównywalny wydajnościowo z raspberry pi 5 lub od 5% do 10% mocniejszy. Zapomniałem dodać że możliwe jest dodanie portu ethernet.
Jakby byłby to taki sprzęt to pozamiata wszystkie projekty FPGA... .szeroki uśmiech
2
[#11] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
1
[#12] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@koczis, post #11

czyli bedzie w koncu Amiga a nie jakies A500?
[#13] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Mirq, post #12

Myślę, że Retro Games zobaczy nazwę "Amiga" na swoich produktach mniej-więcej wtedy kiedy świnia niebo.
9
[#14] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@recedent, post #13

Będzie Amigo 500/Ąmigą 500/ Amino 500/Aino 500/Aminus 500, to jak z podróbkami znanych marek odzieżowych, ktoś je kupuje.

A tak serio Emulator Amigi na bazie Rpi5 z działającą klawiaturą i prędkością 030/100-200mhz i łykam jak Pelikan tę zabawkę, no chyba, że udławię się ceną.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 00:24:52 przez KM_Ender
[#15] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@recedent, post #13

Nigdy nie mieli takiego celu. Dotychczasowa polityka jest taka, że wychodzi wersja Mini o nazwie jednoliterowej akronimicznej, czyli The C64 mini. Później wychodzi wersja pełnej wielkości i z działającą klawiaturą. Pełna wersja traci przedrostek "mini" i staje się np. The C64.
Ogólnie firma jest solidna, ma przemyślany marketing. Wg mnie ich mysz trumienka jest super. Klawiatura w The C64 miodzio. Jedynie joy od nich podobno można złamać. 😀
3
[#16] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@recedent, post #13

Zawsze sobie można dokupić naklejkę z napisem AMIGA szeroki uśmiech
1
[#17] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@koczis, post #11

Potwierdzili na fejsie, że full size Amiga bedzie miala działającą klawiaturę.
2
[#18] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@djpiotrs, post #16

Na stronie Retro32 można kupić emblemat Commodore do The A500 mini 🥰
P.S. kupiłem u nich oparty na Arduino adapter klawiatury Amigowej na USB - działa git!
1
[#19] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@twardy, post #17

To ja się może pochwalę moją A500 maxi. Zniszczona obudowa po naprawie dostała drugie życie.😜 Klawiatura działa. Commodore+ Amiga+ Amiga resetuje system.
5
[#20] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Mirq, post #12

Amiga-4D ?
[#21] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
Jak dla mnie winuae na laptopie to wszystko co mi jest potrzebne do szczęścia. Ale rozumiem że są fani i kolekcjonerzy którym podoba się takie "mini" do zabawy i cenią sobie prosty i elegancki interfejs. Przyznam że A500 Mini wygląda ładnie i podoba mi się jego design. Fajnie by było gdyby było pełne wsparcie dla Cd32 w nowszej wersji.
1
[#22] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Gżegżółka, post #21

Fajnie by było gdyby było pełne wsparcie dla Cd32 w nowszej wersji


Nie spotkałem się z grą\programem z CD32, który nie działałby na The A500, a wiele sprawdziłem.
Oczywiście w takim np. Flink (gdzie część muzyki jest odtwarzana z płyty CD) nie masz pełnej ścieżki dźwiękowej.
1
[#23] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Commodore128D, post #22

o to chodzi że nie ma tylko ścieżki dżwiękowej .... .
[#24] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@djpiotrs, post #23

o to chodzi że nie ma tylko ścieżki dżwiękowej .... .


Rozumiem.

To ja może napiszę, jak "obszedłem" ten problem. Przynajmniej w przypadku tak pięknej gry jak Flink.
Na mojej The A500 mini/maxi w trybie Pandory Mod można odpalać gry z SEGA Mega Drive - działa to b. dobrze. Tam właśnie odpalam Flinka, gdy mam ochotę pograć w wersję z pełną ścieżką dźwiękową.

Oczywiście jest to "Proteza"
...ale działaOK
[#25] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Commodore128D, post #24

O właśnie o to mi chodziło, mini radzi sobie z grami pod AGA ale nie z ścieżkami dźwiękowymi. Ciekawe z czego to wynika? Czy brakuje jakiegoś kodu który mógłby obsługiwać wirtualne napędy? Nie znam się w temacie, a jak o tym myślę to jest to bardzo interesujący temat. Czy mini potrafi obsługiwać zapis do pamięci wbudowanej w cd32? Było dosłownie kilka gier które robiły z niej użytek: Soccer Kid, Fury of the Furies, Marvelous Marvin. Czy mini radzi sobie z grami pod cd32 które wykorzystują wszystkie guziki na padzie np Fightin Spirit, Black Viper? I czy radzi sobie z grami które wymagają jednocześnie dysku twardego i napędu cd np T-Zero, Land of Genesis?
[#26] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Gżegżółka, post #25

Radzi sobie ze ścieżkami audio.
Muszę aby one w WAVE, FLAC lub MP3

Emulator wykrywa poprawnie ilość ścieżek audio, ale jeśli nie są w podanych formatach słychać cisze.
[#27] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Norbert, post #26

Muszę aby one w WAVE, FLAC lub MP3

Kto tak źle napisał?szeroki uśmiech

Powtórzę.
Jeśli ścieżki audio są w formacie WAV, FLAC lub MP3, emulator poprawnie je odgrywa.
Przetestowane na UAE4ARM na telefonie.
Jeśli działa na tym emulatorze, to nie ma powodu żeby na Amiberry było inaczej.
[#28] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@Gżegżółka, post #25

Jestem pod wrażeniem Winuae, bo tam wszystkie te gry dobrze chodzą wraz z soundtrackiem.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 20:43:22 przez Amcio
[#29] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty
Dużo roboty na wdrożenie FDD usb i odczytu z dyskietek?
[#30] Re: Retro Games zapowiada nowe produkty

@amikoksu, post #29

.
Dużo roboty na wdrożenie FDD usb i odczytu z dyskietek?

Dużo.

Ale jeśli chcesz USB to jest ale za pomocą interface Greasweasel.
Obsługuje to Winuae i Amiberry. Wiec A500mini się łapie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem