Komentowana treść: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac
[#1] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac
Sorki pomyłka proszę usunąć ten teges

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2023 20:33:52 przez koczis
[#2] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@koczis, post #1

A odpalę u siebie na PPC?
[#3] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@mwb113, post #2

Jest niewielka szansa że tak. Natomiast kiedy to już bym mówił, że skoro jest engine to teraz z pół roku na wyświetlanie i z pół roku na jakąś przeglądarkę czyli coś używalnego za rok.
1
[#4] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@michal_zukowski, post #3

no i pewnie na PPC w klasyku to uzywalne nie bedzie.
1
[#5] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@Mirq, post #4

No już na G4 1 Ghz jest tak sobie imo
2
[#6] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@Mirq, post #4

ale pytanie dotyczyło odpalenia :)
1
[#7] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@michal_zukowski, post #6

Linuxa na C64 też udało się uruchomić.
2
[#8] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@MDW, post #7

Ciekawe ile z Linuxa musi mieć Linux, żeby nadal można go było nazywać Linuxem :)
[#9] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@karolb, post #8

Na os 4.1fe pod klasyka,
Oczywiście z ciekawości sprawdzę, i wiem że będzie padaka lub się wcale nie uruchomi.
1
[#10] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@michal_zukowski, post #3

Ja tylko przypomnę jak to było w grudniu 2007 roku, kędy to powstało pierwsze OWB. Było to tak że przeglądarką nie miała żadnego GUI, żadnych przycisków, żadnych bookmarków itp. Po prostu było okno w którym na stałe otwierała się jedna zdefiniowana strona czyli google.com. No ale z poziomu Google dalej już można było przejść na dowolną inną stronę. Oczywiście było to biedne, jednak entuzjazm że wreszcie było coś nowocześniejszego niż IBrowse był na tyle duży że nawet tego regularnie używałem.

Reasumując, zgodzę się iż być może pełnoprawna przeglądarką będzie za rok, jednocześnie nie wykluczam że coś takiego jak opisałem powyżej otrztmamy nawet i w tym roku.
2
[#11] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@michal_zukowski, post #3

Czy faktycznie to sa takie duze ramy czasowe?
Przecierz jak by juz byla gotowa glowna bibloteka to napisac jakies GUI w MUI to podobno godzinka roboty.
Tak Ci co MUI maja w jednym palcu twierdzili...


Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 14:39:40 przez Phibrizzo
2
[#12] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac
Pytanie, czy jego zmiany zostaną zmerge’owane upstream. Bo jeśli nie, to trochę kicha - dzisiaj silnik jest, a za 3 lata będzie już mocno przestarzały, a nowszego nie da się skompilować.
[#13] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@Phibrizzo, post #11

No jeśli by się znowu odwolywać do historii to 24.12.2007 roku Andrea Palmate skompilował pierwsze OWB. Bodaj koło 8 stycznia swoją pierwszą kompilację zanotował Strohmayer, a już 10 dni później wydał werję z bardzo prostym GUI w Reaction. GUI było prymitywne i brakowalo w nim sporo rzeczy, które znajdują się standardowo w przeglądarkach. Niemniej o ile pamiętammialo już chyba przyciski nawigacyjne, a na pewno pole do wpisywania adresu URL, co uwalnialo uzytkownika od wchodzenia na strony za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Tak więc jeśli 15 lat temu dało się w 2 tygodnie, to myślę że jest spora szansa że aktualnie też nie potrwa to aż rok.

Ponadto na amigans.net padają pomysły by choćby tymczasowo browser był oparty na QT, co powinno być mniej czasochłonne od opracowania GUI w Reaction czy MUI.
2
[#14] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@mwb113, post #9

Na który post odpisujesz?
[#15] Re: WebKit dla AmigaOS 4 - status prac

@MUFA-amigaone-pl, post #10

Zapominasz o pewnej rzeczy, o której tu nie wspomniałem, ale staram się wspominać wielokrotnie - to że coś działa nie oznacza, że będzie stabilne. Problemy z samym engine ogarnia Jaca więc to odpada, ale wyjdą pewnie problemy z systemem, SDK i bibliotekami. W MorphOsie stan od działa do działa stabilnie trwał pare miesięcy.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem