• Opis

Moje

zamieścił: Dorian3d

data: 2023.11.11 18:56

kategoria: Sprzęt / Dorian3d

rozdzielczość: 3463x2473

odsłon: 92

komentarzy: 17

Ocena użytkowników: 3.5 (oceniających: 14)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Karty
Spora kolekcja! OK
[#2] Re: Karty
Jak dla mnie "marnotrawstwo" sprzętu. Leży odłogiem.
5
[#3] Re: Karty

@Tomski, post #2

Jak stać go na 9 kart z 060 to stać też na 9 sztuk Amig 1200, w których te karty będą działać...
5
[#4] Re: Karty

@recedent, post #3

Tak, tak i wszystkie 9 kart/kompów używa jednocześnie. Normalnie multitasking pełną gębą albo "pracują" razem. Nie chodzi, że ktoś ma. Chodzi o to, że ile innych ludzi mogło by być szczęśliwszych - 8 więcej:). Hehehe.
1
[#5] Re: Karty

@Tomski, post #2

Nawet jeśli leży odłogiem, to nic w tym złego. Może sobie tym humor poprawia, odstresowują, dowartościowuje się jak patrzy na te karty. Nikomu nie szkodzi, a pozytywnie mogą wpływać na psychikę.
1
[#6] Re: Karty

@Tomski, post #4

A może jego szczęście z posiadania 9 wypaśnych A1200 przewyższa szczęście 9 użytkowników pojedynczej wypaśnej A1200? Trzeba by wyskalować hedonometr i dokonać odpowiednich pomiarów...
4
[#7] Re: Karty
Piękny Widok OKOKOKOKOKOKOKOKOK
[#8] Re: Karty

@recedent, post #3

mam 11 sztuk a 1200
a 60 do a 1200 mam 10
[#9] Re: Karty

@Dorian3d, post #8

Bogactwo...zazdroszczę ci Dorian, ale jednocześnie cieszę się że sprzęt zostaje w kraju.
[#10] Re: Karty

@jaster, post #9

Część Kart było kupowane w latach 2000 więc naprawdę ludzie oddawali za grosze .
[#11] Re: Karty

@Tomski, post #4

Też tak myślę.
Już nawet nie chodzi mi o te 60-ony bo mam je w nosie i darmo bym nie chciał. Ale mam negatywną opinię o takich bogatych zbieraczach.
W swej wyrozumiałości potrafię zrozumieć kolekcjonera który w swoim zamiłowaniu zebrał kilka wersji ulubionego komputera bo miały inne obudowy czy też płyty główne. Zwłaszcza gdy sie chętnie dzieli swoim znawstwem tematu z innymi, przez co retro ferajna ma z niego pożytek. Nie żałuję mu niech ma. :)
Także takim co udostępniają sprzęt na lokalnych retro-imprezach albo bardziej lub mniej stałych muzeach. Albo robią o nich filmy, z poradami technicznymi jak naprawiać, jak podłączyć, jak zainstalować itp.
A nawet takiemu gościowi co kiedyś krążył film o kolesiu który miał w nieukończonym jeszcze domu DZIE-SIĄ-TKI C64 i stacji i PETów, z których wszystkie wyglądały jak wyciągnięte ze śmietnika. Raczej za nie nie przepłacił. A że każdy inny los niż niszczarka śmieci jest lepszy, to chwała mu za to. OK

Co innego tacy bogaci kolekcjonerzy co chowają po piwnicach, pawlaczach, szafach czy tapczanach po 10 czy nawet więcej takich samych wypielęgnowanych sztuk, tylko po to by sie tym chwalić, a jedyne co środowisko z tego ma to zawyżone ceny na aukcjach. A wtedy jakiś tato któremu sie nie przelewa może pokazać dziecku jedynie fotki takiego komputera w necie, albo emulator, a jeśli nie ma daleko to może w jakimś muzeum na żywo pokaże taki komputer który ubarwił mu młodość. Zamiast móc przeżyć z maluchem jeszcze raz przygodę swego życia w odkrywaniu kolorowych światów na sprzęcie z epoki.
Jak pies ogrodnika, sam nie potrzebuje a innym nie da. Oby mieli zawał, albo niech się udławią tym swoim bogactwem.
[#12] Re: Karty

@Dorian3d, post #10

Zorro mnie zablokował . (zazdrosny troll)
Nie da?
Do pracy i sobie kup. Mi nikt tego nie dał.
Karty , procesory są do zdobycia.
Każda karta.
Nawet nie wiesz ile kart amig podarowałem ludziom,
Firma , które dzięki podarowanemu przeze mnie sprzętowi robią karty i przystawki do amig np Firma 7bt

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 12:15:03 przez Dorian3d



Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 12:17:15 przez Dorian3d
1
[#13] Re: Karty

@Tomski, post #4

No to niech kupują jest kart pełno na rynku
[#14] Re: Karty

@Dorian3d, post #13

Ale według niektórych powinieneś sprzedać za taką samą cenę za jaką kupiłeś 20lat temu, albo jeszcze lepiej oddaj a darmo bo masz dużo, a ja nie mam
[#15] Re: Karty

@jaster, post #14

Tak jak było z autem od bezdomnego
[#16] Re: Karty
5!
2
[#17] Re: Karty

@jaster, post #9

Kiedyś jak tak napisałem na tym forum to mnie wyśmiano.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem