Komentowana treść: Kargon - recenzja
[#1] Re: Kargon - recenzja
Jak w to grałem od razy przyszło mi na myśl Hired Guns :)
[#2] Re: Kargon - recenzja
I to jest fajna recenzja. Kargona nie znam, ale dzisiaj sobie odpalę. Dzięki.
[#3] Re: Kargon - recenzja

@fazior, post #2

Możesz też kupić u producenta :)



Czuć Vibe.




Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 09:27:00 przez Hubez
[#4] Re: Kargon - recenzja

@Hubez, post #3

Można też pobrać demo przed kupnem gry:

https://www.amigafuture.de/app.php/dlext/details?df_id=91

@Hubez

Dzięki za obszerną recenzję. Jako, że gra jest z gatunku RPG (i posiada indywidualne cechy), to pewnie dużo czasu zajmuje nauka samej rozgrywki. Oryginalne wydanie posiada instrukcję.

Fajnie, że można nabyć tę grę u producenta za 3 EURO + koszt wysyłki.

Gra naprawdę wygląda na porządnie zrobioną.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 10:02:02 przez Hexmage960
[#5] Re: Kargon - recenzja

@Hexmage960, post #4

Płaciłem więcej, mam fakturę gdzieś. Kupiłem w https://www.vesalia.de/

Wybrałem wersję "dyskietkową".
[#6] Re: Kargon - recenzja
czy znacie RPG-a, gdzie sterujemy i wszystkie działania wykonujemy joyem?

Whale's Voyage.
[#7] Re: Kargon - recenzja
Pod koniec recenzji możemy przeczytać „Śmiem twierdzić, iż spora część osób prawdopodobnie nie słyszała o tym tytule”. I tak faktycznie było. Może nie grałem dużo ale o grach się słyszało, rozmawiało o nich i w czasach usprawiedliwionego piractwa choćby przez chwilę miało się niemal każdą. Ale „Kargon” na pewno nigdy w naszym świecie się nie pojawił.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 14:01:03 przez MDW
4
[#8] Re: Kargon - recenzja

@Hexmage960, post #4

Najciemniej pod latarnią szeroki uśmiech

https://www.ppa.pl/gry/kargon-wersja-demonstracyjna.html
2
[#9] Re: Kargon - recenzja

@mailman, post #8

Nawet nie wiedziałem, że mamy demo na portalu.

O Kargon dowiedziałem się z Secret Service - chyba to był jeden z ostatnich numerów gdzie były jeszcze opisy Amigowych gier. W tym numerze recenzowano chyba dwie gry, m.in. Kargon. Autorem był Wicik, który na końcu skomentował, że Amiga to już platforma w zasadzie martwa, a każda nowo powstała gra na Amigę to gniot i nikt się nie przykłada już do tej platformy.

Trochę później nie było już żadnej recenzji Amigowej gry w SS, a z górnego paska gdzie były opisy platform których dotyczy czasopismo zniknął napis "Amiga".

Piszę "z głowy".

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 22:38:37 przez Hubez
2
[#10] Re: Kargon - recenzja

@Hubez, post #9

Opis tej gry jest też w Magazynie Amiga 1996/11 strona 44 zawierający podobne uwagi co u ciebie, a temat tej gry pojawiał się kilka razy na forum.
[#11] Re: Kargon - recenzja

@prophesore, post #10

Starałem się być obiektywny.

Nie posiłkowałem się żadnymi innymi opisami, pamiętam, że w SS był opis tej gry gdzie na końcu przedstawiono gorzką prawdę na temat platformy.

W moich recenzjach/opisach nie chcę również powielać informacji które są ogólnodostępne. Nie chcę też aby opisy stanowiły zlepek innych materiałów.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 23:04:53 przez Hubez
4
[#12] Re: Kargon - recenzja

@mailman, post #8

Ja szukałem po APC & TCP i ze strony gry jest link do tamtej wersji demonstracyjnej na stronie Amiga Future.

Nie wiedziałem, że jest wersja demonstracyjna na PPA. Dzięki za info.

@Hubez

Za 3 Euro można kupić grę na tej stronie APC & TCP: https://www.amigashop.org/product_info.php?cPath=2_35&products_id=145&language=en

O Amidze pisano też w późniejszych wydaniach Gamblera. Amiga Show na Gambleriadach też był.

@Prophesore

Fajnie, że ta gra pojawiła się w Magazynie Amiga. Coś mi mówi, że pojawiła się też w Amiga Computer Studio.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2023 11:51:32 przez Hexmage960
1
[#13] Re: Kargon - recenzja

@Hubez, post #9

O Kargon dowiedziałem się z Secret Service

Czyli jednak była szansa usłyszeć o tej grze. Kupowałem regularnie Secret Service ale przyznam się, że później już raczej z głupiego przyzwyczajenia i prawie go nie czytałem. Oglądałem tylko obrazki. Chociaż na amigiwą grę powinienem zwrócić uwagę. Dziwne.
[#14] Re: Kargon - recenzja

@prophesore, post #10

Cześć

Nie wiedziałem o tym opisie, w sumie szkoda - zaczerpnąłbym trochę informacji do swojej recenzji.

Można też popatrzeć na to z drugiej strony - nie posiłkowałem się innymi materiałami.

Widzę też unikalne screeny z gry - nie występują w docelowej wersji, zapewne pochodziły z wersji dość głęboko przedprodukcyjnej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem