Komentowana treść: IBrowse 3.0
[#1] Re: IBrowse 3.0
Wychodzi na to, że wreszcie zaczynają się jakieś rozsądne aktualizacje IBrowse. Trzeba będzie sprawdzić ok, racja
3
[#2] Re: IBrowse 3.0
Dla użytkowników klasyka dobra wiadomość. Aktualnie renderowanie, nawet tych bardziej złożonych stron jest szybsze, co jest widzialne gołym okiem. 68knews czy hacker news, renderują się lepiej, niż przy wersji 2.5. Milo, ze Autor, powstrzymał się od wyciągania pieniędzy od użytkowników wersji 2.5.
5
[#3] Re: IBrowse 3.0

@sand, post #2


Milo, ze Autor, powstrzymał się od wyciągania pieniędzy od użytkowników wersji 2.5.


Oo. A to już jest rewelacyjna wiadomość!!
[#4] Re: IBrowse 3.0

@sand, post #2

Renderowanie może i szybsze (okno i przewijanie jest bardziej responsywne) i jest to zmiana na plus, ale strony i tak ładują się tyle samo czasu co na 2.5.x. Mierzyłem ze stoperem wejście na nową, nieodwiedzaną wcześniej stronę amigaworld.net. Na A600 z 030 i 882 pełne załadowanie strony to ok 1m50s niezależnie od wersji IBrowse. Pewnych rzeczy, typu dekodowanie obrazków, już za bardzo się nie przyśpieszy niestety.
[#5] Re: IBrowse 3.0
A ja tam czuję sporą różnicę w prędkości - i na 030 i na 060. Najs! OK
2
[#6] Re: IBrowse 3.0

@_arti, post #5

Mnie też wydaje się, że czuję.

Jak rozumiem, instalacja (teraz) WarpDT powinna przyspieszyć render?
[#7] Re: IBrowse 3.0

@_arti, post #5

no tak działa psychika człowieka, że musi drogi, zbędny wydatek sobie jak i innym jakoś wytłumaczyć język

Ja też się zastanawiam nad kupnem tej przeglądarki, ale tłumaczę to sobie chęcią wspomożenia finansowego środowiska amigowego - bo używanie Amigi do codziennego przeglądania stron to raczej....
2
[#8] Re: IBrowse 3.0

@RokiS, post #7

Gdyby była inna polityka cenowa i brak opłat za aktualizacje, to można by rozważyć wsparcie... Tutaj niestety dotychczas była pazerność i zleżały towar na półce.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 16:32:38 przez Jacques
3
[#9] Re: IBrowse 3.0

@Jacques, post #8

A ja chyba jednak zakupię klucz. Program znacznie lepiej teraz działa, niż w poprzedniej wersji.
5
[#10] Re: IBrowse 3.0

@_DiskDoctor_, post #6

Używam Warp DT pod ppc
Teraz ta przeglarka naprawdę chodzi lepiej.
Szkoda tylko że czasami jak się coś pobrać i jest odnośnik to się nic nie dzieje.
[#11] Re: IBrowse 3.0

@Kitech, post #9

Przy aktualnej promocji z obniżka do 175zl to bardzo dobra cena
1
[#12] Re: IBrowse 3.0

@juen, post #11

A teraz trochę z innej beczki. Autor zaleca używanie MUI3.9 (lub nawet 5.0). Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi wersjami MUI?
[#13] Re: IBrowse 3.0

@Kitech, post #12

ja jedynie takie, ze musialem wrocic do 3.8, juz nie pamietam czemu, najprawdopodbniej wszystko mi sie posypalo :)
[#14] Re: IBrowse 3.0

@Kitech, post #12

Te wersje przynoszą wstyd pełnoprawnemu MUI5 z MorphOSa. W sumie wszystko działa, ale jest niestabilnie.
1
[#15] Re: IBrowse 3.0

@michal_zukowski, post #14

Te wersje przynoszą wstyd pełnoprawnemu MUI5 z MorphOSa. W sumie wszystko działa, ale jest niestabilnie.

A możesz rozwinąć temat? Czy chodzi tylko o stabilność?
[#16] Re: IBrowse 3.0

@Rafael/ARMO, post #15

Nie, działa nieraz coś inaczej jak wchodzi się w bardziej dynamiczny layout. Znika, nie pojawia sie, zle wymiary.
1
[#17] Re: IBrowse 3.0

@Jacques, post #8

No tak pazerność, bo aktualizcje AmiSSL się same robią.
[#18] Re: IBrowse 3.0

@Mirq, post #17

przeciez to inne osoby robią
1
[#19] Re: IBrowse 3.0

@michal_zukowski, post #14

W sumie wszystko działa, ale jest niestabilnie.

Ja pamiętam, że 25 lat temu MUI na Amidze Classic mi się bardzo podobał ale właśnie kojarzył mi się z niestabilnością. Programy pod MUI zwykle jakoś działały ale strach było odpalać preferencje, nie mówiąc już o zmianie w nich czegokolwiek. Dopiero pod MorphOSem w którym to MUI posprzątano, wyszły wersje 4, później 5 (dające ponadto znacznie więcej możliwości), przestało się używać wątpliwej jakości zewnętrznych klas, to wszystko faktycznie zaczęło być bardzo stabilne i odzyskałem zaufanie do MUI.
1
[#20] Re: IBrowse 3.0

@michal_zukowski, post #18

Jens carried on with updates after that, until AmiSSL 4.4 in 2020, when Oliver started taking over all the development, making the transition to OpenSSL 3.0 and releasing AmiSSL v5 in 2022.
1
[#21] Re: IBrowse 3.0

@Mirq, post #20

zgadza sie, przy zakupie jest informacja o dobrowolnym wsparciu amissl poniewaz robi to ta sama osoba co ibrowse'a :)

ja tylko ponarzekam, ze dalej nie ma mozliwosci platnosci paypalem :(
1
[#22] Re: IBrowse 3.0

@MDW, post #19

@ MDW
przestało się używać wątpliwej jakości zewnętrznych klas


Tylko, że nie ma wszystkiego, co jest w klasach zewnętrznych.
Swego czasu bardzo brakowało mi klasy TearOff.mcc Teraz mi przeszło, bo mało już używam MorphOS, ale wiem, że do dziś nie ma w nowym MUI czegoś podobnego.
[#23] Re: IBrowse 3.0

@R-Tea, post #22

No pewnie wszystkiego nie ma standardowo. Ale tak całkiem z zewnętrznych się nie zrezygnowało tylko jest ich znacznie mniej. Teraz jakoś nie sprawiają aż takich problemów. Ćwierć wieku temu bałem się dotknąć preferencji połowy zewnętrznych klas żeby nie było zwisu. Teraz nie tylko nic takiego się nie zdarza ale nawet wszystkie ustawienia od razu są wprowadzane w czasie rzeczywistym.
[#24] Re: IBrowse 3.0

@Mirq, post #20

Hoho, Jens już nie robi AmiSSL, trzeba się przyjrzeć. Może znów będzie stabilne.
[#25] Re: IBrowse 3.0
Nowe wersje IBrowse kojarzą mi się, dość absurdalnie, z serialem animowanym... powiedzmy, że The Simpsons. Dlaczego? Ano dlatego, że tam bohaterowie przez lata (nasze, realne) są cały czas tak samo starzy jak byli narysowani kiedyś. Taką przeglądarką na pewno świetnie się przegląda internet sprzed ponad 23 lat. Gdyby ciągle był to rok 2000, rozwój technologi webowych był w bańce czasowej to IBrowse byłoby świetnym kawałkiem softu. Jakoś tak w przypadku przeglądarki zupełnie inaczej na to patrzę niż na programy z innych kategorii. Zgaduję, że pewnie autorzy mają frajdę z pisania kodu więc należą się ukłony. Ogólnie IBrowse to moja ulubiona przeglądarka. Stare dokumentacje w html amigowych programów (takich które w AmigaGuide jakoś nie miały) na pewno da radę dobrze obsłużyć tak dobrze jak kiedyś, z Aminetu da się coś wyszukać i pobrać. Rozwój cieszy.
3
[#26] Re: IBrowse 3.0

@grxmrx, post #25

Ogólnie IBrowse to moja ulubiona przeglądarka. Stare dokumentacje w html amigowych programów (takich które w AmigaGuide jakoś nie miały) na pewno da radę dobrze obsłużyć tak dobrze jak kiedyś, z Aminetu da się coś wyszukać i pobrać. Rozwój cieszy.


Sympatyzuję z tą opinią w 100%.
3
[#27] Re: IBrowse 3.0

@Kitech, post #26

A ja tam się cieszę że na klasyku jest szybciej.

Dla malkontentów warto porównać AWeb.
1
[#28] Re: IBrowse 3.0

@_DiskDoctor_, post #27

warto porównać ICaba, ciekawe czy IBrowse jest już lepszy w generowaniu stron czy nie.
[#29] Re: IBrowse 3.0

@michal_zukowski, post #28

iCab łyka w jakimś stopniu CSS2, DOM i UTF-8 więc jeszcze trochę pracy przed autorami iBrowse jest
[#30] Re: IBrowse 3.0

@_arti, post #29

iCab może mieć problem ze stronami z sslem, szczegolnie nowszym, zdrugiej strony jest jeszcze highwire na Atari i ono obsluguje cssy proste.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2023 18:52:17 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem